Niecodzienny widok na olimpiadzie. Apoloniusz Tajner zwrócił uwagę na Andrzeja Dudę na trybunach. Był zaskoczony zachowaniem prezydenta

Tajner, Duda

Tajner, Duda

Apoloniusz Tajner zdradził, jak Andrzej Duda zareagował na sukces Dawida Kubackiego. Kto by się spodziewał, że zrobi coś takiego.

W niedzielę w Pekinie był piękny dzień dla Polaków. Dawid Kubacki po pięknej walce na skoczni zdobył dla nas pierwszy medal na olimpiadzie.

Teraz już w to wierzę. Do momentu, w którym skakał Peter Prevc, średnio chciałem wierzyć Piotrkowi Żyle, który klepał mnie i mówił: „będzie, będzie”. Wiedziałem, że Słoweniec miał sporą przewagę po pierwszej serii. Po jego próbie wydawało mi się, że uzyskał wymaganą odległość. Kiedy pokazało się, że było poniżej stu metrów, to lampka nadziei się zapaliła. Jak już było wiadomo, to wszystko poszło lawinowo, była euforia szczęścia. Potrzebowałem chwili, by się ogarnąć i uświadomić sobie, że to jest prawda – powiedział na gorąco po zmaganiach.

Emocje były ogromne. Skoczków obserwował między innymi Andrzej Duda. Jak zareagował na sukces Kubackiego, zdradził towarzyszący mu Apoloniusz Tajner.

Tak prezydent Andrzej Duda zareagował na sukces Dawida Kubackiego

Prezydent Andrzej Duda poleciał do Pekinu wraz z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem i szefem Światowej Agencji Antydopingowej Witoldem Bańkim. Tam między innymi kibicują naszym sportowcom. Byli na widowni, kiedy Dawid Kubacki zdobywał brąz. O tym, jak zareagował, opowiedział Apoloniusz Tajner, który także jest na olimpiadzie.

Gdy okazało się, że Dawid ma medal, to wszyscy krzyczeliśmy z radości. Gdy konkurs się zaczął, byłem spokojny, ale w przerwie już mnie energia roznosiła, dałem się im ponieść – mówił w rozmowie z WP Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Zdradził też, jak Andrzej Duda zareagował na sukces Dawida Kubackiego.

Pan prezydent krzyczał brawo i był tak samo szczęśliwy jak my po sukcesie Dawida – ujawnił w wywiadzie.

Emocje musiały być ogromne, skoro nawet zwykle opanowany Andrzej Duda dał się ponieść. Wyraz radości z powodu sukcesu Polaka pojawił się tez na Instagramie.

Dawid Kubacki brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie. Gratulujemy! #Beijing2022 – napisano na profilu prezydenta.

Kibicujecie naszym na olimpiadzie?


Andrzej Duda i Dawid Kubacki - IO Pekin 2022

Andrzej Duda i Dawid Kubacki - IO Pekin 2022

Dawid Kubacki - brązowy medal IO w Pekinie

Dawid Kubacki - brązowy medal IO w Pekinie

Dawid Kubacki - brązowy medal IO w Pekinie

Dawid Kubacki - brązowy medal IO w Pekinie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×