Gwiazda „Kogel Mogel” nie żyje. Stworzył niezapomnianą postać

Jerzy Dominik nie żyje

Jerzy Dominik nie żyje

Jerzy Dominik nie żyje. Zmarł aktor, który zagrał w wielu polskich produkcjach. Popularność przyniosły mu role w Koglu-Moglu, Na Wspólnej i W labiryncie. Odszedł w wieku 65 lat.

Jak poinformował Super Express, przyczyną śmierci mężczyzny był zawał serca.

Zobacz: Nie żyje 9-letnia córka słynnego piłkarza. Przegrała walkę z rakiem

Kim był aktor Jerzy Dominik?

Jerzy Dominik urodził się 7 listopada 1955, debiutował w teatrze w Warszawie. Na scenie wyróżniał się wysokim wzrostem, mierzył 195 cm. Masową popularność przyniosła mu rola w filmie Kogel Mogel, w którym wcielił się w postać Holendra van Doorna, który pertraktował warunki współpracy z przyszłym mężem Kasi Solskiej – Pawłem Zawadą.

Zobacz: Nie żyje słynny Pan Stanisław. Zmarła gwiazda hitowego serialu Polsatu

Jerzy Dominik jako Holender w Kogel Mogel

Jerzy Dominik jako Holender w Kogel Mogel

O tym, że był wszechstronnym aktorem świadczą jego pozostałe role. Publiczność może kojarzyć go m.in. z seriali: W labiryncie, Plecaku pełnym przygód (jako Pekka, wuj Mattiego) oraz Na Wspólnej (był tam ojcem Nataszy). Po raz ostatni mogliśmy oglądać go w serialu Magiczne drzewo, w którym, choć zagrał epizod wartownika przed budynkiem telewizji, pojawiał się regularnie od 2003 do 2008 roku.

Kolejne lata poświęcił na dubbing i reżyserię, które były jego ogromną pasją. To właśnie on czuwał nad pracą aktorów, którzy podkładali głosy do filmów i seriali, które doskonale znamy z dzieciństwa. Spod jego ręki wyszli chociażby Jetsonowie czy Harry Potter i czara ognia.

Zobacz: Słynny aktor i jego żona zginęli w koszmarnym wypadku. Tragedia wstrząsnęła całym światem


Jerzy Dominik nie żyje

Jerzy Dominik nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×