Nergal o trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19. Ostro i w swoim stylu. Pod postem burza

Nergal

Nergal

Nergal wypowiedział się w social mediach na temat trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Co sądzi na ten temat kontrowersyjny muzyk? Jak zwykle nie przebiera w słowach.

Adam Darski, znany lepiej jako Nergal, od wielu lat jest związany z muzyką. W 1991 roku razem z grającym na perkusji Adamem Muraszko założyli grupę Behemoth, ich kariera nabrała rozpędu, a muzycy zaczęli koncertować na całym świecie.

Darski jest też bardzo aktywny na Instagramie. Tam dzieli się z fanami wydarzeniami ze swojego życia, pokazuje nowe projekty. Właśnie podzielił się opinią na temat trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Nergal o trzeciej dawce szczepionki przeciw koronawirusowi

Koronawirus nie ustępuje, a jedyną metodą walki z COVID-19 mają być szczepienia. Preparaty, które powstały w naprawdę błyskawicznym tempie wzbudzają wiele kontrowersji od samego pojawienia się, a wielu ludzi sprzeciwia się przyjęciu wakcyny.

Nie należy do nich Adam Darski, znany jako Nergal. Muzyk przyjął już dwie dawki preparatu. Przy okazji drugiego zastrzyku zaapelował, że jeśli społeczeństwo chce powrotu do normalności, to powinniśmy się szczepić.

Ok, to dzieje się ponownie, to druga dawka. To Pfizer. Zachęcam was do tego, żeby się szczepić, bo powinniśmy wrócić do jakiejś normalności. Bądźcie silni i zdrowi – powiedział.

Kiedy pojawiły się informacje, że będzie podawana trzecia dawka, koronasceptycy i przeciwnicy szczepień zaczęli mieć pożywkę, argumentując, że teorie o tym, że preparaty są nieskuteczne i tylko nabijają kabzę firmom farmaceutycznym, okazały się słuszne. Co na to Nergal? Otóż muzyk jest wierny przekonaniom i zaszczepił się po raz trzeci.

Darski zamieścił na Instagramie, zdjęcie, na którym przyjmuje szczepionkę, a także grafikę z napisem w języku angielskim „Zaszczepiony i gotowy do pie********”.

Trzecie ukłucie zrobione! W dzisiejszych czasach nawet tematy religijne nie polaryzują tak jak szczepienia. Ale oba mają ze sobą baaardzo wiele wspólnego. Możesz albo zaufać nauce, albo dalej żyć z przestarzałymi pseudowierzeniami. Ale nie daj Boże, żebyś poważnie zachorował… Pomyśl człowieku! NIE BĄDŹ COVIDIOTĄ, bądźcie dla siebie mili — napisał.

Pod postem, jak można się było spodziewać, rozpętała się prawdziwa burza. Zwolennicy szczepień starli się z ich przeciwnikami. Pojawiły się krytykujące Nergala wpisy koronasceptyków, wiele osób jednak doceniło działanie muzyka i jego apel.

Jakie macie zdanie na temat szczepień?

Na kogo czeka trzecia dawka szczepienia przeciw COVID-19?

Czym jest tak zwana trzecia dawka szczepionki? To nic innego jak dawka przypominająca, podawana osobom z poprawnie działającym układem odpornościowym. Można ją przyjąć pół roku po zakończonym cyklu szczepień po to, by przedłużyć ochronę.

Na trzecią dawkę przypominającą może zapisać się każdy Polak powyżej 18 roku życia, który przyjął dwie dawki preparatu Comirnaty (PfizerBioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki Johnson & Johnson. E-skierowanie można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Jako trzecia dawka podawany jest preparat firm Pfizer lub Moderna, bez względu na to, jakiej firmy szczepionkę otrzymano poprzednio. Aby umówić się na szczepienie, można zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię pod numer 989. SMS-y przypominające o tej możliwości już pojawiają się u pajcentów.


Nergal - trzecia dawka szczepionki

Nergal - trzecia dawka szczepionki

Nergal - trzecia dawka szczepionki

Nergal - trzecia dawka szczepionki

Nergal - szczepienie

Nergal - szczepienie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×