Gwiazdy świętują Dzień Niepodległości: Rozenek, Majdan, Rubik, Moro, Wojciechowska, Kaźmierska…

Dziś Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Wśród nich znalazły się gwiazdy. Które z nich świętują ten ważny dzień?

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, obchodzimy w Polsce na cześć odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach panowania mocarstw zaborczych (1795-1918). Wspomniane święto zostało ustanowione już w czasach II Rzeczpospolitej, w 1937 roku, ale wkrótce potem zostało zniesione przez stalinowską Krajową Radę Narodową, po czym przywrócono je dopiero w 1989 roku, kiedy nasz kraj wszedł w etap transformacji ustrojowej i zrezygnował z ustroju socjalistycznego.

Z okazji Święta Niepodległości w Polsce organizowane są marsze, demonstracje, pikiety patriotyczne, wystawy i inne wydarzenia, które mają na celu upamiętnienie bohaterów walki o niepodległość. Od pewnego czasu z tym dniem najbardziej kojarzony jest Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska prawicowe w Warszawie.

Jak gwiazdy obchodzą Święto Niepodległości?

Polscy celebryci nie odstają od reszty społeczeństwa. Również oni obchodzą Święto Niepodległości. Wiele gwiazd dodało zdjęcia w patriotycznych strojach i w towarzystwie symboli narodowych. Niektórzy z nich do patriotycznych zdjęć dodali okolicznościowe opisy. Przykład dała m.in. Małgorzata Rozenek. Pod zdjęciem dodała komentarz:

Z okazji święta Niepodległości życzę sobie i Wam: Polski kolorowej, uśmiechniętej, radosnej i różnorodnej. Polski w której, każdy obywatel czuje się wartościowy. Polski, która nie wyklucza a wspiera. Pamiętajmy to my Ją tworzymy. To nasz kraj. To od nas zależy jaki będzie miała kolor.

Równie ciekawy wpis dodał jej mąż, czyli Radosław Majdan.

Przy okazji Święta Niepodległość często mam refleksje nawiązujące do wspomnień, kiedy jako dziecko, po kostkę masła stałem kilka godzin w kolejce, na półkach w sklepach były pustki a słodycze były na kartki co dla każdego dziecka wydawało się wtedy dużą niesprawiedliwością. Dzisiaj jako kraj jesteśmy w innym miejscu, ale jako ludzie jesteśmy bardzo podzieleni – dodał.

I uzupełnił:

Moja Polska to ta tolerancyjna, wyrozumiała, dbająca o drugiego człowieka, sprawiedliwa, otwarta na świat, naukę i nie prześladująca innych ze względu na wyznanie, kolor skóry czy orientację. Moja Polska to Kraj Europejski, który idzie w jednym szeregu z Krajami Unii i opiera się reżimom, a nie staje się jednym z nich. Kiedyś nasze dzieci, będą miały swoje refleksje i mam nadzieje, że nie będą musiały się wstydzić…

Nie wszystkie gwiazdy pochwaliły się swoimi wizjami państwa polskiego. Katarzyna Zdanowicz przedstawiła ciekawą informację. Napisała o… rogalu świętomarcińskim:

Pięknym symbolem dzisiejszego dnia, Święta Niepodległości, jest dla mnie Rogal Świętomarciński, i zawsze 11 listopada, zaczynam od niego poranek. (…) Ta bardzo smaczna tradycja wywodzi się z Wielkopolski, trudno się dziwić, że szybko rozprzestrzeniła się po całym kraju, ale swoje korzenie ma podobno jeszcze w czasach pogańskich. Kiedy zaczynam to śniadanie z Rogalem czuję jakiś rodzaj błogości i spokoju, jest pięknie, świętujemy Niepodległość, pyszne, słodkie ciasto rozpływa się w ustach.

W naszej galerii możecie zobaczyć patriotyczne zdjęcia wspomnianych gwiazd, które dodały one przy okazji Święta Niepodległości. To jednak nie wszystko. Oprócz tego zamieszczamy tam zdjęcia zamieszczone przez: Agatę RubikAntka Królikowskiego, Dagmarę KaźmierskąDorotę GardiasIdę NowakowskąJoannę JędrzejczykMaffashionMalwinę WędzikowskąMałgorzatę KożuchowskąMarcina NajmanaMartynę WojciechowskąPaulinę Krupińską-KarpielAgata Załęcka, Rafał Zawierucha, Katarzyna Warnke, Monika Jarosińska, Antoni Pawlicki, Katarzyna Ankudowicz, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.


Joanna Moro świętuje z rodziną Święto Niepodległości. Fot. Instagram

Joanna Moro świętuje z rodziną Święto Niepodległości. Fot. Instagram

Dagmara Kaźmierska całuje polską flagę. Fot. Instagram

Dagmara Kaźmierska całuje polską flagę. Fot. Instagram

Radosław Majdan świętuje niepodległość. Fot. Instagram

Radosław Majdan świętuje niepodległość. Fot. Instagram

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×