Pogrzeb Piotra Machalicy. Aktora pożegnała plejada gwiazd. Wśród żałobników Edyta Olszówka

Pogrzeb Piotra Machalicy.

Pogrzeb Piotra Machalicy.

Pogrzeb Piotra Machalicy. W piątek w Warszawie odbyła się msza żałobna. Wybitnego aktora pożegnali bliscy, wśród których nie brakowało gwiazd.

Piotr Machalica kilka dni temu trafił do szpitala w ciężkim stanie, o czym za pośrednictwem Facebooku poinformowała media Krystyna Janda. Aktorka usunęła swój wpis, by kilka godzin później ze smutkiem ogłosić, że aktor zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wiadomość o śmierci gwiazdy Złotopolskich wstrząsnęła show-biznesem. Instagram zalały wpisy znajomych z branży, którzy żegnali wybitnego artystę. Przyjaciele wspominali Piotra w telewizyjnych wywiadach. Janda w rozmowie z TVN powiedziała, że Machalica był jednym z lepszych partnerów teatralnych, z jakim kiedykolwiek grała:

On zasługuje na poważne opracowanie całej jego kariery, ponieważ moim zdaniem nie do końca był doceniony. My wiedzieliśmy, jakim był wspaniałym aktorem — my, którzy staliśmy z nim na scenie, ale Piotr — jego granie, płyty, śpiewanie — zasługuje na całą dokumentacją, bo to niewiarygodny dorobek. To był mój główny partner teatralny. To były godziny, tygodnie z kimś tak cudownym.

Pogrzeb Piotra Machalicy. Kto się pojawił?

Pogrzeb Piotra Machalicy został podzielony na dwa dni. Msza żałobna odbyła się piątek 18 grudnia o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Pożegnanie było transmitowane w serwisie YouTube na kanale Duszpasterstwo Środowisk Twórczych.

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa sprawiły, że w uroczystej mszy pożegnalnej mogło wziąć udział tylko 40 osób. Reszta znajdowała się poza budynkiem. Należy pamiętać, że na zewnątrz również obowiązują nas określone rygory sanitarne, dlatego uczestnicy pogrzebu mieli na twarzach maseczki i stali w bezpiecznej odległości, by nie stwarzać ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Pogrzeb Piotra Machalicy. Pożegnał go tłum żałobników

Pogrzeb Piotra Machalicy. Pożegnał go tłum żałobników

Większość żałobników nie miała przy sobie kwiatów. W ten sposób spełniła szczególną prośbę rodziny, która kilka dni temu wydała krótki komunikat z apelem o wpłacanie pieniędzy na wskazaną organizację działającą na rzecz zwierząt. Zamieszczono także nr konta 03 1090 1795 0000 0001 3424 9412, na które można przelewać datki.

Bardzo prosimy o nieprzynoszenie kwiatów. Zachęcamy do przekazywania datków na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

W pogrzebie Piotra Machalicy uczestniczyło wiele gwiazd. Wybitnego aktora pożegnali przyjaciele, z którymi przez lata spotykał się na planach zdjęciowych, m.in. Piotr Polk, Artur Żmijewski, Dorota Stalińska, Cezary Żak, Katarzyna Żak. W ostatniej drodze towarzyszyła mu również była partnerka – Edyta Olszówka.

Cezary Żak zabrał głos na pogrzebie Piotra Machalicy

Podczas uroczystości żałobnej głos zabrał Cezary Żak. Przeczytał słowa, które skierowała do żałobników żona Piotra, Aleksandra:

To są słowa od Oli. Podziękowanie dla naszych dzieci: Franka, Soni, Poli i Meli. Za to, że z waszą miłością i akceptacją, wiarą w nas, udało nam się zbudować rodzinę. Za wszystkie wspólne święta i wakacje. Z powodów do dumy, za troskę i wsparcie. Wiem, że Piotruś będzie nad wami czuwał, bo kocha was nad wszystko.

W dalszej części wdowa podziękowała za to, że dzieci wspierały ją w tym najtrudniejszym momencie:

Dziękuję za noc z 13 na 14 grudnia. Czuwaliście ze mną, składając zobowiązania przed Bogiem, zapalenie świeczki. Wierzę, że dzięki temu mój mąż nie umierał sam. Czuł nie tylko moją, ale i waszą obecność. Nasze modlitwy i naszą miłość. Dziękuję.

Żona Piotra zwróciła się też do personelu medycznego:

Specjalnie podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia o godz. 19:54, którzy przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora, pomogli mu wykonać telefon do mnie. Za te ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za te ostatnie kocham Cię. Będę Wam wdzięczna do końca życia.

Urna z prochami aktora zostanie złożona w sobotę, 19 grudnia, w grobie rodzinnym, który znajduje się w Częstochowie.


Edyta Olszówka - pogrzeb Piotra Machalicy

Edyta Olszówka - pogrzeb Piotra Machalicy

Piotr Polk - pogrzeb Piotra Machalicy

Piotr Polk - pogrzeb Piotra Machalicy

Cezary Żak - pogrzeb Piotra Machalicy

Cezary Żak - pogrzeb Piotra Machalicy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×