Magdalena Ogórek mocno sprzeciwia się aborcji. Proponuje ciężarnym alternatywne rozwiązanie

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek nie zwykła hamować się ze swoimi odważnymi wypowiedziami. Gwiazda TVP odważnie manifestuje swoje poglądy. Co myśli na temat aborcji? Jaki wariant zaproponowała? W wywiadzie była bardzo szczera.

Magdalena Ogórek popularność zdobyła w 2015 roku. Wtedy to z ramienia SLD startowała w wyborach prezydenckich. Nie udało jej się jednak zdobyć zaufania wyborców, a w pierwszej turze zdobyła jedynie nieco ponad 2% głosów. Z partią nie związała się jednak na długo, gdyż okazało się, że finalnie reprezentują zupełnie inne poglądy. Na stałe jednak została w show-biznesie i odnalazła swoją drogę w dziennikarstwie.

Obecnie współpracuje z TVP i najbardziej jest kojarzona z programem W kontrze. Prowadzi go razem z Jarosławem Jakimowiczem i trzeba przyznać, że jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duetów, które można zobaczyć na ekranie. Głośno jest na temat głoszonych przez nich opinii, czy kilku potężnych wpadek, których świadkami byli widzowie. Teraz o bardzo odważną wypowiedź pokusiła się Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek odważnie o poglądach na aborcję

Współprowadząca W kontrze nie tylko w programie odważnie wyraża swoje opinie na tematy społeczne. Ostatnio spotkała się z Żurnalistą, z którym poruszyła najbardziej aktualne problemy Polaków. Mówiła nie tylko o społeczności LGBT, ale także podejściu do aborcji. Ustawa Antyaborcyjna zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny wzbudziła ogrom emocji i protestów. Magdalena Ogórek nie ukrywa, że ten temat ją poruszył i ostro będzie obstawać przy swoim, pomimo wielu protestów i Strajku Kobiet:

Podtrzymuję to, że aborcja nie powinna być traktowana jako środek antykoncepcji. Popatrz, idzie kobieta na imprezę. Zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny i miesiąc po imprezie odkrywa, że jest w ciąży. Teraz co? Zgodnie z moją wiarą i moimi przekonaniami, ktoś może myśleć inaczej, ale tak jak dam muzułmaninowi prawo do wyrażania jego przekonań, tak też chcę, żeby ktoś wysłuchał moich. Uważam, że od momentu poczęcia ona nosi pod sercem nowego człowieka. I w tym momencie ona decyduje nie tylko o sobie, ale o nowym życiu.

Podała bardzo odważny przykład, kiedy kobiety decydują się na usunięcie ciąży z błahych powodów.

I teraz tak, chwila niefrasobliwości i to dziecko ma zapłacić, powiem bardzo mocno, skrobanką za to, że ta mamusia, która go nie chce, na imprezie się zapomniała, tak? To miałam na myśli, mówiąc, że jest duża grupa wśród tych protestujących, która widzi niestety aborcję, jako taki środek antykoncepcyjny. Coś mi nie poszło, to sobie pójdę na zabieg i mam z głowy.

Gwiazda TVP dopuszcza aborcję jedynie w dwóch przypadkach, gdy jest ona wynikiem gwałtu, lub gdy zagraża życiu matki. Podała też jedno z alternatywnych rozwiązań, jakim w przypadku niechcianej ciąży jest oddanie dziecka do adopcji.

To już jest dla mnie odmówienie komuś życia, bo co innego jeżeli rzeczywiście lekarz ci mówi: „Proszę pani, pani jest w 5. miesiącu, jest duża szansa, że to dziecko w 6. miesiącu umrze, bo jest tyle wad…”. Jeszcze masz wariant taki: rodzisz i oddajesz do adopcji. Wiele rodzin czeka na dzieci.

Myślicie, że jej szczerość zostanie doceniona przez fanów?


Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek bez makijażu

Magdalena Ogórek bez makijażu

Wpadka w programie Ogórek i Jakimowicza

Wpadka w programie Ogórek i Jakimowicza

Komentarze

 • Kowalski RP pisze:

  Ogórkowa ile razy skrobanka była tego nie powie klamczucha

 • Gość pisze:

  Kolejna pisowska matka polska z jednym dzieckiem wyklutym.

 • Gość pisze:

  Polecam porządnie rozpędzić się Pani Ogórek i z całym impetem uderzyć głową w mur. Może to coś jej uświadomi…

  • Gość pisze:

   ty się uderz w głowę i to bardzo mocno, ona ma rację, ja niestety pamiętam czasy, lata 80 i 90-te, gdzie skrobanki były na życzenie, to były inne czasy i sexu nie uprawiało się w wieku 13 lat jak teraz, teraz te 13latki będą skrobankę traktować jak środek antykoncepcyjny, kiedyś się mówiło „jednodniówki”bo jeden dzień w szpitalu i problem z głowy, o aborcję krzyczą te puste nastolatki i kobiety które nie mają o tym pojęcia albo pojmują to w sposób powierzchowny, jest tyle metod antykoncepcji i jak ktoś podchodzi do tego w sposób odpowiedzialny na pewno jest w stanie uchronić się przed niechcianą ciążą dlatego jestem za kompromisem w sprawie aborcji!!!

  • Gość pisze:

   Tak jasne 13 latki nie uprawiały seksu w tamtych czasach, proszę się nie ośmieszać. Przychodnie były pełne do usunięcia ciąży, a dzisiaj te które usunęły po kilka ciąż najwięcej krzyczą o zakazie aborcji. Niestety znam dużo które w tamtych latach puszczały się na prawo i lewo a dzisiaj świętoszki. Zapomniał wół jak cielęciem był.

  • Gość pisze:

   Czytam poniższe komentarze i zastanawiam się skąd biorą się tacy debile. Pracowałam w tamtych czasach i szlag mnie trafia jak czytam takie bzdury. Po pierwsze: w tamtych czasach młode dzjewczyny nie zachodziły tak często w ciążę w przychodniach nie robiło się przerwań ciąży i nie robiło się na życzenie bo musiały być wskazania. To prawda, że kobiety usuwaly ciążę w prywatnych gabinetach, a po transformacji lekarze którzy odrobili się na aborcji nagle się nawrócił i i zmienili front. Cały czas zastanawiam się, dlaczego Polacy są takim prymitywnym i głupim narodem. Teraz rozumiem dlaczego na przestrzeni wieków tak źle mówiono o Polakach, a Polski nie było. Jesteście narodem., który jest złem tego świata i codziennie to udowadniacie.

 • Gość pisze:

  Pani Magdalena ma rację . Czemu nienarodzone dziecko ma byc usuwane,skoro w niczym nie zawiniło ? Zawsze można urodzic dziecko i zostawic je w szpitalu albo w oknie życia.

 • Gość pisze:

  Taki live ma pani racje ale co z tego w nowy rok znalezli takie malenka o takie małe cudne bez głowy w koszu na śmieci tyle miesiecy psu w d..pe niestety niektórzy mają inne zdanie ale przynamniej sluzba ma co robic a reszta kwestia gustu i to tyle

 • Gość pisze:

  ZWARIOWAŁA, a co powie o zgwałconych kobietach, a czasami nawet dziewczynkach?
  Też się zapomniały?

 • Gość pisze:

  Tylko ze wtym calym zamieszaniu byly tez kobiety ktore nie traktuja aborcji jako antykoncepcji tylko chca miec prawo do usuniecia plodu z wadami. Nic wiecej. Niech nikt nie zmusza kobiet do heroizmu bo panowie w takich sytuacjach ida w dlugą i kobieta zostaje sama. Pani Ogórek niech porozmawia z takimi matkami to jej sie rozjaśni o co chodzi.

 • Gość pisze:

  Toporna propagandzistka PISu

  • Gość pisze:

   Niech sie w lep jebnie ale tak pozadnie. Co za debilka do potegi entej. Nie nawidze takich jak ona

  • Gość pisze:

   a ty jesteś super nowoczesna i chcesz zabijać dzieci, gratuluję

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×