Krzysztof Sadowski wystosował oficjalne oświadczenie. Przerwał milczenie w sprawie zarzutów o pedofilię

Krzysztof Sadowski

Krzysztof Sadowski

Dziennikarz śledczy, Mariusz Zielke, oskarżył Krzysztofa Sadowskiego o pedofilię. Mężczyzna wydał oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów. Zobacz, co w nim napisał.  

Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy, twierdzi, że na początku lat 90. w TVP dochodziło do pedofilii. Odpowiedzialną za nią miała być jedna osoba. Dziennikarz nie ma wątpliwości, że był to Krzysztof Sadowski, twórca kultowego programu Tęczowy music box:

Niestety, z ogromną przykrością informuję, że nie ma już żadnych wątpliwości. Krzysztof Sadowski, wielka postać polskiego jazzu, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Jazzowego, współtwórca Tęczowego Music Box, działacz Jazz Jamboree i innych programów, nauczyciel setek, a może i tysięcy dzieci, był pedofilem – czytamy na Facebooku Mariusza Zielke.

Niestety, z ogromną przykrością informuję, że nie ma już żadnych wątpliwości. Krzysztof Sadowski, wielka postać…

Opublikowany przez Mariusz Zielke Wtorek, 6 sierpnia 2019

Zobacz: Dziennikarz śledczy ujawnił nazwisko osoby związanej z aferą pedofilską: „To Krzysztof Sadowski”. Sprawę skomentowała była żona muzyka

Krzysztof Sadowski komentuje zarzuty dziennikarza

Krzysztof Sadowski, chociaż do tej pory nie komentował zarzutów, teraz postanowił zabrać głos. Na łamach Wirtualnej Polski wystosował oświadczenie, w którym zaprzeczył medialnym doniesieniom:

Wszystkie pojawiające się na mój temat „rewelacje” oparte są na pomówieniach jednej osoby, której personaliów nie ujawnię, nie chcąc jej zaszkodzić. Jest to osoba znana mi i mojej rodzinie od przeszło 20 lat i przez większość tego czasu pozostająca z nami w bliskich stosunkach.

Mężczyzna przyznał, że winne mogą być jedynie środki finansowe:

Niestety, w ubiegłym roku osoba ta poprosiła mnie o przekazanie jej dużej kwoty pieniędzy, które miały posłużyć jej ułożeniu sobie życia. Nie będąc w stanie spełnić tej prośby, ale też mając poczucie nadużycia naszej przyjaźni – odmówiłem. Wówczas, było to w czerwcu ubiegłego roku, zerwała kontakty z nami i skierowała przeciwko mnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zobacz: Afera pedofilska w jednym z najpopularniejszych programów dziecięcych TVP. Dziennikarz śledczy ujawnił przerażające szczegóły

Sadowski podkreślał, że chociaż postępowanie toczy się już rok, jak do tej pory nikt go nie przesłuchał:

Dokładna treść zarzucanych mi czynów nie jest mi znana, gdyż – choć postępowanie toczy się już rok – nie zostałem w nim przesłuchany ani jako świadek, ani tym bardziej jako podejrzany. O toczącym się postępowaniu wiem tylko dlatego, że została w nim przesłuchana w maju br. moja była żona. Chciałbym też wyraźnie podkreślić, że przed publikacją dotyczących mnie materiałów nikt nie podjął próby kontaktu ze mną w celu dowiedzenia się, jak wygląda cała historia z mojego punktu widzenia.

Krzysztof przyznał, że publiczne oszczerstwa pogarszają jego stan zdrowia i godzą w dobre imię, na które pracował latami. Dodatkowo krzywdzą najbliższe osoby z jego otoczenia:

Jestem osobą w podeszłym wieku i złym stanie zdrowia. Kierowane wobec mnie publicznie oszczerstwa dodatkowo ten stan pogarszają, podważając mój dorobek zawodowy i artystyczny oraz godząc w moje dobre imię. Przede wszystkim jednak sprawa ta odbija się fatalnie na mojej rodzinie, krzywdząc moją żonę i córkę. Staliśmy się obiektem bezpośrednich ataków ze strony obcych nam osób, godzących w naszą prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Zachowanie mediów w tej sprawie oceniam jako skandaliczne i nieodpowiedzialne. W poszukiwaniu sensacji posunęły się one nie tylko do ataku na mnie, ale doprowadziły do ataku na całą moją rodzinę.

Sadowski podkreśla, że jest gotowy na współpracę z organami ścigania. Chce pomóc w jak najszybszym wyjaśnieniu całej sprawy.

Zobacz: Wstrząsające. Dorotę Szelągowską wychowywał pedofil! Po latach ujawniła przykre fakty ze swojego życia


Krzysztof Sadowski jest założycielem fundacji Tęcza

Krzysztof Sadowski jest założycielem fundacji Tęcza

Kim jest Krzysztof Sadowski?
Założyciel fundacji Tęcza – Krzysztof Sadowski z córką Marią

Założyciel fundacji Tęcza – Krzysztof Sadowski z córką Marią

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×