Oto ZWYCIĘZCA 10. edycji „Tańca z gwiazdami”! Basia Kurdej-Szatan czy Damian Kordas? Kto wygrał?

Kto wygrał Taniec z gwiazdami 10? Barbara Kurdej-Szatan czy Damian Kordas?

Kto wygrał Taniec z gwiazdami 10? Barbara Kurdej-Szatan czy Damian Kordas?

Barbara Kurdej-Szatan czy Damian Kordas – kto wygrał Taniec z gwiazdami? Za nami wielki finał. Walka była zacięta, jurorzy mieli problem z wyłonieniem zwycięzcy, ale nie widzowie. Oto najlepsza para 10. edycji show Polsatu.

10. finałowy odcinek dziesiątej edycji Tańca z gwiazdami już za nami. W szranki stanęli, Barbara Kurdej-Szatan i Damian Kordas. Kto okazał się lepszy? Decyzja widzów i jury w składzie: Iwona Pawlovic, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski, Kryształową Kulę zdobyli: Damian Kordas i Janja Lesar!

Zobacz: Sandra Kubicka nie zatańczy w finale „Tańca z Gwiazdami”, ale wie już, kto ma większe szanse na Kryształową Kulę

Kto wygrał Taniec z gwiazdami 10?

Emocje sięgnęły zenitu. By podkręcić atmosferę oczekiwania, gwiazdy biorące udział w tej edycji, już od rana upubliczniły kulisy prób do wielkiego finału. Wśród nich prowadząca, Paulina Sykut-Jeżyna, która na Instastory pokazała suknię, w której wystąpi podczas wieczornego show.

Fani najpopularniejszego tanecznego show w Polsce czekali na ten wieczór wiele tygodni. Nadszedł czas na wielki finał Tańca z Gwiazdami 10. Zmierzyły się w nim dwie najlepsze pary edycji: Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke oraz Damian Kordas i Janja Lesar. Druga z wymienionych par okazała się być czarnym koniem serii.

Przypomnijmy, że początkowo w show brało udział 11 par:

 • Joanna „Ruda” Lazer i Rafał Maserak
 • Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke
 • Monika Miller i Janek Kliment
 • Magda Bereda i Kamila Kuroczko
 • Ola Kot i Tomasz Barański
 • Reni Jusis i Misza Steciuk
 • Akop Szostak i Sara Janicka
 • Rafał Szatan i Lenka Klimentova
 • Adam Małczyk i Hania Żudziewicz
 • Damian Kordas i Janja Lesar
 • Sandra Kubicka i Adam Adamonis, którego po kontuzji zastąpił Wojciech Jeschke
 • Damian Kordas i Janja Lesar.

Zobacz: Katarzyna Skrzynecka oceniła „Taniec z gwiazdami” w Polsacie! Zapowiedziała wielki powrót? [WIDEO]

To był naprawdę wyjątkowy wieczór. 22.11.2019 na parkiet Tańca z Gwiazdami wrócili wszyscy uczestnicy 10. edycji programu. Zaśpiewali też goście –  Cleo, Michała Szpak oraz Ania Karwan.

W finale Tańca z Gwiazdami 10, pary zaprezentowały po trzy tańce: freestyle, choreografię przygotowaną pod piosenkę śpiewaną na żywo przez Michała Szpaka lub Cleo oraz powtórkę wybranego tańca z poprzednich odcinków.

Basia Kurdej-Szatan przyszykowała rumbę, a akompaniował jej mąż, Rafał Szatan, który zaśpiewał piosenkę Kto nie kochał. Reni Jusis, Akop Szostak, Ola Kot, Monika Miller, Adam Małczyk, Joanna „Ruda” Lazer, Magda Bereda i Sandra Kubicka zatańczyli wspólną choreografię, zaśpiewała dla nich Ania Karwan, w zjawiskowej czerwonej sukni. Przy okazji Krzysztof Ibisz zdradził, że piosenkarka będzie gwiazdą kolejnej edycji show.

Wielki finał to była także okazja by zobaczyć światowych mistrzów tanga: Christiana Marqueza i Virginę Gomez, Facundo Pinero i Vanesę Villalbę, Manuelę Rossi i Juana Malizię oraz Patrycję Cisowską-Grzybek i Jakuba Grzybka. Usłyszeliśmy też po raz pierwszy piosenkę z filmu Kraina Lodu 2 w wykonaniu Katarzyny Łaski.

Kryształowa Kula

Kryształowa Kula

Na parkiecie Tańca z Gwiazdami zaprezentowali się również zwycięzcy konkursu na najlepszy weselny taniec, który trwał przez całą 10. edycję.

Ostatecznie decyzją widzów Taniec z gwiazdami 10 wygrał Damian Kordas.

Po ogłoszeniu wyników mówił wzruszony, że w ogóle się nie spodziewał zwycięstwa, więc nie przygotował żadnej mowy na koniec.

Ja nie wiem, co mam teraz powiedzieć. Nie byłem przygotowany do żadnej mowy pożegnalnej. Tobie Janju dziękuję, że znosiłaś moje marudzenie, że byłaś ze mną. Dziękuję, że mogłem wziąć udział w tym programie, dziękuje jurorom, Krzysiu, Maciek, wam dziękuje też, Basiu jesteś wspaniałą tancerką, uwielbiam cię.

Janja Lesar, która zwyciężyła program po raz pierwszy, była bardzo poruszona i powiedziała, że już nigdy nie będzie taka sama, a na koniec dodała:

Damian i Janja tu się kończą, ale Damian i Janja idą dalej.

Zobacz: Ojciec zdradził sekrety z młodości Barbary Kurdej-Szatan. Jakim była dzieckiem? [WIDEO]


Paulina Sykut-Jeżyna - finał Tańca z Gwiazdami 10

Paulina Sykut-Jeżyna - finał Tańca z Gwiazdami 10

Damian Kordas wygrał Taniec z gwiazdami

Damian Kordas wygrał Taniec z gwiazdami

Damian Kordas i Janja Lesar - finał Tańca z Gwiazdami 10

Damian Kordas i Janja Lesar - finał Tańca z Gwiazdami 10

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×