Paulina Sokołowska nie żyje. Świat muzyki pogrążony w żałobie

Paulina Sokołowska nie żyje

Paulina Sokołowska nie żyje

Paulina Sokołowska nie żyje. Znakomita skrzypaczka, zmarła nagle w Brukseli. Kto przekazał smutne wieści?

Paulina Sokołowska nie żyje.  Zmarła nagle, w poniedziałek 6 kwietnia w Brukseli. O jej śmierci poinformowano na Facebooku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Paulina Sokołowska nie żyje

Wybitna skrzypaczka, Paulina Sokołowska odeszła nagle. Póki co nie podano przyczyn jej śmierci. Zmarła w ubiegły poniedziałek w Brukseli. Jeszcze w grudniu wystąpiła razem z Januszem Olejniczakiem w Filharmonii Narodowej podczas organizowanej przez Radio dla Ciebie galowej prezentacji dokumentalnego filmu Amerykańskie tournee. Teraz jej zabrakło.

Żal po odejściu młodej, utalentowanej artystki przekazano na profilu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, z którym ostatnio współpracowała.

Smutek, ból, rozpacz… uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska, niezwykła osoba, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, wspaniały pedagog, piękny człowiek. Trudno w to uwierzyć i nie sposób się z tym pogodzić.
Żegnaj Paulina, nigdy Cię nie zapomnimy [*] [*] [*] – napisano.

Kim była Paulina Sokołowska?

Paulina Sokołowska była wybitną skrzypaczką. Swoim talentem i urokiem osobistym od razu zjednywała sobie publiczność. Studia muzyczne ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Tadeusza Gadziny na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Kunszt doskonaliła również w Królewskim Konserwatorium w Brukseli i Instytucie Sztuki w Leuwen.

Była laureatką wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Zdobyła m.in.: Grand Prix na konkursie skrzypcowym Citta di Barletta, pierwsze miejsce na kameralnym Konkursie w Brukseli, czy tytuł laureata w konkursie młodych talentów w Gandawie.

Miała okazję występować pod batutą wybitnych dyrygentów, m.in.: Jerzego Maksymiuka, Bartholomeusa van de Velde, Ryszarda Zimaka, Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego czy Szymona Kawalli. Ostatnio związana była z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała doktorat.


Paulina Sokołowska nie żyje

Paulina Sokołowska nie żyje

Paulina Sokołowska nie żyje

Paulina Sokołowska nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×