Nie żyje polska piosenkarka. Zmarła gwiazda przebojów wszech czasów

Hanna Rek

Hanna Rek

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje. Zmarła jedna z największych polskich gwiazd przełomu lat 60. i 70. W swoim repertuarze miała kilka przebojów, które na dobre zapisały się w pamięci słuchaczy i stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Smutne wieści obiegły polskie media. Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci jednej z największych gwiazd lat 60. i 70. Nie żyje Hanna Rek-Wyrobek.

Gwiazda zmarła 17 września, pozostawiając po sobie wiele piosenek, w tym co najmniej dwa przeboje wszech czasów – Gdy mi Ciebie zabraknie oraz Augustowskie noce.

Zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Artystka zasłynęła piosenką „Gdy mi ciebie zabraknie…”, od dziś także Jej będzie nam brakowało… – czytamy w komunikacie ZASP-u.

O śmierci Hanny Rek-Wyrobek poinformowali również bliscy.

Z żalem informujemy, że w dniu 17.09.2020 r. odeszła Hanna Rek-Wyrobek – czytamy w nekrologu.

Kim była Hanna Rek-Wyrobek?

Hanna Rek-Wyrobek popularność zyskała pod koniec lat 50., kiedy to w 1957 roku zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki organizowanym przez Polskie Radio. Występowała w „Teatrze Piosenki” w warszawskim Bristolu, współpracowała z teatrami „Syrena” i łódzkim „7.15”. Założyła własny zespół – Hanna Rek Band. W latach 1964–1985 wraz z mężem, Bogusławem Wyrobkiem (zm. w 1997), występowała za granicą. Jej twórczość docenili producenci filmowych hitów, m.in. Nad rzeką, której nie ma (reż. Andrzej Barański), Inspekcji pana Anatola i Pan Anatol szuka miliona (reż. Jan Rybkowski).

W 2015 roku został została odznaczona brązowym medalem przyznawanym przez prezydenta RP – Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×