Zanim był Kuba Wojewódzki, był on. Mariusz Szczygieł to żywa legenda telewizji. Tak dziś wygląda prowadzący „Na każdy temat”

Mariusz Szczygieł w programie Na każdy temat

Mariusz Szczygieł w programie Na każdy temat

Pamiętacie Mariusza Szczygła? Prowadzący Na każdy temat pojawił się w Dzień dobry TVN. Dziennikarz przeszedł sporą metamorfozę.

Mariusz Szczygieł to gwiazda polskiego dziennikarstwa. Pierwsze kroki stawiał w Gazecie Wyborczej, gdzie był uczniem legendarnej Hanny Krall. W latach polskiej transformacji wstrząsnął opinią publiczną reportażami na temat homoseksualizmu i seksu. Część społeczeństwa nie była wtedy gotowa na takie tematy, co spowodowało lawinę krytyki wobec autora tekstów.

W 1995 roku Polsat powierzył mu zadanie współprowadzenia nowego formatu. Program Na każdy temat funkcjonował przez kilka kolejnych lat. Dziennikarz zapraszał do niego znane osoby, z którymi poruszał kontrowersyjne tematy. Jego gośćmi byli m.in. Tomasz LisJanusz Korwin-MikkeKrzysztof Skiba Nina Terentiew. Prowadzenie pierwszego polskiego talk show przyniosło mu wielką popularność. Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku był już tak rozpoznawalny, jak teraz nieformalny król TVN-uKuba Wojewódzki.

Dziś Szczygieł odnalazł się w roli pisarza i wydawcy literackiego. Jego życie nie jest przy tym wolne od problemów. W ubiegłym roku wyznał, że zmaga się z depresją.

Przez pięć lat brałem tabletki antydepresyjne. Za wcześnie z nich zrezygnowałem… – powiedział w rozmowie z serwisem internetowym Noizz.pl.

Dodał, że latem 2020 roku znów pojawiły się u niego objawy choroby. Pisarz myślał wtedy o tym, aby odebrać sobie życie. Jak wyjaśnił:

Cały wrzesień źle się trzymałem, to był tak okropny stan, że miałem wrażenie, jakby pojawiła się we mnie jakaś nowa osobowość.

Wyjaśnił też, że dopiero nastanie pandemii koronawirusa pomogło mu przezwyciężyć skutki choroby.

Pandemię kocham! Nie chodzi mi o wirusa, ale o lockdown, o brak przymusu związanego z wychodzeniem z domu, o możliwość skupienia się na rzeczach, na które wcześniej nie miałem czasu. Dla mnie – błogosławieństwo – podsumował.

Dziś gwiazdor z dawnych lat pojawił się w Dzień dobry TVN. Gołym okiem widać, że bardzo zmienił się od czasu prowadzenia programu na Polsacie. Jak teraz wygląda?

Mariusz Szczygieł w DDTVN. Jak się zmienił?

Mariusza Szczygła sfotografowano przed wejściem do studia DDTVN. Miał na sobie czerwoną kurtkę moro z kapturem z futerkiem, ciemne spodnie i czarne lakierki, a przez ramię przewiesił czarno-granatową torbę. Jego look mocno się zmienił. Już nie jest blondynem – na jego głowie na stałe zagościła siwizna. Nie trudno ukryć, że 55 latka nadgryzł ząb czasu.

Zdjęcia, które wykonali mu fotoreporterzy, zobaczycie w galerii pod tekstem, gdzie możecie również porównać jego obecny wygląd z tym sprzed lat. Jak oceniacie metamorfozę gwiazdy?


Mariusz Szczygieł,

Mariusz Szczygieł,

Mariusz Szczygieł,

Mariusz Szczygieł,

Mariusz Szczygieł,

Mariusz Szczygieł,

Komentarze

 • Hania pisze:

  Mariusz bardzo dobrze wygląda.

 • Izabela pisze:

  Bardzo cenię Pana Mariusza. Wspaniałe pióro i niespotykaną wrażliwość. Gentleman w każdym calu. Życzę zdrowia i pogody ducha.

 • Gość pisze:

  Wszystko spokojnie, wypalenie się skończy. Każdy ma wzloty i upadki, ważne jest być sobą, nie pod publikę.

 • Gość pisze:

  Świetnie pisze, dzięki niemu pokochaliśmy Pragę i Zizkov. Od 10 lat rokrocznie tam jeździmy. Do książek wracam regularnie. Jego ksiazki „nie ma” czy „niedziela, która wydarzyła się w środę” zawsze mnie ratują przed depresją. Panie Mariuszu, świetnie Pan pisze, a depresja jak mówi mój mąż lekarz jest chorobą wrażliwych i wartościowych ludzi.
  Bardzo Pana podziwiam.

 • Ana pisze:

  Kochamy książki Pana Mariusza o Czechach i Pana Mariusza jako wrazliwego wspanialego czlowieka. POZDRAWIAMY Z OLSZTYNA A DEPRESJE NIECH PAN LECZY ALBO NA WARMII ALBO NA MAZURACH, USCISKI

 • HKB pisze:

  Od lat wczytuje się w felietony, książki, oglądam jak tylko jest na wizji. OSIAGNĄŁ TO CO rzadko jest do osiagnięcia chłopakowi z prowincji,Pan Mariusz doszedł do mistrzostwa, ta droga MA WYSOKĄ CENĘ. DZISAJ NA PORTALACH SPOŁECZNOSCIOWYCH UCZY NAS KOCHAĆ SZTUKĘ ,KULTURĘ .wprowadza w wyjątkowy sposób w zapomniany ŚWIAT KSIĄŻKI. Według mojej oceny to MISTRZ pióra i MISTRZ PEDAGOG…brawo MISTRZU.
  Ubiór ,fryzura zawsze Jaku dżetelmena była i nadal jest.

 • Gość pisze:

  Był super

 • Gość pisze:

  Swietnie prowadzil programy

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×