Piotr Machalica przed śmiercią zadzwonił do żony. Usłyszała słowa, które wyciskają łzy

Piotr Machalica

Piotr Machalica

Piotr Machalica przed śmiercią zdołał wykonać ostatni telefon. Na pogrzebie jego żona zdradziła, co usłyszała od męża. To była bardzo wzruszająca chwila.

Piotr Machalica zmarł w poniedziałek, na kilka godzin po tym, jak Krystyna Janda przekazała w sieci informacje o jego złym stanie zdrowia. Jej wpis szybko zniknął z social mediów. Kilka godzin później wiadomo było, że aktor nie żyje. Gdy trafił do szpitala, jego stan był ciężki, a lekarze zdecydowali się wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety już się z niej nie wybudził. Nad ranem do mediów trafiło pożegnanie.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem, nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra – napisała na swoim profilu Krystyna Janda.

Aktor od kilku lat miał problemy z sercem, ale jego niespodziewana śmierć wstrząsnęła całym środowiskiem aktorskim, a przede wszystkim jego fanami. W sieci pojawia się wiele wspomnień związanych z jego rolami i tym, jakim był człowiekiem.

Piotr Machalica: ostatnia rozmowa z żoną

Artysta miał zaledwie 65 lat i mnóstwo planów na życie. Zaledwie trzy miesiące wcześniej wziął ślub z o 21 lat młodszą Aleksandrą. Po kilku nieudanych związkach w końcu odnalazł wielką miłość. Uroczystość, która odbyła się we wrześniu, była utrzymywana w tajemnicy. Dopiero po samej ceremonii, w której uczestniczyło sporo gwiazd, do sieci trafiło kilka zdjęć. Sam aktor i jego żona nie afiszowali się ze swoim związkiem.

Wczoraj w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnych w Warszawie odbył się pogrzeb Machalicy. Nie zabrakło na nim najbliższych przyjaciół oraz fanów, którzy tłumnie zgromadzili się przed świątynią. W imieniu żony Machalicy, do zgromadzonych żałobników przemówił Cezary Żak. Odczytał on list napisany przez Aleksandrę.

Piotruś wiedział, że jesteście z nim. Przed intubacją 11 grudnia pozwolili mu lekarze wykonać ten telefon do mnie. Dziękuję za tę ostatnią rozmowę, pożegnanie i ostatnie słowo kocham cię – usłyszeliśmy w pożegnaniu.

Ostatnie słowa szczególnie wzruszają. To tylko potwierdza, jak wyjątkowe uczucie łączyło Piotra Machalicę i jego żonę.


Piotr Machalica Imieniny Jana Kochanowskiego 2020

Piotr Machalica Imieniny Jana Kochanowskiego 2020

Piotr Machalica, Agnieszka Sienkiewicz, Katarzyna Herman, Marcin Korcz - premiera Czworo do poprawki

Piotr Machalica, Agnieszka Sienkiewicz, Katarzyna Herman, Marcin Korcz - premiera Czworo do poprawki

Krystyna Janda, Piotr Machalica

Krystyna Janda, Piotr Machalica

Komentarze

  • Dajcie spokój pisze:

    Wszystkich dotyka śmierć bliskich osób. Ale przeciętny człowiek przeżywa swoją żałobę w skrytości serca, zaś cekebryci muszą się z tym obnosić na łamach szmatławców i w innych mediach. Muszą robić z tego widowisko. To niesmaczne i żenujące

  • Gość nie wzruszony pisze:

    Nie umniejszając ani tragedii śmierci, ani cierpieniu ludzi z bliskiego kręgu, w tym żony, rozpisujecie się o chorobach zgonach celebrytow, robiąc z tego nietuzinkowe dramaty, a tymczasem są to wpisane w scenariusz życia sceny, których doświadczyć musi każdy z nas, żadne pieniądze i sława nas od tego nie uchronią. Więc wybaczcie ale nie wzruszyłem się.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×