Tabloid poinformował o śmierci królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham zareagował oficjalnym oświadczeniem

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II ostatnio nie czuje się najlepiej. Niepokój fanów rodziny królewskiej wzbudziła informacja o tym, że walczy z koronawirusem. Teraz jeden z tabloidów poinformował o śmierci monarchini. Pałac zareagował oficjalnym oświadczeniem. 

Królowa Elżbieta II nieprzerwanie od 70 lat rządzi Wielką Brytanią i podległymi jej terytoriami. Monarchini przejęła koronę po swoim przedwcześnie zmarłym ojcu królu Jerzym VI. Ulubieniec Brytyjczyków przegrał walkę z nowotworem. Obejmując funkcję głowy państwa jednego z największych mocarstw na świecie, miała niewiele ponad 20 lat. Do tego, co się wydarzyło, była przygotowywana od dawna. Okazało się, że pomimo młodego wieku udało jej się zdobyć zaufanie poddanych, a także ułożyć współpracę z rządem i premierem, którym był wówczas Winston Churchill.

Monarchini ma już 95 lat, a ostatnio przeżyła wiele trudnych chwil. Najpierw zmartwień przysporzył jej wnuk Harry, który razem z żoną Meghan zrezygnował z funkcji w monarchii. Do tego Sussexowie udzielili wywiadu Oprah Winfrey, w którym pod adresem Windsorów posypało się wiele gorzkich słów z oskarżeniami o rasizm na czele.

Tabloid poinformował o śmierci królowej Elżbiety II. Pałac zareagował oświadczeniem

Królowa musiała zmierzyć się też ze śmiercią ukochanego męża. Książę Filip zmarł w kwietniu zeszłego roku w wieku 99 lat. W ostatnim czasie pojawiają się też coraz bardziej niepokojące informacje o stanie zdrowia leciwej babci Harry’ego i Williama. Zaczęło się od tego, że na jednym z oficjalnych spotkań podpierała się laską. Później fanów royalsów zaniepokoiła informacja o tym, że odwołano jej oficjalną wizytę w Irlandii. Jednak kilka dni temu Brytyjczycy naprawdę zadrżeli, gdy pałac poinformował o tym, że królowa Elżbieta II walczy z koronawirusem.

Będzie nadal otrzymywać opiekę medyczną i będzie postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi – brzmiało oficjalne oświadczenie o jej stanie zdrowia.

Teraz jeden z tabloidów opublikował informację o śmierci monarchini, która błyskawicznie obiegła media na całym świecie. Powołano się na informatora blisko związanego z pałacem.

Bliskie źródła rodziny królewskiej poinformowały nas o tym, że królowa Elżbieta nie żyje – poinformowało Hollywood Unlocked.

Serwis Hollywood Unlocked  podał również, że monarchini chciała wziąć udział w ślubie Edwarda Enninful’a, redaktora brytyjskiego Vogue’a, ale znaleziono ją martwą. Plotka wzbudziła niepokój i szereg pytań. Pałac Buckingham nie miał zamiaru trzymać Brytyjczyków i fanów rodziny królewskiej z całego świata w niepewności i na informację niemal natychmiast zareagował oficjalnym oświadczeniem.

Z racji tego, że Jej Wysokość wciąż doświadcza umiarkowanych, podobnych do przeziębienia symptomów choroby, podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu jej wirtualnych aktywności. Królowa nadal zamierza jednak wykonywać najlżejsze obowiązki. Informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu zostaną podjęte w najbliższym czasie – brzmi wiadomość od Pałacu Buckingham.

Miejmy nadzieję, że królowa Elżbieta II jak najszybciej dojdzie do pełni sił i pokaże się publicznie. Dopiero wtedy bowiem Brytyjczycy będą o nią spokojni.


Queen Elizabeth II attends a Service of Thanksgiving

Her Majesty The Queen, Patron, accompanied by Her Royal Highness The Princess Royal, attended a Service of Thanksgiving to mark the Centenary of the Royal British Legion at Westminster Abbey, on Tuesday, 12th October 2021. The service highlighted the RBLís enduring legacy built over the last century, its ongoing work supporting and commemorating those from the UK and Commonwealth communities who serve, or have served, in the Armed Forces, and the charityís focus on the future, Credit:ARTHUR EDWARDS / Avalon

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II - 70-lecie panowania

Królowa Elżbieta II - 70-lecie panowania

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×