Szalejące ceny wymusiły zmiany w „Nasz nowy dom”. Kasia Dowbor przekazała nie najlepsze wieści

Koniec programu Nasz nowy dom

Koniec programu Nasz nowy dom

Nasz Nowy Dom przyciąga przed telewizory ogromne ilości widzów. Nad uwielbianym formatem zawisły jednak czarne chmury. Wszystko przez znaczny wzrost cen materiałów budowlanych. Sprawę skomentowała Kasia Dowbor. 

Nasz Nowy Dom to program, który od pierwszego odcinka podbił serca widzów. Mogą zgłaszać się do niego rodziny, które mieszkają w skrajnie złych warunkach i nie stać ich na remont. Przed kamerami muszą zgodzić się opowiedzieć swoją historię. Osoby, które pojawiają się przed kamerami, zazwyczaj są w bardzo trudnej sytuacji finansowej, a dodatkowo borykają się z problemami zdrowotnymi, lub innymi osobistymi dramatami.

Format, w którym domy są remontowane dosłownie od podstaw i wykańczane w wysokim standardzie z miejsca podbił serca widzów. Na planie pracują: ekipa budowlańców, architekt, a także Katarzyna Dowbor, która w czasie remontu zajmuje się rodziną. Reality show emitowane jest od 2013 roku i przez niemal dekadę cieszy się niesłabnącą popularnością. Gospodyni programu i wszystkim zaangażowanym osobom udało się w tym czasie odmienić życie ponad 200 rodzin.

Czy Nasz Nowy Dom zniknie z anteny?

Katarzyna Dowbor prowadzi show od pierwszego odcinka i chyba już nikt nie wyobraża sobie, żeby ktoś mógł ją zastąpić w tej roli. Na planie zdarzają się różne sytuacje. Kilka razy prowadząca musiała zachować zimną krew, po tym jak przychodzili do niej oburzeni sąsiedzi.

Pani wybiegła z mieszkania i mówi do mnie: „Pani Kasiu, co pani robi?”. Ja odpowiadam, że remontujemy dom, a ona: „Ale komu, tej…”. Popatrzyłam na nią i mówię do niej, że tak nie można. „Jest pani wierząca?” – zapytałam. To odparła, że tak. Powiedziałam jej: „I tam pan Bóg wszystkiego słucha i nie będzie pani wybaczone”. I ta pani spojrzała na mnie, weszła do mieszkania i zatrzasnęła drzwi – opowiedziała dziennikarka w rozmowie z Pomponikiem.

Wiosną ma wystartować osiemnasta już edycja programu, w którym ekipa remontowa ma zaledwie 5 dni, by oddać dom do użytku. W tym czasie bohaterowie wyjeżdżają na krótki urlop zafundowany przez stację Polsat. Remonty, które można obserwować na ekranie, robione są od podstaw z wymianą wszelkich instalacji. Z uwagi na ogromną inflację i drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych przyszłość tego formatu stanęła pod znakiem zapytania. Trzeba było wprowadzić sporo zmian.

Niestety jest drogo, co nas bardzo martwi. Przez to możemy zrobić mniej rzeczy. Trzeba zamieniać projekty, bo wielu rzeczy w sklepach nie ma i musimy na nie czekać. Płyta OSB zdrożała o 300 procent, a tego produktu zużywamy bardzo dużo – cytuje słowa gwiazdy Super Express.

Prowadząca miała zapewnić, ze format nie zniknie z anteny, jednak przy obecnych cenach remonty mogą nie być już prowadzone z tak dużym rozmachem. Jak będzie naprawdę, okaże się podczas emisji kolejnej edycji.


Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

2 marca rusza nowa edycja programu Katarzyny Dowbor - Nasz nowy dom

2 marca rusza nowa edycja programu Katarzyny Dowbor - Nasz nowy dom

Komentarze

 • Gośćdiana pisze:

  Najlepszy program w Polsce,szkoda że nie ma więcej takich sponsorów,bieda w Polsce aż serce boli.Niech Bóg i los sprzyja pomysłodawcom,sponsorowi i wykonawcom.Ogromny szacunek za to co robicie.Ja nie potrzebuję takiej pomocy ale cała masa rodzin tak.Nie rozumiem,że tylu u nas chrześcijan a pomagających tak mało.Faryzeusze,pławią się w luksusach a inni żyją gorzej jak pieski bogaczy.wstyd.smutne,załamujące.

  • Gość pisze:

   To prawda ale trumna nie ma kieszeni i nikt nic ze sobą nie zabierze. Co nie,którym bogactwo zaślepiło oczy

  • Gość pisze:

   Owsiak niby daje, ale dużo więcej \'zabiera\' – prowadzi dusze młodych ludzi na zatracenie… Jeśli tego nie widzisz, czas zastanowić się nad swoją. Wielki mi darczyńca. Z pieniędzy Polaków. Tylko nie pisz komentarzy w stylu \'nie korzystaj ze sprzętu zakupionego przez Owsiaka\'. To Tu nie korzystaj z tego zakupionego przez państwo, a TYLKO z tego od Owsiaka. Czy naprawdę myślisz że w szpitalach nie byłoby np. inkubatorów dla noworodków gdyby nie Owsiak? Czas się obudzić – nie jesteśmy państwem trzeciego świata. A pan Owsiak z rodziną żyją ponad stan z twoich pieniędzy. Czyli jest w tym samym worku co rządzący.

  • Gość pisze:

   No ja raczej bym poprosiła Rydzyka o pieniądze tego tu nie napiszesz a wytykać Owsiakowi co rydzyk zrobił dla ludzi oprócz brania pieniędzy od babć i nie tylko oszukuję ale niestety nie widzisz tego

  • Janusz pisze:

   A ja myślałem że biedę zlikwidował PiS w 2015

  • Gość Rutus pisze:

   Nasz nowy dom 🏡 jest niesamowity oglądam zawsze znam życie od podszewki 😭 I uważam. Ze robią mega robotę

 • AndrzejGość pisze:

  Nie straszcie niech Owsiak odda część kasy na rzecz remontów to też będzie służyć na to że dzieci będą widzieć lepsze jutro,kasa jest ludzi !!! Szczególnie dzieci są zaangażowane w projekt,a więc dzieci dzieciom.

  • Lidia pisze:

   To było nie na miejscu!

  • JAGODA pisze:

   Aleś ty mądry. Nie dać sprzętu ubogim szpitalom by dofinansować remonty? A może bogate radio Maryja wspoże biednych. Niech każdy pomaga na swój sposób.

  • Gość Janka pisze:

   Tak tylko pytam… A ile Ty złotówek dołożyłeś do WOŚP albo Fundacji Polsat?
   Najłatwiej liczyć i dzielić cudze pieniądze

  • Gość pisze:

   Zważ sobie głowe

  • GośćEmerytka. pisze:

   Chyba się pan zagalopował.Pan Owsiak robi bardzo dużo dla służby zdrowia.To jest jego cel a Polsat pomaga skrajnie biednym ludziom .To są dwa różne cele.Prosze niech pan komuś pomoże chociaż dobrym słowem a nie krytyka.

  • Zofia pisze:

   A Ty ile dałeś Owsiakowi, by sugerować na co przeznaczyć te pieniądze

  • GośćNienawidzę pisiorów pisze:

   A może niech ta szuja z Torunia odda to, co dostaje od kaczego (nie) rządu!

  • Gość pisze:

   Po co Ci poeniadze od Owsiaka, swoje oddaj.

  • Gość pisze:

   Dokładnie tak

  • Emeryt pisze:

   WOPŚ pomaga wszystkim. Jeżeli nie jesteś zorientowany.

  • Gość pisze:

   Dzieci dzieciom zbierają na konkretny cel a Twoja uwaga jest co najmniej nie na miejscu by nie powiedzieć dosadniej. Jak jesteś taki bystry to załóż fundację która będzie zbierać na budowę domów dla ubogich rodzin.

  • Gość pisze:

   Ja proponuję nowa fundację Nasz Nowy Dom i przynajmniej zrekompensuje to ceny materiałów. Ludzie płacą krocie na zbiórkach dla zwierząt.

  • Lucka pisze:

   Ja pomagam zwierzętom i wrzucam też Owsiakowi .Kazdy pomaga komu chce i nic nikomu do tego ,gdzie daje swoje pieniadze. Ważne żeby wogole pomagać bo wiele istot potrzebuje pomocy . A Ci co tak ziapia paszczekami często ani złotówki nie wydadzą na pomoc.

  • Gość pisze:

   Co ma piernik do wiatraka?Mówimy o idei formatu „NASZ NOWY DOM” TV POLSAT.Jest wspaniała,ale gdzie jest nasza władza, nie najedzona majątku bez serc ?Niech się zainteresują tymi najbardziej potrzebującymi,może zrobią coś pożytecznego.Wszystkim życzę otwartości serc,a nie tylko ust,pozdrawiam.

 • Ela pisze:

  Lubię remonty, poprawianie staroci,a tu jest świetna reklama , pomysły! A to pomaganie słabym, niezaradnym, to ściska serce.W lokdaunie to był jedyny program, który pomagał przeżyć.!!!!

 • Emsiu pisze:

  Jeden z nielicznych programów, który da się obejrzeć, robią coś dobrego aż miło patrzeć, brawo ekipa i tv Polsat.

  • Robix pisze:

   Wszystko drożeje,polsat ma x klientów, oni wpłacają co miesiąc, Polsatowi jak dochód pójdzie w dół, w skali kilkunastu odcinków, chyba prezesowi czapka nie spadnie, będzie żyć

  • Gość pisze:

   Zgodzę się z tym że to pomoc ale są tacy którzy czekają jak na mannę z nieba a sami nic nie robia.

 • Ella pisze:

  Codziennie na Polsat 2 HD oglądam powtórki Mimo że znam już na pamięć to na mojej twarzy gości uśmiech Taki program pomaga wierzyć w dobroć

 • Gość pisze:

  Czeksm na kolejne edycje Moi ulubiency to Kaska Maciej i wszyscy panowie kierownicy robot

 • Gość pisze:

  bardzo fajny program. cala ekipa jest fajna,Pani Kasia , mila , sympatyczna i serdeczna. po prostu czlowiek.

  • Gość pisze:

   Niech pan Soloż da więcej pieniędzy na remont niż 60tys.vceny poszły w górę

 • Miodynka pisze:

  Z przyjemnością oglądam ten program. Pani Kasia rewelacyjna. Lubię też p. Artura oraz góraliczka😊Czekam na kolejne odcinki.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×