Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Jest oświadczenie Macieja Stuhra ws. stanu zdrowia ojca

Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr

Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr

Kilka lat temu Jerzy Stuhr zmagał się z groźnym nowotworem. Niedawno miał poważne problemy z sercem. Teraz aktor po raz kolejny stanął przed śmiertelnym zagrożeniem swojego życia. W jakim jest stanie? Głos zabrał jego syn – Maciej Stuhr.

W wyborczy weekend Jerzy Stuhr wraz z żoną pojechali zrelaksować się do Nowego Targu. Niestety, zamiast relaksu przeżyli, a razem z nimi bliscy, chwile grozy. W nocy z niedzieli na poniedziałek wybitny aktor zaczął skarżyć się na silne dolegliwości. Czuł się na tyle źle, że zdecydowano o wezwaniu na miejsce karetki pogotowia. Ekipa ratunkowa uznała, że wobec podejrzenia udaru natychmiast należy przewieźć pacjenta do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kilka lat temu Jerzy Stuhr stoczył trudną i wyniszczającą walkę z nowotworem. Nowotwór krtani udało się mu pokonać dziewięć lat temu. Potem aktor bardzo aktywnie włączył się pomoc pacjentom onkologicznym. Jak wspominał niedawno, nie przerażała go groźba śmierci, gdyż miał poczucie, że robił w życiu dokładnie to, co chciał.

Śmierci się nie bałem. Myśl o ostateczności raczej mnie uspokajała. Myślałem sobie, że w zasadzie zrobiłem w życiu to, co chciałem – mówił w wywiadzie dla portalu Medycyna Praktyczna.

Z kolei w ostatnim czasie pojawiły się problemy kardiologiczne. Super Express informował wtedy, że serce aktora zatrzymało się na 16 sekund. Wtedy okazało się, że to nieco mniej groźna choroba, ale wciąż bardzo poważna. U aktora stwierdzono częstoskurcz wywołany niedrożną tętnicą.

Maciej Stuhr komentuje stan zdrowia ojca

Po pobycie w szpitalu Pan Jerzy radykalnie zmienił tryb życia. Po pierwsze, zmiana diety na zdrowe odżywianie. Po drugie, zwiększenie dawki ruchu. Organizm jednak znowu się zbuntował. Kiedy w nocy z niedzieli na poniedziałek aktor został przywieziony do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, sytuacja wydawała się dramatyczna, gdyż jego organizm jest wciąż osłabiony po poprzednich problemach zdrowotnych.

Wielbiciele pana Jerzego, rodzina i przyjaciele czekali z niecierpliwością i lękiem na jakiekolwiek wiadomości o stanie zdrowia aktora. Wreszcie, we wtorek po południu pojawił się bardzo lakoniczny, ale przynoszący ogromną ulgę komunikat. Maciej Stuhr poinformował, że jego tata wraca powoli do zdrowia.

Tata powoli wraca do siebie – ujawnił Maciej Stuhr w Radiu Zet.

Wszystko wskazuje na to, że można odetchnąć, bo wspaniały Maks z Seksmisji najwyraźniej znowu dał radę. Trzymamy oczywiście kciuki za szybki powrót Pana Jerzego do zdrowia!


Jerzy Stuhr, Bal Gwiazdy Dobroczynności 2016

Jerzy Stuhr, Bal Gwiazdy Dobroczynności 2016

Jerzy Stuhr - Gala Orły 2018

Jerzy Stuhr - Gala Orły 2018

Jerzy Stuhr - Targi Książki w Krakowie

Jerzy Stuhr - Targi Książki w Krakowie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×