Ida Nowakowska zaatakowała Maję Bohosiewicz i innych ateistów? W obszernym wyjaśnieniu zwróciła się bezpośrednio do aktorki

Ida Nowakowska i Maja Bohosiewicz

Ida Nowakowska i Maja Bohosiewicz

Ida Nowakowska została oskarżona o atak na ateistów obchodzących święta. Ona sama odniosła się do tych zarzutów. Zwróciła się do Mai Bohosiewicz.

Ida Nowakowska to wschodząca gwiazda TVP. Nie kryje ona swoich chrześcijańskich i konserwatywnych poglądów. Ostatnio wypowiedziała się na temat świąt w rozmowie z Super Expressem. Dziennikarze zapytali ją o to, co uważa na temat ateistów, którzy celebrują Boże Narodzenie. Pracowniczka TVP ma dla nich jedną radę:

Wszystkich zachęcam, żeby poznali historię Bożego Narodzenia i się w nią wciągnęli. Myślę, że wtedy zupełnie inaczej będą przeżywać te święta. Zachęcam do tego naprawdę, bo to jest coś przepięknego. Dla mnie te święta bez tej najważniejszej części, czyli wiary, i celebracji przyjścia na świat Jezusa Chrystusa nie miałyby sensu, bo byłyby to zwykłe spotkania rodzinne, a takie możemy mieć zawsze. Więc zachęcam do tego po prostu, bo mogą wtedy wejść w taki świat naprawdę niesamowity. Mogą wciągnąć się w historie, które mogą zmienić niejedno serce i niejedno życie.

Media odebrały wypowiedź jako atak na niewierzących. Niektóre z nich uznały ją jako przytyk w stronę m.in. Mai Bohosiewicz, która, choć jest ateistką, to nie widzi nic złego w świętowaniu.

Dla mnie święta to nie wydarzenie duchowo kościelne, tylko rodzinne. To jest czas, kiedy spotykam się z przyjaciółmi, kiedy chce wyjaśnić sobie jakieś sprawy, które może źle wyszły. To jest czas na pieczenie ciasta, oglądanie filmów, na spotkanie rodzinne, na pyszną kolację. U nas na święta gra się w gry, jest mega wesoło i po kolacji jest super rodzinna impreza. Każdemu składa się życzenia – takie od serca i ja wielokrotnie podczas tych życzeń płacze i się wzruszam. Nie rozumiem dlaczego miałabym nie brać w nich udziału – napisała ostatnio na Instastory.

Ida postanowiła odnieść się do krzykliwych nagłówków przedstawionych przez naszą konkurencję. Co przekazała w mediach społecznościowych?

Ida Nowakowska odpiera zarzuty. Co powiedziała?

Ida Nowakowska dodała obszerny wpis na Instastory. Napisała w nim:

Uwaga! Manipulacja nagłówkami! Jest mi bardzo przykro jak tytułami i nagłówkami można zmanipulować moją wypowiedź i zmienić jej charakter. Szanuje poglądy innych i nigdy ich nie oceniam, a szczególnie „bezlitośnie”… Mówiłam o własnych odczuciach na temat świąt, a nie oceniałam innych np. Maję Bohosiewicz. Wesołych świąt dla WSZYSTKICH. Niezależnie od poglądów i wyznania.

Jak widać, wypowiedź Idy dla „SE” została opacznie zrozumiana.

Zofia Zborowska i Natalia Siwiec o pogańskich korzeniach Bożego Narodzenia

Warto też zwrócić uwagę, że niektóre celebrytki-ateistki poznały historię Bożego Narodzenia, zanim poleciła im to Ida. Jedną z nich była Zofia Zborowska. Aktorka przedstawiła na Instagramie genezę tych świąt:

Wiecie, dlaczego święta Bożego Narodzenia są obchodzone akurat w grudniu, w tym czasie? Bo nie ma to nic wspólnego z urodzinami Jezusa. Urodził się albo na wiosnę albo na jesieni. Natomiast chodziło o to, aby poganie mieli łatwe przejście na »właściwą« wiarę. Słowianie 24 grudnia obchodzili święto słońca. Poczytajcie sobie o tym. Także dla mnie Boże Narodzenie to trochę taka sama bajka jak Halloween. W sensie taki mam do tego stosunek. Lubię, szanuję, ale więcej w tym marketingu i ściemy, niż faktów.

Z historią Bożego Narodzenia doskonale zaznajomiona jest też Natalia Siwiec. Również ona wskazała na politeistyczne korzenie święta. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.


Oświadczenie Mai Bohosiewicz

Oświadczenie Mai Bohosiewicz

Ida Nowakowska z synem

Ida Nowakowska z synem

Maja Bohosiewicz o skutkach COVID-19

Maja Bohosiewicz o skutkach COVID-19

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jestem Ateistą i Życzę wszystkim dużo szczęścia, zdrowia, radości i przyjemnego spędzenia czasu z bliskimi, bo tym właśnie są dla nas ateistów Święta Bożego narodzenia.

 • Ateista pisze:

  Jestem Ateistą i Życzę wszystkim dużo szczęścia, zdrowia, radości i przyjemnego spędzenia czasu z bliskimi, bo tym właśnie są dla nas ateistów Święta Bożego narodzenia.

 • Gość pisze:

  Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu ,tak będzie najlepiej

 • 123 pisze:

  pani ida niech wgryzie sie w temat to dowie sie wiecej na temat bozego narodzenia kiedy tak naprawde powinno sie obchodzic (bo o tej porze bozego narodenia nie powinno sie obchodzic ta date wyznaczyli katolicy)

 • Gość pisze:

  Ateistom – z szacnku dla nich – nie skladam zyczen z okazji swiat religijnych.
  Jesli jednak, ktorys z nich mi sklada tkie zyczenia to odwzajemniam sie zyczeniami nawiazujacymi scisle do istoty danych swiat.
  Coz, byc moze kiedya ktos z nich sie obrazi, ale to nie moj problem. Jesli nie xhxe ode mnie otrzmywac moichzyczen niech mi nie klada swoich.

 • Gość pisze:

  Pierwsza dewotka w państwie PIS.

  • Gość pisze:

   Mowi jasno o swoich pogladach to zle

  • Gość pisze:

   To, że wierzy w Boga, nie znaczy, że jest dewotka. Więcej szacunku dla osób wierzących. Ateistom nikt nie wytyka ich niewiary i nie obraża ich.

  • Gość pisze:

   Mówi jak jest. Boże Narodzenie to święto chrześcijańskie i tyle. Nawet jeśli data jest nieprecyzyjna, czy umowna to nadal są to święta chrześcijańskie. Chrystus objawił się światu jak wschodzące słońce, więc niczemu to nie przeszkadza, że zastąpiono pogańskie święto chrześcijańskim. W kalendarzu współcześnie widnieje pod tą datą Boże Narodzenie. Nikt nikomu nie nakazuje go świętować ani nie broni spotykać się rodzinnie, czy towarzysko w innym celu ale to nie zmienia tego, że jest to Boże Narodzenia i tyle.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×