Polska dziennikarka zmarła na Wyspach Kanaryjskich. Nic nie zapowiadało tragedii

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz, dziennikarka i blogerkanie żyje. Zmarła na Wyspach Kanaryjskich. Nic nie zapowiadało tragedii, która się wydarzyła.

Edyta Tkacz osiem lat temu zamieszkała na Wyspach Kanaryjskich. Tam spełniała się jako blogerka i prowadziła poczytną stronę Ratunku, mieszkam w raju. Z Wysp Kanaryjskich. Oprócz pisania, podróżowała, a także uczyła języka hiszpańskiego. Niezwykle chętnie pomagała Polakom, którzy potrzebowali wsparcia.

Tkacz ostatni wpis na swojej stronie zamieściła 25 listopada. Opisała w nim lekcję języka, której udzielała podopiecznej. Wspomniała przepiękną plażę, napomknęła o sukcesach uczennicy, a także wróciła pamięcią do początków swojej przygody z wyspą. Napisała, że potrzebowała szybko pracy i dlatego ekspresowo nauczyła się hiszpańskiego:

Przypomina mi tym samym moje początki w Hiszpanii ponad osiem lat temu, moją ekspresową naukę języka, bo przyjechałam, nie mówiąc nic i potrzebowałam natychmiast znaleźć pracę, żeby się utrzymać. […] Trzeba wiedzieć, na co w pierwszej kolejności położyć nacisk, żeby zacząć mówić i komunikować się. Rozłożyłam więc hiszpański na czynniki pierwsze i zabrałam się do nauki. Pierwszą rozmowę kwalifikacyjną miałam po miesiącu nauki — podkreślała blogerka.

Edyta Tkacz nie żyje

Chociaż blogerka zyskiwała coraz to nowe grono czytelników, media obiegły smutne wieści. Edyta Tkacz nie żyje, o czym poinformowały krakowskie media, z którymi dziennikarka była związana przez pewien czas. Wydano krótki komunikat, w którym poinformowano o śmierci blogerki:

Niestety Edyta odeszła od nas nagle, kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Mogliście ją poznać jako autorkę bloga o życiu na Wyspach Kanaryjskich, gdzie mieszkała. W swoich wpisach nie tylko przybliżała nam wszystkim jak wygląda codzienne życie na wyspach, ale także udzielała pomocy wszystkim podróżującym na Kanary. Sama też była zapaloną podróżniczką – napisali najbliżsi zmarłej Edyty.

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Ruszyła zbiórka pieniędzy, która miała pomóc sprowadzić ciało dziennikarki do Polski. Na szczęście zakończyła się sukcesem — zebrano ponad 17 tysięcy złotych. Bliscy Tkacz podkreślali, że są wzruszeni skalą pomocy, jaką okazali inni:

Wdzięczni i wzruszeni skalą reakcji na nasz apel, pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w tych trudnych dla nas chwilach. Wsparcie jakie od Was otrzymaliśmy przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Swoim zaangażowaniem okazaliście ogromne serce naszej rodzinie. Jesteście świadectwem otwartości na drugiego człowieka. Dziękujemy Wam kochani za ten dar dobroci, który uświadomił nam jak wielu przyjaciół miała Edyta.

Warto wspomnieć, że Edyta Tkacz z wykształcenia była polonistką, z zawodu dziennikarką i blogerką. Gdy mieszkała w Polsce przez cztery lata współpracowała z Gazetą Krakowską. Zajmowała się pisaniem i redagowaniem tekstów, zarówno do wydania papierowego, jak i na stronę internetową.


Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Edyta Tkacz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×