Nic nie będzie takie jak kiedyś. Leszek Miller o śmierci syna w szczerej rozmowie: „Czas niczego nie leczy”

Leszek Miller

Leszek Miller

Leszek Miller i Monika Miller udzielili pierwszy raz od śmierci Leszka Juniora wspólnego wywiadu. Zwierzyli się z bólu po stracie bliskiej osoby i czy sobie z nim radzą.

Syn Leszka Millera, Leszek Miller Junior, w 2018 popełnił samobójstwo. Zdruzgotana rodzina nie mogła w to uwierzyć. Utrzymywali, że nic nie wskazywało na to, by miało dojść do tragedii. Były premier, razem z wnuczką, córką swojego jedynaka, właśnie przebywał na wakacjach, gdy dotarła do nich szokująca nowina z Polski.

Leszek Miller i Monika Miller wielokrotnie wypowiadali się na temat tej ogromnej straty w mediach i ciągle są poruszeni śmiercią syna i ojca. Jednak wywiad dla Vivy! był pierwszym, którego udzielili razem.

Leszek Miller i Monika Miller o śmierci najbliższej osoby

W sierpniu 2018 roku do mediów dotarła tragiczna wiadomość, że jedyny syn Leszka Millera popełnił samobójstwo. Miał zaledwie 48 lat. Cała rodzina premiera była pogrążona w głębokiej żałobie, nie mogli uwierzyć w to, co się wydarzyło.

W najnowszym numerze Vivy! były premier i jego wnuczka udzielili wspólnego wywiadu. Opowiedzieli o doświadczeniach związanych ze śmiercią najbliższej osoby.

Mimo upływu czasu rany, które powstały, nie goją się. Leszek Miller wyznał, że nadal nie poradził sobie z przedwczesną śmiercią syna. Czas pozwolił mu jedynie  przyzwyczaić się do bólu, który nie przemija.

Czas jedynie oswaja z bólem, ale niczego nie leczy. Straciłem strach przed śmiercią. Śmierć wydaje się nam czymś przerażającym, ale jak jej dotkniemy, to przerażenie znika – czytamy w Vivie!.

Monika Miller ma podobne zdanie, a dodatkowo, ciągle nie może uwierzyć, w to, co się stało. Tragiczne wydarzenia sprawiły, że przewartościowała swoje życie. Dostrzegła więcej w otaczającym ją świecie.

Mnie ciągle się wydaje, że wszystko mi się przyśniło… Gdyby nie śmierć taty, chyba nie miałabym w sobie tyle odwagi, żeby zacząć śpiewać, pokazać się publiczności. Bardzo mocno do mnie dotarło, byłam wtedy jeszcze przed obroną licencjatu, że jednego dnia jesteśmy, a drugiego nas nie ma. I że jeżeli czegoś bardzo chcemy, o czymś marzymy, to nie powinniśmy tego odkładać na później, bo tego później może nie być.

Monika Miller po śmierci ojca zamieszkała z dziadkami. Wszyscy kojarzą ją głównie ze spektakularnego występu w Tańcu z Gwiazdami, w którym to bardzo wspierał ją Leszek Miller, a nawet z nią zatańczył.


Leszek Miller Jr nie żyje

Leszek Miller Jr nie żyje

Leszek Miller & Monika Miller

Leszek Miller & Monika Miller

Reporter Poland 2003

1997. Leszek Miller z wnuczka. fot. Krzysztof Wojda/REPORTER portret

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×