To koniec Złotego Maanamu! Następczyni Kory rozpoczyna solową karierę: „Z uwagi na szacunek”. Mamy jej pierwszy singiel [WIDEO]

Karolina Leszko, druga Kora, odeszła z zespołu Złoty Maanam

Karolina Leszko, druga Kora, odeszła z zespołu Złoty Maanam

Karolina Leszko odeszła z zespołu Złoty Maanam

Karolina Leszko odeszła z zespołu Złoty Maanam. Wokalistka opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym wyjawiła powody swojej decyzji. Zaprezentowała także swój najnowszy singiel Czasem płakać chcę nagrany z zespołem Czarne Gitary.

Zespół Maanam zakończył swoją działalność w 2003 roku. Po tym, jak grupa przestała istnieć, Marek Jackowski – były mąż Kory – zaproponował gitarzyście Jackowi Olesińskiemu i innym byłym muzykom starego składu udział w projekcie Złoty Maanam, w którym na wokalistkę mianowano Karolinę Leszko, dostrzeżoną w programie Szansa na Sukces. Nagła śmierć Marka przerwała ich plany, ale ostatecznie zespół powstał.

Złoty Maanam, pod chwilowo zmienioną nazwą Karolina i Amanci, swój pierwszy singiel – Gdy nadciąga burza – wydał jesienią 2014 roku. Podczas promocyjnego występu w Pytaniu na śniadanie, Ryszard Olesiński przypomniał, że Karolina Leszko została mianowana na następczynię Kory przez samego Marka Jackowskiego, który dostrzegł w niej nie tylko talent wokalny, ale i sceniczną charyzmę:

Karolina nie musi nikogo naśladować, a pewne skojarzenia wynikają tylko z porównań do Kory, która miała w swojej karierze tyle różnych odsłon, że nie sposób nie doszukać się jakiś skojarzeń. Karolina jest sobą i nie musi się do nikogo upodabniać. Złoty Maanam to nie jest Maanam – przyznał gitarzysta grupy.

Niespełna sześć lat później Karolina Leszko opublikowała na Facebooku oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu swojej współpracy ze Złotym Maanamem. Wraz z odejściem największej gwiazdy, grupa zmieniła nazwę na Ex-Maanam:

OŚWIADCZENIE!!!!!Moi Drodzy odnoszę się bo zostałam zmuszona ! Bardzo dziękuje kolegom z zespołu Złoty Maanam ( od dziś EX Maanam) za 6 lat ciężkiej, ale pięknej współpracy. Była ona oparta na ideologii i wyborach Marka Jackowskiego, współtwórcy (wraz z Milo Kurtisem) zespołu Maanam. W pewnym sensie wszyscy byliśmy jego „dziećmi”, a zwłaszcza ja. To duży zaszczyt i duża szansa dla wokalistki ( każdej uważam) być „namaszczoną” przez taką osobę, jaką był Marek. Uważam, że wykorzystałam ją najlepiej, jak umiałam, mimo hejtu i zakulisowych rozgrywek – zaznaczyła wokalistka.

Karolina przyznaje, że jej decyzja o odejściu ze Złotego Maanamu jest spowodowana „szacunkiem dla pracy i twórczości wszystkich członków zespołu Maanam”:

Oświadczam, że nie odeszłam z zespołu Złoty Maanam dla solowej kariery, jak twierdzi Manager. To jest taki moment, w którym z uwagi na szacunek dla pracy i twórczości wszystkich członków zespołu Maanam ( Złoty Maanam, Ex Maanam) nie będę „rozdrapywała ran”. „W życiu trzeba wolnym być” – tak twierdził Marek Jackowski. Ja też tak twierdzę. Drodzy Koledzy, ale nie za wszelką cenę i nie moim kosztem. Życzę Wam szczerze samych sukcesów w duchu ( i z duchem) naszego GURU i w duchu prawdy, która jest daleko inna, niż przedstawiona w Waszej wersji.

Obecnie Karolina Leszko skupia się na solowej twórczości. Kilka dni temu ukazał się jej nowy utwór Czasem popłakać chcę, nagrany wraz z zespołem Czarne Gitary, który swoją premierę miał podczas spotkania dziennikarskiego w ekskluzywnym Talaria SPA w Trojanowie.

Jak wam się podoba?

Karolina Leszko w piosence nagranej ze Złotym Maanamem:

Kolejny artysta postanowił uczcić Korę! To najbardziej niezwykły hołd, jaki jej oddano!

Dom Kory przed świętami został ozdobiony wielkim neonem. Ten widok wyciska łzy z oczu

https://staging.jastrzabpost.pl/newsy/marta-soltys-kim-jest-polka-z-brytyjskiego-the-voice-piosenki-sukcesy_678371.html


Karolina Leszko w Talaria SPA

Karolina Leszko w Talaria SPA

Karolina Leszko – wokalistka

Karolina Leszko – wokalistka

Kim jest Karolina Leszko?

Kim jest Karolina Leszko?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×