Martyna Wojciechowska przesadziła z retuszem zdjęć. Dlaczego to sobie zrobiła? Przecież ona tak nie wygląda

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska dodała nowe zdjęcia na Instagramie, na których nie przypomina siebie. Podróżniczka przesadziła z retuszem. Dlaczego to sobie zrobiła?

Martyna Wojciechowska jest cenioną podróżniczką, która od wielu lat zaprasza widzów na program Kobieta na krańcu świata. Porusza ciekawe zagadnienia i zabiera oglądających w interesujące miejsca. Gwiazda łączy pracę z wychowywaniem dziecka. Jej córka Marysia niedawno skończyła 13 lat.

Martyna Wojciechowska przesadziła z retuszem zdjęć. Dlaczego?

Wojciechowska prowadzi też konto na Instagramie, gdzie regularnie udostępnia nowe treści. Zwraca uwagę na ważne treści, tak jak w poniedziałek, gdy udostępniła kilka bardzo mocno wyretuszowanych zdjęć. Zdradziła, że nałożyła na nie ogólnodostępne filtry, które każdy może za darmo stosować:

Poznajecie? TAK, TO JA… w kilku „idealnych” wersjach stworzonych za pomocą filtrów, które są ogólnodostępne za darmo (!) na instagramie i w prostej aplikacji. Na końcu moje zdjęcie w naturalnym wydaniu.

Dodała, że chociaż dziś akceptuje siebie, sporo jej zajęło, by dość do miejsca, w którym jest obecnie:

A co Ty widzisz w lustrze, kiedy patrzysz na pojawiające się w nim odbicie? SIEBIE czy zestaw „wad” do zmiany? Wiele pracy zajęło mi, żeby poczuć się dobrze w swoim ciele. Choć przyznaję, że nawet dzisiaj wciąż mam problem z samoakceptacją, lepsze i gorsze dni. Przez lata zrozumiałam jednak, że ważniejsze od tego jak wyglądam jest to, co robię, bo TO NIE WYGLĄD DEFINIUJE NASZĄ WARTOŚĆ.

Martyna Wojciechowska podkreśliła, że mimo iż jej udało się dojść do takich wniosków, młode osoby, które upiększają się za pomocą filtrów, bardzo cierpią, że nie wyglądają tak, jak w social mediach:

Ale ja to mówię z poziomu dorosłej kobiety. A co z nastolatkami, młodymi osobami, które znaczną część swojego życia spędzają w social mediach, bombardowane każdego dnia milionami „idealnych” zdjęć, które są przerobione za pomocą filtrów? PORÓWNUJĄ SIĘ. I bardzo cierpią, że nie wyglądają tak „idealnie” jak inni na insta.

Zdradziła, że wnioski badania przeprowadzonego przez jedną markę są bardzo niepokojące:

  • Aż 91% nastolatków w Polsce modyfikuje swój wygląd lub przerabia swoje zdjęcia! (Na świecie 80%) Co gorsze – robią to coraz młodsze dzieci, nawet 9 czy 10-latki.
  • Zapytani jak by chcieli wyglądać mówią: „Tak jak ja po użyciu filtra i przerobieniu zdjęcia”
  • Młodzi ludzie, którzy przerabiają swoje zdjęcia, są bardziej narażeni na niższą samoocenę w kontekście swojego ciała (48%) w porównaniu z tymi, którzy w ogóle ich nie przerabiają!

Podkreśliła, że będzie namawiać do tego, by akceptować siebie:

Zachęcam też do obejrzenia ostatniego odcinka na moim kanale #DALEJ na YouTube, w którym rozmawiam z Joanną Chmurą właśnie o AKCEPTACJI #PieknoBezFiltra #nofilter #dove @dove_polska

Internauci w komentarzach dziękują Martynie za opublikowanie tego wpisu, podkreślając, że był on bardzo potrzebny.

Zobacz też: Zmiany w życiu Wojciechowskiej. Dokąd wyprowadziła się od Przemka?


Martyna Wojciechowska z filtrem

Martyna Wojciechowska z filtrem

Martyna Wojciechowska z filtrem
Martyna Wojciechowska w naturalnym wydaniu

Martyna Wojciechowska w naturalnym wydaniu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×