Pogrzeb Agnieszki Fatygi. Rodzina i przyjaciele pożegnali gwiazdę estrady dwa miesiące po śmierci

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Pogrzeb Agnieszki Fatygi. Gwiazdę estrady, która zagrała w wielu popularnych produkcjach, pożegnali bliscy. Wśród nich nie brakowało gwiazd.

Agnieszka Fatyga zmarła 30 października o godzinie 7 rano. Te smutne wieści w serwisie YouTube przekazał jej mąż Wojciech Olszański. Zamieścił krótki filmik, w którym poinformował, że pożegnał żonę po 37 latach małżeństwa. Ze łzami w oczach powiedział, że jego ukochana była wyjątkową osobą:

Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek Ci, co ją znali wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią.

Smutne wieści potwierdziła też córka Agnieszki, aktorka Barw szczęścia, Michalina Olszańska:

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami – napisała na Facebooku.

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego…

Posted by Michalina Olszańska on Friday, October 30, 2020

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Pogrzeb Agnieszki Fatygi odbył się niespełna dwa miesiące po jej śmierci. W piątek, 18 grudnia, w Kościele Świętego Antoniego w Warszawie o 12:30 odbyła się msza żałobna. Dalsze uroczystości miały miejsce na Powązkach Wojskowych. Właśnie tam została pochowana gwiazda.

Uroczystość, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, miała kameralny charakter. Wśród żałobników pojawiły się znane osoby. Oprócz Wojciecha i Michaliny Olszańskich aktorce w ostatniej drodze towarzyszyli również Nikodem Rozbicki i Rafał Bryndal.

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Kim była Agnieszka Fatyga?

Agnieszka Fatyga ukończyła studia na Wydziale Operowym Akademii Muzycznej w Warszawie. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przez wiele lat była związana ze sceną.

Występowała m.in. w Teatrze Narodowym czy Operetce Warszawskiej. Grała też przed kamerą. Na swoim koncie zapisała role w produkcjach takich jak m.in. Alternatywy 4 oraz Spowiedź dziecięcia wieku. Sporadycznie zajmowała się także dubbingiem: udzieliła głosu postaci Georgette w animacji Oliver i spółka i Klarabelli w filmie Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie. W jej repertuarze muzycznym znajdowały się songi Bertolda Brechta, przeboje musicalowe, romanse rosyjskie, arie operowe.


Nikodem Rozbicki - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Nikodem Rozbicki - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Nikodem Rozbicki - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Nikodem Rozbicki - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Rafał Bryndal - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Rafał Bryndal - Pogrzeb Agnieszki Fatygi

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×