Marta Manowska zabrała głos na temat szczepień przeciw COVID-19 i wsadziła kij w mrowisko. W komentarzach wybuchła burza

Marta Manowska

Marta Manowska na Instagramie wypowiedziała się na temat szczepień przeciw koronawirusowi. Ma w tej sprawie jasne stanowisko, z którym nie chcą się zgodzić wszyscy internauci. Pod postem wybuchła prawdziwa dyskusja.

Pandemia koronawirusa trwa od ponad roku. Na razie jedynym środkiem ochrony przez zakażeniem jest szczepionka. W Polsce w pierwszej kolejności mogli się o nią ubiegać medycy. Po nich taką szansę dostały kolejne grupy osób. Aktualnie preparat dostępny jest nie tylko dla dorosłych, ale także dla nastolatków.

Głos na temat szczepień przeciw COVID-19 zabierają gwiazdy. Jakiś czas temu część z nich zadeklarowała, że planują zaszczepić swoje pociechy. Zgodę na taki ruch wyrazili m.in. Jacek Borkowski oraz Joanna Racewicz.

Marta Manowska komentuje szczepienia przeciw COVID-19

Na temat szczepień przeciw COVID-19 wypowiedziała się też Marta Manowska. Gwiazda TVP, której popularność przyniosły formaty takie jak Rolnik szuka żony oraz Sanatorium miłości poświęciła temu zagadnieniu bardzo długi wpis na Instagramie. Na samym początku podkreśliła, iż wie, że żadna kwestia nie wzbudza tylu negatywnych emocji co ta:

Żaden temat nie wzbudza ostatnio tylu emocji, ile temat szczepień. Niestety negatywnych, kiedy dwie strony dosłownie opluwają się wzajemnie. Czy pogodziliśmy się z tym, że dla wielu osób życie pandemii diametralnie się zmieniło? Ile osób straciło swych bliskich, dobytek życia, pozostało z niczym lub dużym ubytkiem społecznym, psychicznym.

Gwiazda TVP dodała, że ze skutkami pandemii będziemy zmagać się przez lata:

Ze skutkami psychologicznymi pandemii będziemy zmagać się latami a przecież ona bynajmniej się nie skończyła. Młodzi ludzie, żyjący w odosobnieniu, na zdalnym nauczaniu, z luką społeczną – przecież nasze charaktery wykuwały się nie tylko w szkole, ale i poza nią – w sporach i konfrontacji szlifowały się nasze osobowosci. Ile rodzin, rozdzielonych związków, w różnych krajach, z blokada i bez możliwości spotkania się. Tych przykładów można by mnożyć w nieskończoność. Wysiłek służby zdrowia. Nadludzki. I próba. Nie życia w strachu. Próba powrotu do choćby namiastki normalnego funkcjonowania.

Marta Manowska napisała też, że sytuacja na świecie bardzo wpłynęła na jej codzienność. Z racji tego, że nie mogła wytrzymać w bezczynności, zaczęła być wolontariuszką:

I moje zycie w zeszłym roku zatrzymało się. Życie dzielimy już na to przed pandemia i po. Ja na wolontariacie przez 6 tygodni rozwoziłam posiłki, bo nie mogłam już wytrzymać w bezczynności. Próba powrotu do wspólnych świąt, dni, podróżowania, oglądania świata, więzi międzyludzkich, miłości.

Gwiazda TVP podkreśliła, że w jej ocenie każdy powinien się zaszczepić przeciw COVID-19:

Szczepienie to, jak grzmią lekarze, walczący na pierwszym froncie, nasz obowiązek wobec ludzkości. Bez tego nie wrócimy do normalności. Podobnie, jak dbanie o zmiany klimatyczne i spowolnienie tempa ich postępowania. Pisze to dzień po powrocie z Grecji, gdzie groźba pożarów sprawia, ze każdego dnia ziemia polewana jest z helikopterów wodą a w każdym miejscu zabezpieczane jest miejsce dla strażaków. Pisze to, zbierając w drodze na plaże śmieci- butelki, od których spłonąć może cała wyspa. To także nasza odpowiedzialność. To już nie tylko sprawa jednostki.

Stanowisko dziennikarki podzieliło jej fanów. Część internautów uważa, że ma racje:

 • Szczera prawda. Niestety obawiam się, że wyleje się tu za chwilę ogromna fala hejtu. Nienawiści do osób, którzy chcą tylko bezpieczeństwa dla siebie i nas wszystkich.
 • Cieszę się, że sprawy dotyczące naszego środowiska są często nagłaśniane, bo czasem gdy widzę ile bólu zadaje człowiek naszej Ziemi tracę wiarę w dobro i lepszą przyszłość tego świata.
 • Ładne zdjęcie, wazne i smutne sprawy, widać kryzysy dotknęły tylko słabych (i mimo wszystko jednostki) skoro globalnie nadal nic nie rozumiemy…

Znaleźli się też tacy, którzy nie potrafili się zgodzić z tymi argumentami:

 • Dlaczego ktoś ma mnie zmusić do zaszczepienia się szczepionką ,która nie daje gwarancji,że nie będzie skutków ubocznych. Jestem wolnym człowiekiem I nikt nie prawa ingerować w moje zdrowie, ani pani ,ani firmy farmaceutyczne, ani tym bardziej politycy.
 • Gdzie moje prawa pacjenta, gdzie moja zgoda na wykonanie szczepienia prototypowym preparatem a to jest w Konstytucji?
 • Szczepionka to nie lek a po drugie władza sama przyznaje w Dzienniku Ustaw iż ta szczepionka jest eksperymentem medycznym.

Uważacie, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe?


Marta Manowska o szczepionkach

Marta Manowska o szczepionkach

Marta Manowska - metamorfoza

Marta Manowska - metamorfoza

Marta Manowska - metamorfoza

Marta Manowska - metamorfoza

Komentarze

 • GAWORZĘCIA pisze:

  To jest jej prawda, jak chce to niech się szczepi, nawet co kwartał, ale ona to robi dla siebie nie dla innych.
  A co wzięła tych wszystkich zaszczepionych co ich nie stać na wakacje?
  A może wychowuje dzieci tym, którzy umrli po szczepieniu?
  No skoro robi to dla innych to niech najpierw przestanie myśleć o sobie i zacznie głosić oraz widzieć prawdę, niech się dowie ile zgonów po szczepieniu do tej pory było, ile ludzi ciężko zachorowało na zakrzepicę czy zapalenie mięśnia sercowego. Pani Marta powie, że NOPY i zgony to ofia dla świata.
  Wzięła kasę to ma przemyślenia, aż dziw, że nie ma jeszcze zdjęcia na hulajnodze…
  Mimo wszystko zdrowia życzę, a za wszystko trzeba będzie zapłacić.

 • Newforest pisze:

  Zawsze wydawało mi się ze rozumiem czym jest wolność . To prawo wyboru , nawet Bòg je nam dał , na marginesie to On nas stworzył a Jego dzieło nie wymaga poprawek , to powiedz mi dlaczego mam się godzić na to by ktoś ingerował w moje ciało , poprawiał je
  Szczepionki , chemia w jedzeniu , nikotyna , alkochol – sami jesteśmy winni chorobom jakie nas dotykają . Od lat pracuje w domu opieki i nie spotkałam sie ze smiercią na covid ani tam ani w moim środowisku . Tak on istnieje , sama go przeszłam dosyć cieżko , ale istnieje wiele innych ch oròb na ktore ludzie umierają . Wystarczy poszukać w statystykach ile ludzi umierało na grype rocznie . Umierało bo grypa nagle przestała istnieć . Pare lat temu zaszczepiłam się na nią co skończyło się ciężkimi powiklaniami , ponad miesiac w szpitalu .Szczepienie to sprawa wyboru , decyzji . Szanuję zarówno jednych jak i drugich
  W żadnym wypadku nie powinno dochodzić do dyskryminacji . Zaszczepieni nie powinni się obawiać przecież po coś tę szczepionke przyjmują , a osoby ktore z jakis wzgledów nie chcą , to ich decyzja . Ja osobiście ufam Bogu , nie ludziom . 💓 Jezus uratował mi życie i jemu je oddałam . Ufam mu we wsxystkim .
  Kiedyś każdy z nas stanie przed Bogiem z odkrytym sercem

 • GośćRobin pisze:

  Następna mondra, jakie wy macie autorytet żeby was słuchać? Cichopek przed sylwestrem namawiała wszystkich, żeby w sylwestra pozostać w domu, a ona sama w dzień sylwestra bawiła się w Zakopanem. Autorytety, niedobrze mi się robi.

 • Czytelnik pisze:

  Droga Pani szczera prawda to Bóg i pan nasz Jezus Chrystus,po za nim niema prawdy a jeśli ktoś używa tego słowa poza Bogiem jest kłamcą

 • bleble pisze:

  Lepiej niech osoby ze świecznika nie wykorzystują swojego zasięgu i nie agitują. To podłe

 • Gość pisze:

  Mniejsze zło??? Zapytałam lekarkę czy się szczepić? Budować odporność!- odpowiedziała.

 • GośćAgata pisze:

  Szczepionki dla tych którzy chcą się szczepić. Jeśli osoby są zaszczepione to już gwarantuje im ochronę bo jeśli nie to po co jest szczrpionka

 • Gość pisze:

  😂😂😂

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×