Sean Connery nie żyje. Zmarł legendarny James Bond

Sean Connery nie żyje

Sean Connery nie żyje

Sean Connery nie żyje. Aktor, któremu popularność przyniosła rola w filmie o przygodach Jamesa Bonda, zmarł w wieku 90 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina. 

Sean Connery wygrał pierwszy casting do roli Jamesa Bonda, pokonując m.in. Rogera Moore’a. W 1962 roku powstał pierwszy film opowiadający o przygodach agenta 007, Doktor No, który stał się wielkim przebojem kinowym. Aktor zagrał w kolejnych pięciu częściach i zrezygnował po Żyje się tylko raz. Jak tłumaczył po czasie, nie chciał być utożsamiany tylko z jedną postacią.

Przez kolejne cztery lata Sean odpoczywał, grając w golfa, a także okazjonalnie pojawiając się w filmach. W 1971 roku zachęcony czekiem na ponad milion dolarów zagrał w kolejnym filmie z serii o Bondzie – Diamenty są wieczne.

Sean Connery nie żyje. Zmarł legendarny James Bond

Niestety w sobotnie popołudnie do mediów dotarły smutne wiadomości. Nie żyje Sean Connery, a właściwie sir Thomas Sean Connery. Informację o śmierci legendy brytyjskiego kina potwierdziła rodzina w rozmowie z BBC. Miał 90 lat. Dalsze szczegóły oraz okoliczności jego śmierci nie są na razie znane.

Kim był Sean Connery?

Connery na dużym ekranie pojawił się w 1954 roku w filmie Lilacs in the Spring. Grał też w filmach takich jak m.in. Imię Róży, Polowanie na Czerwony Październik, Twierdza. Łącznie wystąpił w około 150 produkcjach.

Przez lata na swoim koncie zgromadził mnóstwo wyróżnień. Wśród nich Oscara, którego dostał za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Nietykalni. Otrzymał też dwie nagrody Bafta i trzy Złote Globy. 5 lipca 2000 roku, z rąk brytyjskiej królowej Elżbiety II Sean Connery II otrzymał tytuł szlachecki.

Connery dwa razy stawał na ślubnym kobiercu. Po raz pierwszy z Diane Cilento, z którą ożenił się po nakręceniu filmu Doktor No na Giblartarze. Ich związek trwał do 1973 roku. Para doczekała się jednego dziecka, Jasona. Od 6 maja 1975 był żonaty z Micheline Roquebrune.


Sean Connery

Sean Connery

Sean Connery

Sean Connery

Sean Connery

Sean Connery

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×