Nie żyje najsłynniejsza polska drag queen. Przykre doniesienia ze szpitala

Kim Lee nie żyje

Kim Lee nie żyje

Kim Lee nie żyje. Zmarła jedna z najsłynniejszych polskich draq queen. W swoją postać wcielała się od 18 lat. Informacja o śmierci pojawiła się na portalu, z którym współpracowała.

Nie żyje najsłynniejsza polska draq queen. Ta smutna wiadomość właśnie obiegła media. Do Polski przyleciała w latach 90. z Hanoi. Andy Nguyen, bo tak się właściwie nazywał, rozpoczął w Warszawie studia na wydziale fizyki jądrowej. Doczekał się także polskiego obywatelstwa. Jednak kariera naukowa nie była jego powołaniem.

Ważniejsza okazała się scena. Jako draq queen występował przez 18 lat. Jego spektakle można było zobaczyć nie tylko w klubach LGBT, ale też na deskach teatrów. O śmierci artystki poinformował portal Queer.

Z piątku na sobotę dotarła do nas wyjątkowo smutna wiadomość: odeszła od nas wspaniała artystka drag queen i oraz ikona polskiej społeczności LGBTQ Kim Lee a wraz z nią Andy – empatyczny i tryskający serdecznością, dowcipem i elokwencją człowiek, który od 18 lat wcielał się w rolę Kim – czytamy na portalu.

W sieci natychmiast zaczęły pojawiać się wpisy jej przyjaciół, którzy nie ukrywają swojego wielkiego żalu. Kim zmarła po długiej walce z chorobą.

Kim Lee nie żyje. Przyczyny śmierci drag queen

Kim Lee już od kilku tygodni walczyła z koronawirusem. Jej stan był bardzo ciężki. Leżała pod respiratorem, a przez ostatni miesiąc była nieprzytomna. Lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej. Pomimo ogromnych wysiłków personelu medycznego nie udało się jej uratować. Na profilu artystki pojawiło się oficjalna informacja o jej śmierci.

Andy (Kim Lee) nie żyje.

Posted by Kim Lee on Friday, December 18, 2020

Kim była Kim Lee?

Postać Kim Lee, którą stworzył Andy nie tylko występowała jako draq queen, ale można ją było zobaczyć na planie teledysków, grała w filmach i serialach, była bohaterką książek i występowała w telewizji. Poza tym nie bała się zabierać głosu w ważnych sprawach. Otwarcie walczyła o środowisko LGBT, uczestniczyła w debatach i demonstracjach. Zmarła w wieku 47 lat. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.


Kim Lee

Kim Lee

Kim Lee

Kim Lee

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×