Nie żyje współtwórca Papa Dance. Fani zespołu w żałobie

Papa Dance

Papa Dance

Nie żyje jeden z twórców grupy Papa Dance. Świat muzyki pogrążył się w żałobie. To dzięki niemu popularny zespół zrobił tak wielką karierę. Zmarł w wieku 66 lat.

Papa Dance to zespół, który powstał w 1984 roku z inicjatywy dwóch producentów muzycznych: Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Ich pierwsze przeboje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów. Przez wiele lat formacja ewoluowała i zmieniali się jej muzycy. Niezmienne było tylko jedno – nad karierą zespołu cały czas czuwała ta sama osoba.

Podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, który miał miejsce na przełomie 1989 i 1990 Papa Dance się rozpadło. Po zakończeniu działalności zespołu producent Sławomir Wesołowski długo pozostawał na emigracji w Ameryce Północnej. Zdecydował się jednak na powrót do kraju i tutaj zaczął zajmować się karierą innych artystów. Współpracował między innymi z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą i Anną Jantar.

Sławomir Wesołowski nie żyje. Zmarł twórca Papa Dance

Właśnie media obiegła bardzo smutna wiadomość. Współtwórca zespołu Papa Dance i autor sukcesów wielu innych polskich gwiazd zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia. Informację zamieścił na swoim profilu portal Kulturalni.pl 

Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu Papa Dance. Współpracował również z Lady Pank, Republiką, Daab, Frankiem Kimono, Krystyną Prońko.

Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam…

Posted by Kulturalnipl on Friday, December 25, 2020

Producenta pożegnali fani, przekazując kondolencje dla jego rodziny. Informacja o śmierci mężczyzny to ogromny cios dla fanów polskiej muzyki lat 80. i 90.

Wesołowski miał 66 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kim był Sławomir Wesołowski?

Sławomir Wesołowski był przede wszystkim producentem muzycznym, który wiele lat temu powołał do życia zespół Papa Dance. Włożył w to całe swoje serce. Formacja rozpadła się na początku la 90. Na scenę wrócili w 2001 roku, ale już bez zgody współtwórcy. Do samego końca był on przeciwnikiem reaktywacji zespołu. Rościł sobie także prawa do jego nazwy.

Sprawa trafiła nawet do sądu, jednak nie udało mu się wygrać i muzycy nadal mogli występować pod znanym od lat szyldem. Wesołowski na swoim koncie miał też współpracę przy tworzeniu najpopularniejszych kinowych hitów. Był także realizatorem nagrań do takich filmów jak Człowiek z żelaza czy Akademia Pana Kleksa.


Sławomir Wesołowski

Sławomir Wesołowski

Papa Dance

Papa Dance Fot.akpa

Papa Dance

Papa Dance

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×