Łukasz Szumowski z żoną Anną – historia miłości. Jak się poznali?

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Jak Łukasz Szumowski poznał żonę – Annę? Historia miłości pary. Kim jest Anna Szumowska? Gdzie pracuje? Ile dzieci ma Minister Zdrowia?

Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski – w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 od kilku dni pracuje niemal 24 godziny na dobę. Podczas publicznych wystąpień widać po nim ogromne zmęczenie. Sytuacja związana z epidemią w Polsce jest tak napięta i dynamiczna, że wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie.

Łukasz Szumowski i Anna Szumowska – historia miłości

Wielkim wsparciem dla Szumowskiego w trudnym czasie jego żona Ania. Małżonkowie poznali się jeszcze na studiach. Obydwoje skończyli medycynę, a ich pierwsze spotkanie rozpoczęło się od małej różnicy zdań:

Na początku pokłóciliśmy się o Miłosza i Herberta – wyznał obecny minister.

Krótko przed ślubem udali się w podróż do Indii, aby pomagać innym. Chęć służenia chorym zaprowadziła ich do Domu Czystego Serca. Jest to pierwsze hospicjum dla umierających założone przez Matkę Teresę. Jako wolontariusze wykonywali drobne zabiegi medyczne, podawali posiłki, a nawet myli chorych. Matka Teresa była dla nich wielkim autorytetem, przed odjazdem do Polski usłyszeli od niej bardzo piękne słowa: „Jeśli będziecie się razem modlić, będziecie razem”.

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Niestety była to ich ostatnie spotkanie. Krótko po powrocie do kraju młodzi dowiedzieli się, że Matka Teresa zmarła. Jej słowa towarzyszyły im przez całe życie i do dzisiaj są dla siebie wsparciem:

Rodzina daje mi wielką siłę. Jest dla mnie ważna, podobnie jak wiara – mówił Łukasz Szumowski.

Minister Szumowski wraz z żoną Anną doczekali się aż czwórki dzieci. Małżeństwo wychowuje wspólnie trzech synów: Jasia, Stanisława i Stefana, oraz córkę Marysię.

Kim jest żona Łukasza Szumowskiego?

Żona Ministra Zdrowia z zawodu jest anestezjologiem i pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie stworzyła Poradnię Leczenia Bólu. Parę oprócz zawodowych zainteresowań łączy również ogromna pasja do tańca.


Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Minister Zdrowia Łukasz SzumowskiSK:, , fot. AKPA/AKPA

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski SK:, , fot. AKPA/AKPA

Łukasz Szumowski fot. AKPA

scena z: Zofia Romaszewska, Łukasz Szumowski, Jerzy Kwieciński, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×