Gwiazdy, które bojkotują Halloween: Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Magda Gessler… Lista jest całkiem długa

Gwiazdy, które bojkotują Halloween

Gwiazdy, które bojkotują Halloween

Halloween to święto, które przywędrowało do nas z USA. Polacy coraz hucznej świętują ten dzień. Są jednak gwiazdy, które bojkotują amerykańską tradycję. Anna Popek, Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Chodakowska... Kto jeszcze nie obchodzi tego dnia?

Halloween to święto, które największą popularnością cieszy się Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Od kilku lat jest obchodzone także przez mieszkańców Polski. Z każdym rokiem cieszy się ono coraz większą popularnością. Mieszkańcy naszego kraju chętnie świętują równie hucznie, jak obcokrajowcy. Tradycją stało się już dekorowanie domów i sklepów, a także organizacja tematycznych imprez. Wiadomo, że nie może zabraknąć też bardzo fantazyjnych przebrań.

Święto to wzbudza też mieszane uczucia wśród niektórych osób. Wszystko ze względu na to, że przywędrowało do nas z zachodu i poprzedza dzień Wszystkich Świętych. W naszym kraju jest to bardzo ważne święto i wiąże się z wyciszeniem i wspominaniem zmarłych. Nie wszystkim podoba się, że w przeddzień zadumy organizowane są huczne imprezy.

Polskie gwiazdy, które nie świętują Halloween

Wiele polskich gwiazd w Halloween zamieszcza na Instagramie relacje z imprez, czy pokazuje fantazyjne przebrania, które przygotowały na ten wieczór. Mistrzynią w tym temacie zdecydowanie jest Małgorzata Rozenek, która każdego roku z całą rodziną zaskakuje fanów ciekawymi propozycjami. Jest jednak wiele gwiazd, które otwarcie mówią o tym, że nie obchodzą tego święta, a nawet są temu przeciwne. Kto nie pochwala tradycji zaczerpniętej z USA?

Wśród gwiazd, które zdecydowanie nie czują klimatu Halloween, jest między innymi Ewa Chodakowska. Trenerka była dopytywana przez fanów w social mediach, dlaczego tak jest. Zamieściła bardzo wyczerpującą odpowiedź.

Wiele z Was pytało mnie, dlaczego nie obchodzę Halloween. Dlaczego się nie przebieram, dlaczego nie straszę makijażem (ja straszę bez makijażu). Pewnie dlatego, że zostałam wychowana, przeżywając ten czas inaczej. (…) Może jestem staroświecka, ale wychodzę z założenia, że mam przynajmniej 300 innych dni w roku, które mogę potraktować jako okazje do imprezowania. Przy tym, nie oceniam zachowań innych. Każdy z nas czuje inaczej i każdy ma do tego prawo – napisała jakiś cza temu na Instagramie.

Również Paulina Sykut-Jeżyna również nie ukrywa, że nie jest zwolenniczką tego dnia. Chociaż jako mama rozumie, że dzieciom może sprawiać ono frajdę, to sama nie przejawia entuzjazmu i przygląda się wszystkiemu z dużym dystansem.

Halloween obchodzi się przed świętem zmarłych, ale to nie jest nasze święto, więc przyglądam mu się z boku. Ja myślę, że jak patrzę na to i obserwuję z dystansem, to jedynie frajda jest to dla dzieci, kiedy mogą się przebrać i stukać do mieszkania i do domów, prosząc o cukierki. Ale ja nie jestem zwolenniczką tego święta. Dla mnie to nasze święto Wszystkich Świętych i jednak ono dla mnie powinno się kojarzyć ze spokojem i zadumą, tym bardziej że każdy z nas pożegnał kogoś w swoim życiu – powiedziała w rozmowie z naszą reporterką.

Anna Popek bardzo dosadnie wypowiedziała się jakiś czas temu na temat Halloween. Dziennikarka przyznaje, że nie święto jest dla niej niezrozumiałe i dziwi się koleżankom z branży, które biorą udział w jego obchodach. Dla niej jest to przede wszystkim moment zadumy. Nazwała ten dzień „absurdem”.

Ze zdumieniem patrzę na koleżanki, które się tak oszpecają. Nie wiem, co to za pomysły? Dla mnie to absurd. Szkoda czasu. Nie wiem, czy to jest jakaś zabawa? Dla mnie to nie jest śmieszne, nie jest to przedmiot do zastanawiania. Jeżeli chodzi o Wszystkich Świętych, to idę na groby bliskich albo groby dalekich, ale to moment, kiedy myślę o swoim życiu i śmierci, w tym kontekście to rozpatruję. Nie chodzi o to, czy to obca kultura, czy nie, ale szkoda mi czasu na tak czasochłonne zabawy – wyznała w rozmowie z Plejadą.

Córka Lecha i Marii Kaczyńskich – Marta również krytycznie podchodzi do obchodów Halloween. Jest bardzo restrykcyjna w tym temacie, co wyraziła na łamach Sieci.

Trudno (…) stwierdzić, czemu poza epatowaniem strasznością, popytem na wymyślne stroje i zabawą ma tak naprawdę służyć. Z chrześcijańską tradycją nie ma to nic wspólnego, oswajaniu nieuchronności śmierci każdego z nas z pewnością także nie sprzyja. Najmłodszych, zwłaszcza tych wątłych psychicznie, nawet po najlepszej zabawie finalnie przeraża. (…) Pozornie niewinne zabawy stanowią według duchownych otwarcie na działanie złych mocy, a do egzorcystów zgłasza się podobno coraz więcej osób poszukujących pomocy dla swoich dzieci- napisała Marta Kaczyńska.

Podzielone zdanie co do amerykańskiej tradycji ma natomiast Magda Gessler. Restauratorka obchodzi Halloween gdy jest w USA. Niekoniecznie jednak zgadza się z tym, aby było ono tak hucznie celebrowane w Polsce. Nasz kraj ma zupełnie inną historię.

Nasza historia i przeszłość jest zupełnie inna. Nie podoba mi się „nasze” amerykańskie święto w Polsce, podoba mi się nasze polskie święto w Polsce. Za oceanem niech mają takie [święto], jaką mają historię. Nasza historia nie jest taka wesoła i trudno śmierć traktować z uśmiechem… Chociaż Meksykanie robią to genialnie! – wyznała w rozmowie z portalem PrzeAmbitni.

Sceptyczne podejście do Halloween mają również: Ida Nowakowska, Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Skrzynecka. Poniżej możecie wysłuchać naszych wywiadów z gwiazdami, które opowiadają, dlaczego nie czują ducha Halloween.


Anna Popek schudła dzięki postowi dr Ewy Dąbrowskiej

Anna Popek schudła dzięki postowi dr Ewy Dąbrowskiej

Ewa Chodakowska - Zdrowa Marka Roku 2019

Ewa Chodakowska - Zdrowa Marka Roku 2019

Ida Nowakowska - Jesienna ramówka TVP 2021

Ida Nowakowska - Jesienna ramówka TVP 2021

Komentarze

 • Go pisze:

  Na swiecie potrafia sie bawic, bez chlania i cpania i w tym problem

 • Gość pisze:

  bez jaj … zastanawiam sie co siedzi w glowach niektorych osob … a to cyt. „Pozornie niewinne zabawy stanowią według duchownych otwarcie na działanie złych mocy, a do egzorcystów zgłasza się podobno coraz więcej osób poszukujących pomocy dla swoich dzieci” rozwalilo mnie juz calkowicie … ja nie akceptuje klamstwa, zlodziejstwa, manipulacji i zlych ludzi … halloween to zabawa … niech sie dzieci bawia … nic innego im nie pozostalo … a niech szaleja az do 2go … i Dia de Muertos

 • Gośćkinga pisze:

  Gwiazdy które bojkotują hallowen. To nieslychane,szok i niedowierzanie.
  To debilizm dziennikarski

 • Gość pisze:

  Bardzo podoba mi się wypowiedź Kaczyńskiej. To prawda, że jest to otwarcie furtki dla złego, a wiem coś na ten temat, a później trzeba szukać z powołania i dobrego egzorcysty czasem nawet kilku. Poza tym nawet Święto Zmarłych też jest okulistyczne i wg. Starego Testamentu grzechem jest obchodzenie go. Poczytajcie sobie coś co nie coś na ten temat, ale z wiarygodnych źródeł.

 • Artamator pisze:

  Satanistyczne obrzydliwe święto obchodzone od starożytności kiedy poswiecano ludzi jako ofiary, przywolywano złe moce…

 • Gość pisze:

  Ci sami ludzie którzy twierdzą że to nie nasze święto będą 14 lutego obchodzić Walentynki…

 • TRADYCJONALISTKA pisze:

  Ciekawe czy w innych krajach przejęli jakieś polskie święta… Halloween I walentynkami zachwycają się ci, którzy uważają, że obce tradycje są lepsze niż ojczyste. Albo naszych nie znają, albo mają kompleksy. A prawdą jest, że z tych nowoczesnych zwyczajów cieszą się głównie handlowcy.

 • Gość pisze:

  A gdzie nasze przebieranie w Ostatki? Wtedy właśnie dzieci poprzebierane chodziły po mieszkaniach. Nie w wymysł z zachodu.

  • GośćJanka pisze:

   I bardzo dobrze , to jest polska tradycją a nie jakieś głupie, dziwne i straszne halloween !!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×