Nie tylko Racewicz zaszczepiła syna przeciw COVID-19. Te gwiazdy poszły w jej ślady. „Wśród młodych jest moda na szczepienie”

Gwiazdy i szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Gwiazdy i szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Joanna Racewicz nie jest jedyną gwiazdą, która postanowiła, że jej dziecko przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19. Kto jeszcze zdecydował się na podobny ruch?

Pandemia koronawirusa trwa od ponad roku. Do tej pory jedynym środkiem ochrony przed zakażeniem jest szczepionka. W pierwszej kolejności mogli się o nią ubiegać medycy, potem kolejne grupy osób. Aktualnie z takiej możliwości mogą skorzystać nastolatkowie, którzy ukończyli 12. rok życia.

Do grona osób zaszczepionych dołączył syn Joanny Racewicz, Igor, który niedawno przyjął pierwszą dawkę preparatu. Jego mama poinformowała o tym w social mediach. Nie tylko pokazała zdjęcie zrobione w punkcie szczepień, ale także podkreśliła, że nie miała żadnych wątpliwości:

Uprzedzając pytania – nie, nie miałam wątpliwości. Nie mieliśmy. Tak, chciałam, żeby mój Syn był bezpieczny, spokojny, nawet jeśli właściwa wersja powinna brzmieć ostrożniej: „bezpieczniejszy, bardziej spokojny” To dla nas ważne, żeby móc wyjechać i oddychać bez strachu o każdy krok i bliskość drugiego człowieka.

Gwiazdy szczepią dzieci przeciw COVID-19. Kto się na to zdecydował?

Racewicz nie jest jedyną znaną osobą, której dziecko przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19. Jacek Borkowski, który przez koronawirusa trafił do szpitala (więcej tutaj), ujawnił, że jego pociechy chcą przyjąć dawkę preparatu. W rozmowie z Super Expressem podkreślił, że ich do tego nie namawiał – same podjęły taką decyzję:

Przeszedłem koronawirusa i to było straszne. Lekarze dawali mi 15 proc. szans na przeżycie. Spędziłem dwa tygodnie w szpitalu i patrzyłem na to, jak umierają młodzi ludzie. Jak ktoś mówi, że koronawirus to grypa, to mnie zalewa ze złości. Moje dzieci, widząc, przez co jak przeszedłem, same podjęły decyzję, że chcą się zaszczepić. 18-letni Jacek jest już zapisany, 15-letnia Madzia również sama podjęła decyzję. Nie miałem problemu, żeby podejmować decyzję za nich. To są świadomi, młodzi ludzie, którzy decydują za siebie.

Magda Femme, która w 2008 roku urodziła córkę, Nel, zdradziła, że zarówno jej rodzina, jak i sąsiedzi nie sprzeciwiają się szczepionce przeciwko COVID-19:

Wszyscy w moim domu, sąsiedzi, rodzina są już zaszczepieni. Do wirusa podchodzimy racjonalnie i staramy się przyczynić do tego, aby zacząć normalnie funkcjonować. Możemy to osiągnąć tylko wtedy, gdy całe społeczeństwo będzie odporne poprzez szczepienie. Z tego powodu zaszczepię moją 12 -letnią córkę – komentowała w Super Expressie.

Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że jej syn, Jakub, sam chciał przyjąć dawkę preparatu. Nie ukrywa, że jest z niego dumna:

Muszę pochwalić swojego syna i powiedzieć, że był zdeterminowany, by się zaszczepić. Jak mówi Jakub, dzieci z jego szkoły również dostały terminy niemalże od ręki. Z drugiej strony niepokoi mnie masa terminów, jakie są dostępne. Teraz potrzeba mocnej akcji promującej szczepienia, by zmobilizować niezdecydowanych – zdradziła w tabloidzie.

Paweł Kowal, poseł i kolega Nowickiej z partii, podkreślał, że zarówno dla niego, jak i dla jego bliskich jest jasne, że trzeba się szczepić:

Janek ma 15 lat, a Leszek 11 lat. Jestem za tym, żeby się zaszczepili, i to zrobią, na razie na pewno Janek. Olga i Ania są już trochę starsze i nie ma problemu ze szczepieniem, wszyscy u mnie chcą się szczepić. To jest jasne dla nas, że trzeba to zrobić.  To jest kwestia odpowiedzialności za innych.

Jadwiga Emilewicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, powiedziała, że jej dzieci, które mogą przyjąć szczepionkę, już się zapisały i czekają na swoją kolej:

Dwójka dzieci, która może się szczepić, jest już zarejestrowana. Starszy, 16-letni syn szczególnie o to zabiegał, pilnował terminów, lecz nie mógł zapisać się w pierwszym rzucie dla 16-latków, gdyż wtedy rejestrowano tylko osoby, które urodziły się przed 17 maja, a mój najstarszy syn akurat urodził się 18 maja. Ale ma już termin. Wśród młodych jest teraz moda na szczepienie.

Popieracie szczepienia przeciw COVID-19?


Rodzina chce odebrać Jackowi Borkowskiemu dzieci

Rodzina chce odebrać Jackowi Borkowskiemu dzieci

Ania Świątczak i Magda Femme w 2006 roku

Ania Świątczak i Magda Femme w 2006 roku

Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej

Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej

Komentarze

 • Giw pisze:

  Znów promacja preparatu medycznego dajcie spokój jak chcą to niech szczepia mogę nawet co tydzień go przyjmować aby chronić siebie tylko to ma być wolny wybór a nie przymus to zapewnia konstytucja

 • Gość pisze:

  Jestem ciekawa czy ktoś podjął decyzję o zaszczepieniu się tylko dlatego, gdy zauważył, że gwiazdy, które obserwuje na różnych portalach – już to zrobiły, bo jeśli tak – to żadne autorytety, a w przypadku tego preparatu „bezpieczeństwo”, o którym mówią to pojęcie względne… Ich wpisy brzmią jak reklama preparatu 🙄

 • Gość pisze:

  Ludziom, którzy ośmielają się samodzielnie myśleć, zarzuca się oszołomstwo, a cały ruch to woda na młyn koncernów…

 • Gość pisze:

  To nie są dla mnie żadne autorytety. Ich wpisami mozna sobie wytrzeć to i owo w toalecie.

 • Gość pisze:

  Żeby to jeszcze były szczepionki!!! To roztwór warunkowo dopuszczony na rok do obrotu będący w fazie badań klinicznych czyli testowania – no sami sobie dopowiedzcie na kim. Testy zakończą się w grudniu w 2023 r. Ja tym dzieciom już współczuję. Poczekamy na powikłania. Tak Covid jest uleczalny i tylko lekarze z powołaniem wiedzą jak to leczyć niestety ale taka jest prawda. Koncerny już zacierają łapy. Zresztą zaraz przywalą kolejna falą bo już o tym gadają. Indyjska się nie udała Nepalska też nie to ta to będzie miała siłę – a ludzie śpią …..

 • Gość pisze:

  Puste głowy mają ci ludzie. Tylko współczuć.

 • Gość pisze:

  Wsadźcie sobie w odbyt te szczypawki. Co do kowida, jest uleczalny. Trzeba tylko w porę trafić do dobrego lekarza. Odczepcie się od dzieci, one nie są niczemu winne, a króliczki doświadczalne róbcie sobie z kogoś innego.

 • Gość pisze:

  Nie rozzumiem tego. Po co truć dzieci tymi szczepionkami ???? I ze jeszcze jest jakaś glupia moda na to.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×