Kraków zapłaci Viki Gabor gigantyczne pieniądze. Nastolatka dostała wysokie wynagrodzenie od miasta

Viki Gabor

Viki Gabor

Viki Gabor laureatką stypendium artystycznego Miasta Kraków. Na jakie wsparcie finansowe może liczyć? Kwota, którą otrzyma, robi wrażenie. 

Viki Gabor, chociaż ma dopiero 12 lat, już zapisała się na kartach historii. Nastolatka niedawno wygrała Eurowizję Junior 2019, dzięki czemu Polska jest jedynym krajem, który dwukrotnie z rzędu zwyciężył w tym konkursie. Tym samym otworzyła sobie drzwi do kariery, która obecnie rozwija się błyskawicznie.

Gabor nie tylko niedawno wystąpiła podczas Sylwestra Marzeń TVP2 w Zakopanem, gdzie nie obyło się bez wpadki, ale także co jakiś czas udziela wywiadów. Tak jak w weekend, kiedy pojawiła się w Dzień Dobry TVNPrzed studiem czekali na nią fotoreporterzy, którym cierpliwie pozowała do zdjęć, ubrana w młodzieżową stylizację.

Viki Gabor dostała stypendium. Za co?

W momencie, w którym Gabor wygrała Eurowizję Junior, Jacek Kurski zadeklarował chęć ponownej organizacji tego wydarzenia. Gdzie i czy się uda? Czas pokaże. Chociaż wybór ten jeszcze nie nastąpił, w większych miastach już toczone są dyskusje nad tym, czy warto podejmować się tego zadania.

Sprawa podzieliła polityków z Krakowa. Kiedy jedni chcą zorganizować konkurs, inni twierdzą, że szkoda na niego pieniędzy, które można przeznaczyć na cele ważne dla lokalnej społeczności. Decyzja nie została wciąż podjęta. Znacznie szybciej przegłosowano, że Viki Gabor, mieszkanka Nowej Huty, otrzyma miejskie stypendium.

Viki Gabor wychodzi ze studia Dzień Dobry TVN

Viki Gabor wychodzi ze studia Dzień Dobry TVN

Jakie? Jak podaje Gazeta Wyborcza,  do Gabor trafi Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. To prestiżowe wyróżnienie, które trafia w ręce twórców w dziedzinach takich jak m.in. literatura, architektura czy muzyka. Laureaci otrzymują nie tylko tytuł stypendysty, ale także sporą gratyfikację. Gabor otrzyma aż 10 tysięcy złotych.

Gratulacje!

Zobacz: Gabor i Kayah nagrały razem piosenkę! „Ramię w ramię” będzie hitem na miarę „Superhero”?


Viki Gabor wychodzi ze studia Dzień Dobry TVN

Viki Gabor wychodzi ze studia Dzień Dobry TVN

Viki Gabor – występ, Sylwester 2019

Viki Gabor – występ, Sylwester 2019

Sylwester TVP 2019 - Viki Gabor

Sylwester TVP 2019 - Viki Gabor

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×