Euro 2020: Wielkie kontrowersje wokół szczepienia drużyny naszych rywali. Poszło o preparat, jaki przyjęli

Euro 2020 - kłopoty ze szczepionką

Euro 2020 - kłopoty ze szczepionką

Euro 2020. Kłopoty naszych grupowych rywali. Hiszpanie zdecydowali się przyjąć szczepionkę na koronawirusa. Problemem okazał się podany sportowcom preparat.

W normalnych okolicznościach bylibyśmy już rok po zaplanowanych na 2020 rok mistrzostwach Europy. Pandemia koronawirusa wpłynęła na cały świat, w tym oczywiście na sport. Euro 2020 zostało przesunięte o 12 miesięcy. Po długich tygodniach gry przy pustych trybunach piłkarzy znów zaczynają z trybun dopingować kibice. Nie inaczej będzie podczas Euro 2020.

Ograniczenia pojemności trybun utrudniają jednak zdobycie biletów na mecze. Nie zawiedzie w tym wypadku telewizja i internet. Ostatecznie będzie można skorzystać z tych mediów, żeby kibicować drużynom.

Do tego wszystkiego teamy zmagają się z zachorowaniami zawodników tak jak Hiszpanie, którzy przez to mają nie lada kłopoty.

Euro 2020. Kłopoty Hiszpanów ze szczepionką

Hiszpanie są naszym grupowym rywalem. Władze tamtejszego związku piłki nożnej nie zdecydowały się początkowo zaszczepić zawodników przeciw Covid-19. Jednak niedługo przed pierwszym meczem podczas tegorocznych mistrzostw Europy, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Sergio Busquets. Natychmiast został odsunięty od drużyny, ale zaraz potem media poinformowały, że jego los podzielił Diego Llorente. Ostatecznie jednak obrońca otrzymał negatywny wynik podczas drugiego badania i nie został odsunięty od składu.

Te wydarzenia sprawiły jednak, że hiszpańska federacja piłkarska zdecydowała się zaszczepić piłkarzy. Przyjęli już swoją dawkę preparatu i mogą przygotowywać się do pierwszego meczu podczas Euro 2021, który Hiszpania rozegra ze Szwecją już 14 czerwca.

Problemem reprezentantów La Roja może być jednak preparat, jaki otrzymali. Zawodnicy Luisa Enrique otrzymali jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. To wywołało falę wielu negatywnych komentarzy ze strony kibiców kadry.

Los jugadores de la @SeFutbol reciben su vacuna contra el Covid-19 en la Ciudad del Fútbol.

Miembros de la Unidad de Seguridad del Hospital Central de la Defensa se han desplazado a Las Rozas para administrar los viales indicados.

ℹ️ https://t.co/lOdM6GOCw9#SomosEspaña pic.twitter.com/DGDNKfh4Cf

— Selección Española de Fútbol (@SeFutbol) June 11, 2021

Dlaczego fani się bulwersują? Otóż w Hiszpanii preparat tej firmy jest rekomendowany dla seniorów.

Osoby w przedziale wieku 70-79 lat będą w Hiszpanii szczepione przeciwko COVID-19 preparatem firmy J&J – ogłosił w środę resort zdrowia tego kraju kierowany przez Carolinę Darias.

To właśnie dlatego nie wszyscy uważają, że piłkarze powinni skorzystać z właśnie tej szczepionki.


Euro 2020 - probelmy Hiszpanów ze szczepionką

Euro 2020 - probelmy Hiszpanów ze szczepionką

Euro 2020 - probelmy Hiszpanów ze szczepionką

Euro 2020 - probelmy Hiszpanów ze szczepionką

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki lajf po euro emeryci tez chcą źyć jak prezes boniek który chce kante zamiast panów lewego krychy szczęsnego olisadebe brzęczka itd byle hajs się zgadzał mój kolega jeleń niech on bedzie jeleniem chce byc mamutem i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×