Katarzyna Kolenda-Zaleska wściekła się na wizji i przerwała wywiad. Teraz się tłumaczy

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska w programie na żywo poruszyła temat LGBT. Odpowiedź gościa tak ją rozwścieczyła, że postanowiła zakończyć program. Sprawdźcie, co się wydarzyło.

Katarzyna Kolenda-Zaleska jest dziennikarką z wieloletnim doświadczeniem. Karierę rozpoczynała w lokalnych redakcjach: Nowohuckim Biuletynie Solidarności, Gazecie Krakowskiej i Czasie Krakowskim. W 1993 roku dołączyła do ekipy TVP, dziesięć lat później przeniosła się do TVN-u. W 2011 roku zaczęła prowadzić Fakty po Faktach w TVN24.

Katarzyna Kolenda-Zaleska przerwała wywiad. Teraz się tłumaczy

Jakiś czas temu Katarzyna Kolenda-Zaleska gościła w programie Jacka Żalka. Poprosiła, by wiceminister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odniósł się do słów Joachima Brudzińskiego, który powiedział, że „Polska bez LGBT jest piękniejsza”. W odpowiedzi polityk zapytał prowadzącą, czy wie, czym jest LGBT. Odpowiedź uzyskał błyskawicznie. Nie do końca go jednak zadowoliła, bo postanowił dorzucić swoje trzy grosze:

LGBT to nie ludzie, tylko ideologia – stwierdził wiceminister Żalek.

Te słowa zaskoczyły dziennikarkę. Postanowiła, że są pewne granice, których nie należy przekraczać i dlatego zakończyła wywiad:

Są jakieś granice, także w tym programie, także ja bardzo panu podziękuję za tę rozmowę. Jeśli pan mówi, że LGBT to nie są ludzie…

Katarzyna Kolenda-Zaleska w wywiadzie z Plejadą odniosła się do tej sytuacji. Powiedziała, że nie mogła zaakceptować takiego zachowania. Nawet się nie wahała, by zakończyć rozmowę:

Miałam dwa wyjścia: albo kontynuować rozmowę, albo ją zakończyć. Wybrałam to drugie. Dla mnie to było naturalne, że jeśli przychodzi polityk i mówi, że „LGBT to nie ludzie”, to ja nie mogę tego zaakceptować. To jest wbrew wartościom, w które wierzę, wbrew DNA tej stacji, która jest otwarta na wszystkich ludzi i wbrew temu, jakie są moje poglądy. W związku z tym nawet się nie wahałam.

Dziennikarka dodała, że podjęła decyzję w sekundę. Podkreśliła, że wspiera wszystkich ludzi i do wszystkich ma szacunek:

 Uznałam, że na antenie TVN24 nie może być miejsca na tego typu wykluczające i odhumanizowujące słowa. Podjęłam tę decyzję w sekundę, zwłaszcza że to był program na żywo, więc nie miałam się nad czym zastanawiać.

Podzielacie opinie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, że w telewizji nie powinno pozwalać na takie zachowania?


Poseł Jacek Żalek i Katarzyna Kolenda-Zaleska

Poseł Jacek Żalek i Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska - premiera Vogue Man Polska

Katarzyna Kolenda-Zaleska - premiera Vogue Man Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×