Pogrzeb Tomasz Knapika. Syn podał datę i miejsce. Przekazał też szczególną prośbę w imieniu rodziny

Maciej Knapik, Tomasz Knapik

Maciej Knapik, Tomasz Knapik

Pogrzeb Tomasza Knapika. Znane są data i miejsce. Kiedy i gdzie zostanie pochowany? Syn legendarnego lektora zwrócił się do uczestników pogrzebu swojego ojca z ważnym apelem.

6 września 2021 roku zmarł Tomasz Knapik, który był prawdziwym człowiekiem-orkiestrą. Pracował m.in. jako inżynier elektrotechnik i wykładowca akademicki. Najbardziej był jednak znany z pracy dziennikarza i lektora. Jego głos mogliśmy słyszeć w filmach, takich jak Rambo, Powrót do przyszłości, Quo Vadis, Szczęki, TerminatorGwiezdne wojny czy Zaginiony w akcji.

O śmierci Tomasza poinformował jego syn, Maciej Knapik, który napisał na Facebooku:

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy.

Kochani,Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch…

Posted by Maciej Knapik on Monday, September 6, 2021

Maciej obiecał przy tym, że w najbliższym czasie poinformuje opinię publiczną o dacie pogrzebu swojego ojca. Słowa dotrzymał.

Maciej Knapik apeluje do żałobników

Syn zmarłego przekazał na Instagramie informacje o dacie i miejscu pogrzebu.

Chciałbym Was poinformować, że pożegnanie Taty odbędzie się 13 września, w poniedziałek, o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Wojskowych Powązkach. Później, o 14.30 odprowadzimy Tatę do grobu rodzinnego na Starych Powązkach, sprzed bramy IV (kw 198-4-1) – napisał za pośrednictwem Instagrama.

To jednak nie wszystko, ponieważ wystosował on prośbę do wszystkich potencjalnych uczestników pożegnania Tomasza. Poprosił ich, by zamiast kupować kwiaty, zrobili coś innego:

Jeśli przyjdziecie, proszę rozważcie by zamiast kwiatów – wpłacić datek na uratowanych ostatnio nieszczęśników. Jeśli nie możecie być z nami, też warto im pomóc – wyjaśnił.

Dodał przy tym link do zrzutki prowadzonej przez Fundację HumanDoc i Fundację ICAD. Przedstawiciele tych organizacji zbierają środki na pomoc dla rodzin ewakuowanych z Afganistanu. Pieniądze są potrzebny na wsparcie psychologiczne, porady prawne, leki i zapewnienie opieki dzieciom uchodźców.

Jeśli oglądając zdjęcia z Kabulu, obrazy ludzi uczepionych samolotu przytulałaś własne dzieci, albo szeptałeś do siebie „masakra”, teraz masz okazję zrobić coś dla ewakuowanych. Każda złotówka się liczy. DZIĘKUJEMY! – apelują członkowie fundacji.

Postawa Macieja spotkała się z zasłużonym szacunkiem ze strony użytkowników serwisu. Wielu z nich wyraża solidarność z nim i popiera akcję.

Pana Tato, to całe moje życie. Kunszt, niesamowita precyzja. Będzie Go bardzo brakowało, ale równocześnie zostaje z nami na zawsze. Łącze wyrazy szacunku i współczucia. Przytulam Pana i całą Rodzinę – napisała jedna z internautek. – Ogromne wyrazy współczucia, Pan Tomasz był niesamowitym człowiekiem i tak bardzo Cię ukształtował. Jego glos nigdy nie zaniknie i On jest cały czas w Tobie – dodała jeszcze inna osoba.

Maciej Knapik jest z zawodu  dziennikarzem i reporterem. Obecnie pracuje w Faktach TVN i w stacji TVN 24.  To jedyny syn Tomasza Knapika.


Tomasz Knapik wspomina przyjaciela

Tomasz Knapik wspomina przyjaciela

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×