Duda potwierdziła swój start w wyborach prezydenckich! Nikt nie spodziewał się jej kandydatury!

Pałac prezydencki i urzędujący prezydent Andrzej Duda z żoną

Pałac prezydencki i urzędujący prezydent Andrzej Duda z żoną

Szymon Hołownia, to niejedyny kandydat, który zaskoczył jeśli chodzi o start w najbliższych wyborach prezydenckich. Jest jeszcze inna kandydatka, która wywołała niemałe zmieszanie. Nazywa się Jolanta Duda. Kim jest?

Szymon Hołownia wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich. Dziennikarz postanowił pożegnać się z widzami TVN-u, opuścił obsadę Mam talent i ogłosił swoją gotować do objęcia funkcji głowy państwa. Żeby tak się stało, musi wygrać wybory prezydenckie, które odbędą się prawdopodobnie jesienią 2020 roku (oficjalna data na razie nie jest znana).

Według niedawnych badań, były gwiazdor może liczyć na poparcie 16% Polaków, czyli znacznie większe, niż przed kilkoma tygodniami, gdy swój głos chciało na niego oddać niecałe 10%.

Niedawno okazało się, że wśród jego kandydatów znajdzie się tez ktoś o nazwisku Duda. I bynajmniej nie chodzi tu o Andrzeja. To kobieta. I nie, tez nie Agata Duda. To Jolanta Duda. Kim jest?

Jolanta Duda kandydatka na prezydenta RP. Kim jest?

Jolanta Duda póki co działa w social mediach. Pochodzi z Chełma, ale wyprowadziła się z mężem do Londynu, tuż po ukończeniu studiów w Warszawie. Zapewnia, że ma wystarczające środki i odpowiedni sztab, żeby móc zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów na liście, żeby móc wystartować w zbliżających się wyborach.

W wywiadzie, którego udzieliła Dziennikowi Wschodniemu, zapewniła, że jest gotowa do sprawowania najwyższego urzędy w Polsce:

Jestem gotowa, by stanąć na czele państwa i służyć naszej Rzeczypospolitej Polskiej. Z bogatym doświadczeniem będę godnie reprezentować i podnosić rangę Ojczyzny. Siła i mądrość to zasady gwarantujące 100-procentowy sukces.

Jolanta nie jest związana z żadna partią i chce wnieść do polskiej polityki świeży powiew:

Polska potrzebuje kogoś, kto pogodzi zwaśnione strony. Kogoś, kto jest świeży i pozytywnie nastawiony. Tak napisałam w swoim programie, mam bardzo dużo do zaoferowania: siłę i mądrość Polsce i Polakom, świeżą energię, jak i kreatywne pomysły, którymi zawsze służę rodakom. Promuję Polskę za granicami już przez ponad dziesięć lat!

Okazuje się, że murem za nią stanęli mieszkańcy Lubelszczyzny. Ciekawe co ta taka kandydaturę Andrzej Duda?

 

Zobacz: Szymon Hołownia już szykuje się do wyborów prezydenckich. Właśnie podjął przełomową decyzję


Jolanta Duda chce zostać prezydentem

Jolanta Duda chce zostać prezydentem

Jolanta Duda chce zostać prezydentem

Jolanta Duda chce zostać prezydentem

Jolanta Duda startuje na prezydenta

Jolanta Duda startuje na prezydenta

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×