Zalana łzami Edyta Górniak odpowiada na krytykę fanów po koncercie TVP: „To koniec. Tu i teraz”. Emocje wzięły górę

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak została skrytykowana przez fanów za swój występ na koncercie TVP. Zapłakana gwiazda zwróciła się do nich na Instagramie. Nie powstrzymała emocji. 

Od kilku miesięcy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo niepokojąca. W ostatnich tygodniach doszło tam do dużej eskalacji napięcia pomiędzy polskimi służbami, które przez całą dobę bronią dostępu do naszego kraju przed migrantami, którzy chcą nielegalnie dostać się do Polski. Niemal każdego dnia w pasie przygranicznym dochodzi do kolejnych spięć. Oczy całego świata przyglądają się temu ze względu na to, że jest to nie tylko granica Polski, ale także wschodnia bariera Unii Europejskiej.

Aby docenić wysiłki funkcjonariuszy wszystkich służb, którym udało się stłumić już wiele zamieszek i prób sforsowania zabezpieczeń, prezes TVP Jacek Kurski zdecydował się zorganizować koncert Dla Obrońców Polskich Granic. Wydarzenie rozpoczęło się 5 grudnia o godzinie 18.00, a gwiazdy pojawiły się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, gdzie dały popis swoich wokalnych umiejętności.

Edyta Górniak odpowiada na krytykę fanów

W niedzielne popołudnie na scenie pojawiło się wiele gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki. Dla mundurowych wystąpili: No Mercy, Loona, Jenny Berggren, Lou Bega, Capitan Jack, Ingrid, Viki Gabor, Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Trubadurzy i Edyta Górniak. Funkcjonariuszy stacjonujących przy białoruskiej granicy dowiedziała natomiast Ida Nowakowska, która pojawiła się tam razem ze swoim synkiem.

Wydarzenie to było szeroko komentowane przez widzów, a także przez gwiazdy show-biznesu. Swoje wrażenia przekazała także fanom Maffashion. Nie podobało jej się to, że Edyta Górniak wykonała przebój Czesława Niemena, Dziwny jest ten świat. Uznała to za hipokryzję, a wtórowało jej wielu internautów.

Hipokryzja – co? I jeszcze TEN utwór jest śpiewany.

Nie były to jedyne komentarze, które mogły dotknąć gwiazdę. Zaśpiewała ona także piosenkę Czerwone maki na Monte Casino. W sieci błyskawicznie pojawiły się słowa niezadowolonych widzów.

„Czerwone maki” w wykonaniu Górniak to obraza dla tych, którzy walczyli pod MC [Monte Cassino] i tych, którzy stawali na baczność, gdy śpiewano tę pieśń. Kiedyś hymn Polski, a dzisiaj „Czerwone maki”. Miejcie przyzwoitość – napisał jeden z fanów na Facebooku  TVP.

Przykre słowa dotarły do samej Edyty, która postanowiła odnieść się do krytyki. Nie ukrywa, że mocno dotknęło ją to, co piszą internauci. Nie potrafiła ukryć łez na filmikach, które opublikowała na Instagramie.

Jeżeli ta historia jest prawdziwa, to znaczy, że się niewiele nauczyliśmy od naszych przodków. To znaczy, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków, bo historia zmierza w tę samą stronę i zatacza koło. Ile razy jeszcze tak musi być? I człowiek przeciwko człowiekowi. Znowu to samo. Jak człowiek jest marny, że tak łatwo go sprowokować – mówi w sieci.

Gwiazda nie zgadza się z wszechobecną nienawiścią i nawołuje wręcz do poprawy świata. Twierdzi, że to ostatnia chwila, aby się opamiętać.

Zamiast wnosić łagodność, wyciąga nóż. Na próżno zginęli nasi dziadkowie, z tego wynika… A ja wam coś powiem. Kolejnej szansy nie będzie. To wam obiecuję. Nie będzie kolejnej szansy, jak się teraz nie ogarniemy i nie naprawimy całej historii świata. To nie będzie już żadnej szansy. Rozumiecie to? Rozumiecie? To koniec. Tu i teraz.

Wokalistka apeluje do swoich fanów o to, aby zachowywali się jak ludzie, a nie jak wrogowie.

Trzeba być człowiekiem… bożym człowiekiem i zachować się jak człowiek. Nie uzdrowimy niczego, stając się tym samym, czym jest wróg. Rozumiecie to? – podsumowała celebrytka.

Widać, że Edyta bardzo przejęła się całym zamieszaniem i niezwykle mocno dotknęła ją krytyka.


Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak - Murem za polskim mundurem

Edyta Górniak - Murem za polskim mundurem

Komentarze

 • Wwww pisze:

  Dziękujemy za koncert, brawo!

 • Jola pisze:

  Ta kobita wymaga leczenia, no coś strasznego co ona wygaduje! Prosta kobita i nic sobą nie przedstawia!!! Tyle w jej temacie👎

  • Gość pisze:

   Jola, zjedz sneakersa

  • Nie oglądałam koncertuGość pisze:

   A Jola jaką jest kobitą ? Może się przedstawi publice, zamiast dołować (nad)wrażliwą Edytę. Nie można się powstrzymać od przykrych komentarzy?

  • Gość Wiktor pisze:

   Jola weź nie komentuj, bo jesteś żenijąca. Usuń się w cień Jolanta.

 • A gdzie przeprosiny pisze:

  Tysiąc ml rozświetlacza wylała na pulchne nogi, wydała z siebie wycie, które było torturą dla uszu nie tylko mundurowych. A gdzie przeprosiny na ręce władzy polskiej za umyślne działanie na szkodę zdrowia publicznego w czasie pandemii??! Gdzie przeprosiny na ręce osób wierzących za używanie imienia Pana Boga i żerowanie na osobach wierzących dla podniesienia zasięgów??!

  • Gość pisze:

   Ale jad. I gdzie przeprosiny za wylane pomyje?

  • Gość pisze:

   Edyta u ciebie oczu nie widać jesteś ostrzykana do granic możliwości a utwór Diwny ten świat zajechałaś niestety i nie zabieraj głosu w sprawach na których się na których się nie znasz

  • Ommmmicron pisze:

   Delektuj się takimi torturami bo jak nie zmienisz toku myślenia to czekają Cię znacznie gorsze ,,tortury” 😂

 • Wiola pisze:

  Edyto, przepięknie, brawo!!! Odpowiednie utwory w tych czasach, wykonane przez najlepszą polską artystkę!!! A Maffashion? Kim jest? Co zrobiła dla Polski? Niech doceni wkład Edyty w hołd dla broniących naszych granic w bardzo ciężkich warunkach. Niech stanie tam i pilnuje, godziny nie wystałaby !!!! Jest zwykłą tzw. celebrytką i nikim więcej ! Edyta – przepięknie, wszystko dla naszych dzielnych i odważnych na granicy!!! Dziękuję !

  • Górniak - szkodnik Polski pisze:

   Chyba widziałyśmy dwa różne występy… Tego nie dało sie słuchać, to były tortury dla uszu. Całkowicie zmarnowany talent. A teraz jeszcze szkodzi Polsce pierniczeniem antycovidowym. Pis powinien dać jej nauczkę, a nie zapraszać na koncerty panstwowe!!!!!!

 • Gość pisze:

  Niezaszczepione osoby nie powinny być brane pod uwagę przy zapraszaniu na takie imprezy

  • KATARZYNA pisze:

   MASZ RACJĘ. TA NIEODPOWIEDZIALNA OSOBA NIE POWINNA WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ IMPREZIE. W TAKIM RAZIE PREZES KURSKI POWINIEN ZRZEC SIĘ SWOJEGO STANOWISKA, JAKO FUNKCJONARIUSZ WSPIERAJĄCY SZKODLIWĄ POSTAWĘ ANTYCOVIDOWĄ. PRZEZ TAKICH SZKODNIKÓW NIGDY NIE WYJDZIEMY Z PANDEMII.

 • Gość pisze:

  Edyta brawo. Masz rację.

  • Polka pisze:

   Stop z promowaniem szkodników w Telewizji Polskiej!!!

  • Gościu jestem pisze:

   Sama idea tego pożal się Boże koncertu jest skalana glupotą, nienawisciąi zlem. Branie w tym udzialu, to hańba.
   A wiecie co znaczy nazwa „No mercy” – zespolu bioracego w tym udział? No mercy = żadnego miłosierdzia.
   I to jedno sie tu akurat zgadza. Ale calą sprawę czyni to jeszcze bardziej ponurą.

 • Gość 7 pisze:

  Nikt, ale to NIKT wam Polacy nie dogodzi ! Moj wujek był „szefem komandosów” pod Monte Cassino-tak mawiał, kiedy Go poznałam i na pewno był dumny z występu Edyty, słuchając tego przepięknego wykonania z nieba.

  • Gość pisze:

   Ani wokalnie ani wizualnie nie było dobrze, ale najgorsza w tym wszystkim jest jej podła osoba i to co, ta podła osoba od kilkunastu miesięcy wyprawia. Co do wokalu, to nie ważne czy występuje po Zenku, czy po Steczkowskiej, ona się po prostu skonczyła. Nie umie komponować, nie umie grać na instrumentach, nie umie pisać tekstów, nie umie tanczyć, jej sukces jako wokalistki polegał na tym, że pisali dla niej najlepsi kompozytorzy, a nie na tym że świetnie śpiewała. Takich wokalistek jak ona w Polsce jest mnóstwo i tak było od zawsze, nawet w METRZE były równie świetne wokalistki, ona nigdy nie była wyjątkowa, lepsza, po prostu wszystko, co najlepsze do śpiewania dostawała ona. To uczyniło z niej narcyza, mitomankę i samozwancza diwę, która słyszy wiwaty i oklaski, nawet wtedy, gdy dla niej nie klaszczą. Czy ona wie co to jest pokora? Czy ona wie, co to jest ciężka i systematyczna praca? Co ona teraz robi? Całą swoją energię poświęca na publikowanie głupot na instagramie, które nie ułatwiają wyjścia z pandemii, zaczepia osoby publiczne i koleżanki po fachu, które nawet nie pytały jej o zdanie, byle na portalu plotkarkim pojawił się news. Z Pana Boga i religii uczyniła sposób na zarabianie jeszcze większych pieniędzy i zdobywanie jeszcze większych zasięgów, podczas gdy religia powinna być sprawą duchową, intymną, u niej wszystko jest na pokaz, pod publikę, pod oklaski, pod newsy plotkarskie, jak przystało na narcyza. Nieważne jak zaśpiewała podczas tej czy innej uroczystości, czy na żywo, czy z playbacku, czy półplaybacku, czy z wyłączonym mikrofonem. Nigdy nie będzie ładnie, bo TO JEJ OSOBA JEST BRZYDKA.

  • Gość pisze:

   Z jakiego nieba?

 • GośćA pisze:

  Bardzo wzruszajace wykonanie…przepiekne

  • Odetta pisze:

   Chyba widziałyśmy dwa rożne występy, bo to co ja widziałam było tak słabe, że aż się zmęczyłam słuchaniem i zirytowałam, że takie wyjce jak Górniak są promowanie i opłacane z publicznych pieniędzy.

  • Gość pisze:

   Również tak uważam👍

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×