Wiesław Gołas nie żyje. Córka aktora przekazała druzgocące wieści

Wojciech Gołas nie żyje

Wojciech Gołas nie żyje

Wiesław Gołas nie żyje. Informację o śmierci aktora znanego fanom z serialów Alternatywy 4 oraz Czterej pancerni i pies właśnie przekazała najbliższa rodzina. Fani pogrążyli się w żałobie.

Wiesław Gołas nie żyje. Tę smutna wiadomość na łamach serwisu Onet przekazała jego córka Agnieszka Gołas-Ners.

Znany aktor zmarł w czwartek 9 września nad ranem. Od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W zeszłym roku jego stan znacznie się pogorszył. W październiku trafił do szpitala po tym, jak doznał udaru, po którym miał problemy z mową.

Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze – mówiła żona aktora na łamach Super Expressu.

Wiesław Gołas nie żyje. Przyczyny śmierci aktora

W 2008 roku przeszedł zawał mięśnia sercowego, po czym nie czuł się już tak dobrze. Po kolejnych problemach zdrowotnych, które pojawiły się w zeszłym roku, 90-latek bardzo długo dochodził do siebie. Przez kilka miesięcy uczył się żyć na nowo, jednak stale był pod czułą opieką rodziny, która doglądała go na każdym kroku.

Jak podaje portal Onet, Gołas kilka dni temu ponownie źle się poczuł. Doznał kolejnego udaru i trafił do szpitala. Jego stan opisywano jako ciężki. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować.

Wojciech Gołas zmarł 9 września nad ranem. W październiku świętowałby 91. urodziny.

Kim był Wiesław Gołas?

Wiesław Gołas przez wielu był uważany za jednego z najbardziej wybitnych aktorów swojego pokolenia. Urodził się 9 października 1930 roku w Kielcach. Z aktorstwem związał się tuż po zakończeniu wojny. Rozpoczął wówczas studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Swój debiut zaliczył na deskach Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze. Przez kolejne lata związany był z: Teatrem Dramatycznym  w Warszawie i Teatrem Polskim w Warszawie.

Zdecydowanie najlepiej czuł się w rolach komediowych. Był współtwórca Kabaretu Koń oraz członkiem Kabaretu Starszych Panów i Kabaretu Dudek. To on wykonywał słynną piosenkę W Polskę idziemy.

Kolejne pokolenia znajdą go doskonale z jego serialowych ról, które przyniosły mu ogromną popularność. Zagrał między innymi w kultowym serialu Czterej Pancerni i pies, gdzie wcielał się w postać Tomasza Czereśniaka, a także z Alternatyw 4, gdzie fenomenalnie odegrał Majewskiego.

Widzowie mogli zobaczyć go także w Czterdziestolatku czy filmie Brunet Wieczorową Porą. Za swoje zasługi dla kultury został odznaczony między innymi: Krzyże, Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości.

Jego żoną była Maria Krawczyk-Gołas, z którą doczekał się jedynej córki – Agnieszki.


Wojciech Gołas

Wojciech Gołas

Wojciech Gołas

Wojciech Gołas

Wojciech Gołas

Wojciech Gołas

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×