Nie żyje legenda polskiej muzyki. „Zmarł we wtorek po chorobie”

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Nie żyje Piotr Janczerski. Był kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą legendarnych grup No To Co i Niebiesko-czarni – zespołów, które święciły swoje triumfy w latach 60. i 70.

Informację o śmierci artysty potwierdził menedżer grupy No To Co, Aleksander Kawecki:

Piotr zmarł we wtorek w Łodzi po chorobie – powiedział Kawecki. Pogrzeb muzyka odbędzie się we wtorek 13 marca na cmentarzu w Rudzie Pabianickiej przy ul. Mierzejowej.

Janczerski zmarł w wieku 79 lat.

Kim był Piotr Janczerski

Piotr Janczerski był konferansjerem, kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą popularnych zespołów: Niebiesko-czarni, z którym był związany od 1963 do 1967 r., i No To Co.  Założył również Bractwo Kurkowe 1791 i grupę Fraction. Od połowy lat osiemdziesiątych reżyserował także widowiska plenerowe i współpracował z grupą Babsztyl. Komponował oraz pisał teksty piosenek i scenariuszy programów dla dzieci.

Wylansował takie przeboje jak m.in.: Te opolskie dziołchy, Pożar w Kwaśniewicach, A ja lubię defilady, Po ten kwiat czerwony, Ballada kataryniarzy, Gdy chciałem być żołnierzem czy Nikifor. Z grupą Niebiesko-Czarni wystąpił w filmie Mocne uderzenie w 1967 r., a z grupą No To Co w głośnej produkcji Milion za Laurę.

Otrzymał m.in. medal 200-lecia USA za przygotowane widowiska „Wieczerza wigilijna u księcia Radziwiłła”, „Panie Kochanku” dla Polonii amerykańskiej. Za popularyzację polskiego folkloru otrzymał nagrodę państwową III stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

Zobacz: Nie żyje 29-letnia prezenterka telewizyjna. Została brutalnie zamordowana przez męża na oczach 9-letniego syna

Zobacz: Znamy przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki! Wiadomo już co zabiło gwiazdę „Klanu

Zobacz: Hugh Grant przekazał smutną wiadomość. Nie żyje gwiazda „Notting Hill”


Piotr Janczerski nie żyje

Piotr Janczerski nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×