Maja Bohosiewicz w Blue Monday opowiedziała o przyczynach załamania. Złożyło się na nie sporo czynników

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz

Dziś mamy Blue Monday. Maja Bohosiewicz przy tej okazji powiedziała fanom o przyczynach swojej depresji. Co wpędziło ją w chorobę?

Maja Bohosiewicz to popularna aktorka. Obecnie prowadzi firmę odzieżową i rozwija karierę influencerki. Na początku pandemii koronawirusa w Polsce opuściła kraj, by przeprowadzić się do Hiszpanii, a następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ZEA przebywa z rodziną – mężem Tomaszem i dwojgiem dzieci. Na obczyźnie podupadła psychicznie.

Gwiazda wyznała w sieci, że przez długi czas mierzyła się z poważnymi problemami. Jej stany skłoniły ją do rozpoczęcia leczenia psychiatrycznego. Jak wyznała na Instastory:

W tym roku bardzo bardzo będę dbała o swoją głowę, bo zeszły rok, choć pewnie wydawać by się mogło, że był idealny – był trudny i zakończył się leczeniem ciężkich stanów lękowych.

Autorka wyznania przez dłuższy czas nie mogła uwierzyć, że potrzebuje pomocy specjalisty:

Bardzo długo nie mogłam uwierzyć, że potrzebuję takiego leczenia, więc byłam na kilku konsultacjach, bo wydawało mi się, że jest to niemożliwe, żebym to ja nie potrafiła sobie poradzić z własną głową.

Ostatnio Maja wyjawiła, co lekarka przepisała jej na depresję. Napisała:

Moja pani psychiatra, oprócz leków, przepisała mi od razu kwasy omega i magnez.

Dziś, przy okazji tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjnego dnia w roku, gwiazda ponownie otworzyła się na sprawy związane z problemami zdrowotnymi.

Maja Bohosiewicz o przyczynach depresji

Maja zorganizowała dziś kolejną sesję Q&A, w której trakcie odpowiadała na pytania ze strony internautów. Jedna z fanek zapytała:

Czy do załamania zdrowia psychicznego przyczyniły się również portale plotkarskie?

Na co ta odpisała:

Nie umiem odpowiedzieć w jakiej części portale plotkarskie, w jakiej części własne ambicje, przegrane bitwy, utracone przyjaźnie, bieżące problemy, przebodźcowanie, wrodzona nadwrażliwość. Myślę, że to miks wielu rzeczy, które trzeba powoli sobie uświadamiać i umieć z nimi walczyć na bieżąco. W którymś momencie czara goryczy się przelała i chemia w mózgu przestała działać, tak jak powinna.

Mai życzymy wszystkiego dobrego i dziękujemy jej za to, że ma na tyle odwagi, aby poruszać tak ważne tematy i edukować internautów.

Czym jest Blue Monday?

Blue Monday przypada na trzeci poniedziałek stycznia. Termin ten wprowadził do nauki brytyjskich psycholog i wykładowca Cliff Arnall. Naukowiec twierdzi, że to właśnie ten dzień jest najbardziej depresyjny w roku. Składają się na to czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne. Część naukowców odrzuca tę teorię, twierdząc, że nie ma ona pokrycia w rzeczywistości.


Maja Bohosiewicz o przyczynach załamania

Maja Bohosiewicz o przyczynach załamania

Maja Bohosiewicz z psem

Maja Bohosiewicz z psem

Maja Bohosiewicz z psem

Maja Bohosiewicz z psem

Komentarze

  • ja pisze:

    Nie rozumiem tych pseudocelebrytów. Upubliczniają całę swoje życie, majtki, biusty, dzieci, domy, choroby, sukcesy, porażki, nowe fryzury, kłótnie w małżeństwie, twarze swoich dzieci, podróże itd…potem maja żal o hejt….nie publikujcie to nie będzie hejtu. skupcie sie na swoim zyciu a nie na insta. Od razu będziecie zdrowsi..Każdy głupi wie, że jak za bardzo sie otwiera przed obcymi ludźmi, to reakcje mogą być skrajnie różne. Więc po co to robić a potem cierpic…a przebodźcowanie? Teraz większość ludzi ma jakieś stany lękowe, przeddepresyjne. Cięzko na to pracują środki masowego przekazu. Ale jest na to sposób-wyłączyć telewizję w czasie wiadomości, Faktów i Wydarzeń-obejrzeć w tym czasie film, iść na spacer, poczytać książkę i od razu zrobi się lepiej…

  • Gość pisze:

    Weź się za solidną pracę, a nie ciągle marudzisz.

  • Gość pisze:

    Dziś opłaciłam ZUS, też jestem w depresji.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×