Pałac Buckingham odpowiada na oświadczenie Meghan i Harry’ego. Szykuje się afera stulecia!

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Pałac Buckingham skomentował odejście Meghan Markle i księcia Harry'ego z rodziny królewskiej. Jak na ich oświadczenie zareagowała królowa Elżbieta II? Co takiego przekazała w komunikacie do mediów?

Takiego skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej jeszcze nie było! Choć jeszcze wczoraj Meghan Markle i książę Harry dumnie reprezentowali monarchinię na spotkaniu z mieszkańcami Kanady, którym podziękowali za gościnność, jaką okazali im w okresie Świąt Bożego Narodzenia, to dzisiaj cały świat wstrzymał oddech, gdy wieczorem na Instagramie Sussexów pojawiło się historyczne oświadczenie.

Zaledwie kilka godzin temu Meghan Markle i książę Harry ogłosili rezygnację z oficjalnych obowiązków. Na odpowiedź rzecznika reprezentującego królową Elżbietę II nie musieliśmy długo czekać. W sieci pojawiło się już pierwsze stanowisko Pałacu Buckingham.

Pałac Buckingham komentuje odejście Meghan i Harry’ego z rodziny królewskiej

Z treści komunikatu dowiadujemy się, że para nie skonsultowała swoich niecnych planów z królową i pozostałymi mieszkańcami dworu, takimi jak książę Karol czy książę William, czyli bezpośrednimi następcami tronu. Pałac jest, delikatnie rzecz ujmując, rozczarowany całą sytuacją.

Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie przyjęcia innego podejścia do obowiązków, ale są to skomplikowane kwestie, które wymagają czasu – czytamy w oficjalnym komunikacie rzecznika pałacu.

Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

BBC zwraca uwagę na fakt, że wszelkie decyzje, również takie jak wystąpienie z rodziny królewskiej, powinny być ustalane dużo wcześniej z królową Elżbietą II. Dopóki monarchini nie wyrazi zgody, członkowie słynnego klanu nie mają prawa zabierać głosu, ani oficjalnie ogłaszać decyzji, na jaką zdobyli się właśnie Harry i Meghan.

Było to ich osobiste oświadczenie, które rozczarowało Buckingham i zawiodło królową – napisał na Twitterze Jonny Dymond, korespondent BBC.

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Królowa, a prywatnie babcia księcia Harry’ego, podobno jest załamana decyzją wnuka. Poprosiła go o pilne spotkanie, ale na razie ten nie odpowiedział na jej prośbę. Niewykluczone więc, że w rodzinie królewskiej szykuje się afera stulecia, przy której rozwód księżnej Diany i księcia Karola wydaje się jedynie niewiele znaczącym wizerunkowo epizodem.

Zobacz także: Harry nie jest synem Karola? Tabloid dotarł do biologicznego ojca księcia. Tak wygląda


Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×