Nie żyje legendarny producent. To on stworzył Village People i hit „YMCA”

Village People śmierć

Village People śmierć

Henri Belolo nie żyje. W wieku 82 lat zmarł słynny producent muzyczny, który był współtwórcą kultowego zespołu Village People.

Nie żyje Henri Belolo – współtwórca zespołu Village People, który w latach 70. święcił wielkie triumfy śpiewając słynny przebój YMCA, nieoficjalny hymn homoseksualistów. Słynny Francuz miał 82 lata. O jego śmierci poinformowała na Twitterze  wytwórnia muzyczna Scorpio Music.

Prywatny pogrzeb odbył się kilka dni temu w Paryżu. Zmarłego producenta wspominają w mediach społecznościowych liczne gwiazdy, między innymi Willy William, amerykański wokalista grupy Village People:

Henri pozostawił po sobie imponujący dorobek, który ukształtował cały gatunek disco.

Kim był Henri Belolo?

Henri Belolo urodził się w 1936 roku w Casablance w Maroku. W wieku 20 lat Belolo przeniósł się do Paryża, gdzie rozpoczął karierę DJ-a, zajął się produkcją muzyczną i założył własną wytwórnię. W USA  producent poznał Jacquesa Morali, z którym stworzył zespół Village People, słynący przede wszystkim z nietypowych scenicznych strojów policjanta, żołnierza czy kowboja.

Grupa nagrała wiele hitów, ich najsłynniejszy przebój to YMCA, tekst do piosenki napisał Belolo. Utwór Village People, choć powstał pod koniec lat 70., wciąż cieszy się sporą popularnością i jest uznawana za jeden z najlepszych tanecznych hitów w historii.

Zobacz: Nie żyje znana polska wokalistka. Artystka przegrała długą walkę z chorobą

Zobacz: 20-letni gwiazdor Disneya nie żyje. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość

Zobacz: Max Wright nie żyje. Gwiazdor serialu “Alf” przegrał walkę z rakiem


Nie żyje Henri Belolo - współtwórca zespołu Village People,

Nie żyje Henri Belolo - współtwórca zespołu Village People,

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×