Zamieszania z wynikami Telekamer ciąg dalszy. Po TVP głos zabrał TVN

Telekamery 2021

Telekamery 2021

Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN opublikował oświadczenie, w którym jest odpowiedź na zarzuty TVP w sprawie wyników Telekamer 2021. Zobaczcie.

W środę, 10 marca, po raz 24. wyemitowano galę wręczenia TeleKamer. W przeciwieństwie do poprzednich lat nie była ona emitowana na żywo – ceremonię nagrano kilka dni przed emisją. W tegorocznej edycji TeleKamer można było oddać głos na swoich ulubieńców w 10 kategoriach głównych oraz jednej specjalnej, do której nominacje przygotował magazyn NETFILM. Głosy można było oddawać SMS-owo lub przez stronę internetową konkursu.

Wyniki głosowania widzów nie spodobały się Telewizji Polskiej. TVN zgarnął bowiem aż sześć statuetek. Stacja wydała oficjalny komunikat, z którego wynika, że w ich ocenie „rażąco różnią się one od faktycznych wyborów widzów”.

Nagrody odebrali: Piotr Kraśko (prezenter informacji), Bartek Jędrzejak (prezenter pogody), Przemek Kossakowski (osobowość telewizyjna), Małgorzata Socha (aktorka), Maciej Stuhr (aktor) oraz twórcy drugiego sezonu popularnego serialu BrzydUla (najlepszy serial). TVP nie mogło tego przełknąć.

Wyemitowano nawet specjalne wydanie Wiadomości. Materiał rozpoczął się uliczną sondą, w której widzowie wyrażali ubolewanie nad tym, że tak świetny serial jak Stulecie winnych nie doczekał się nagrody, a zdobyła ją BrzydUla. Pojawiły się nawet inwektywy kierowane w największego konkurenta.

Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce – można przeczytać w oficjalnym obszernym oświadczeniu publicznego nadawcy w tej sprawie.

TVN postanowił skomentować zarzuty. Wypowiedział się Edward Miszczak, którego także wspomniano w oświadczeniu.

Gala Telekamer, podczas której w większości kategorii wygrał szorujący po dnie oglądalności TVN, największy przegrany telewizji linearnej w 2020 (według wszystkich badań), TVN masowo zwalniający dziś dziennikarzy i staff – była oczywistą ustawką i rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie. Właścicielom TVN-u zostawiamy dylemat, czy dać się nabrać na to, żeby klęskę ich telewizji w realu przypudrować fikcją sukcesu w ustawionym plebiscycie. Przykro tylko patrzeć jak dla niskich pobudek i ochrony nieuczciwych interesów plebiscyt, który przez lata angażował pozytywne emocje, w tym bardzo wielu widzów Telewizji Polskiej – umiera w niesławie na naszych oczach w odium manipulacji i nieuczciwości – grzmiała TVP.

Edward Miszczak odpowiada na zarzuty TVP w sprawie Telekamer 2021

TVN Grupa Discovery zdecydowała się skomentować zajście. Edward Miszczak, dyrektor programowy i członek zarządu TVN zachował wielką klasę. W specjalnym oświadczeniu podziękował widzom i użytkownikom sieci.

Dziękujemy widzom i internautom, bo nagrody przyznawane ich głosami są najcenniejsze, najlepiej świadczą o sile oddziaływania naszych produkcji i to niezależnie od tego, kiedy, gdzie, na jakiej platformie i urządzeniu są przez nich oglądane – można przeczytać w tekście cytowanym przez portal Onet.pl.

Pogratulował także nagrodzonym.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy statuetek, ale przede wszystkim uwagi i docenienia ze strony widzów. Historie, które opowiadamy, ich bohaterowie, ale i prowadzący jak nikt inny potrafią trafić do serc i umysłów widzów. W newsach, telewizji śniadaniowej, serialach i wszystkich innych programach pracują dziś dla nas najlepsi, niezwykłe talenty, wyraziste osobowości telewizyjne – skomentował Edward Miszczak.

Słowa dyrektora TVN to ukłon do tych, którzy postanowili oddać głos w plebiscycie.


Julia Kamińska - Telekamery 2011

Julia Kamińska - Telekamery 2011

Małgorzata Socha - Telekamery 2021

Małgorzata Socha - Telekamery 2021

Małgorzata Socha, Julia Kamińska - TeleKamery 2021

Małgorzata Socha, Julia Kamińska - TeleKamery 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Telewizjia publiczna jest dziś zakłamana.Teleturnieje i Stulecie Winnych i nic ponadto.Wiadomości zakłamane ,a rozrywka to tylko disco polo-okropność!!! Do Żabieńca z tym jak mówił w Ranczo Patryk-Pietrek.

 • Gość pisze:

  Jedni i drudzy siebie warci. I TVP i TVN jednakowi

 • Gość pisze:

  Brzydula to nawet nie wiedziałam że leci. Nikt nie ogląda. Sthur to już nikogo nie interesuje. Dostali Ci co nie zasłużyli.

  • dardar pisze:

   Pewnie ,ty wolisz Zenka i wydurnianie się w pseudo rozrywce TVP ale jazd i inne głupoty bez ambicji ,Gratuluje mózgu.

 • Gośćdominica pisze:

  EBAĆ TELE KAMERY NIEBAĆ TELE KAMERY……………………………………

 • Widz pisze:

  Poczytajcie posty, oceńcie ilość i poziom tych którzy zachwycają sie stacją tvn a nienawidzą tvp. Zrozumiecie dlaczego szmira wygrywa.

 • Gość pisze:

  Koło ciula mi to lata jak może być tak zeby gebels nie dał gebelsowi nagrody (on się mu odpłaci oj jak on będzie mu dziękował tak po rownosci raz on raz on)

 • Gosc pisze:

  Tvp i Kurski to dno prywatny fowark

 • Anna L. pisze:

  To, że wygrali ludzie z TVN, świadczy, że głosowali ludzie oglądający tę stację. To postawa i buta Prezesa Jacka Kurskiego wpłynęła na wyniki głosowania. Tym samym mój najlepszy serial (Stulecie winnych), czy moja najlepsza aktorka (Anna Karczmarczyk) stracili. Ale zawdzięczają to Prezesowi TVP. Tak będzie, dopóki zakłamany Prezes Jacek Kurski będzie tam rządził. Nie umie przegrywać.

 • Gość pisze:

  Tvp to prawdziwe gó..o ….płakac się chce jak na te fałszywe pisowskie wiadomosci się patrzy ble…. brawo TVN

 • Gość polka pisze:

  nie mow w imieniu ludzi bo nikt cie do tego nie upowaznil , ludzie to znaczy peowskie cwaniacy ktorzy zeby cos wygrac to muszo sfalszowac bo nikt was juz nie chce

  • Gość pisze:

   Naucz się lepiej pisać po polsku. Wstyd, podpisuje się polka, a nie umie pisać po polsku.

  • Gość pisze:

   Od falszowania wyborow specjalistami sa pisowcy.amen.

  • Gość pisze:

   Pisowskie gnidy przegrywac nie umieja.Tego tvpisowskiego zaklamanego gowna nie da sie ogladac.Tvp-pisowska szmatlawa telewizja,barachlo.

  • Gość pisze:

   Jest takie przysłowie, sądzę Ciebie według siebie i to się tyczy TVP

  • Gość pisze:

   🤣

 • Gość pisze:

  Żadne pisoluby ,ja głosowałem na stulecie winnych bo to najlepszy serial Gowniana brzydula nie może się do niego równać. TVN i wszystko jasne ,nie oglądam tego badziewiaProgramy typu królowe życia,szkoła, 19+,ukryta prawda dla normalnych inaczej Nie oglądam .

  • Bogo pisze:

   Idź pisoski ciemniaku tvp info oglądać

  • Gość Jan pisze:

   No i dobrze masz do tego prawo .A inni mają prawo oglądać to co ich interesuje .I tak powinno być a nie żeby jeden drugiemu coś nakazywał .Pozdrawiam

  • Gośćmyślący pisze:

   Jesli nie oglądasz TVN , to skąd znasz serial”Brzydula”?.Mnie też” Stulecie Winnych”się podoba .Jednak nie patrzę na to przez pryzmat PIS i Kurski.Trudno przypisać innym stacjom oglądalność np. skoków narciarskich ,lub prawdziwych unformacji regionalnych ,gdyż są przypisane tylko pisowi.A kurski opiera się tylko na wynikach oglądalności.

  • Gość pisze:

   Prawda

 • Gość pisze:

  Prawda boli , co ??? Bo ludzie wolą TVN niż TVPis 😂😂😂 Won , Pisowski trolu !!!!! 🤣🤣🤣

  • Gość pisze:

   BRAWO

  • Trzeźwy Poranek pisze:

   I to jest kultura i retoryka tych co oglądają TVN .
   Przesiąknięci nienawiścią obłudą i kłamstwem.
   Trójlicostwo pospolite ,rano mówią coś a wieczorem zaprzeczają temu. Ulegliście antypisowskiej nagonce. Wasza jedyna myśl to tylko aby nie PiS. Nawet nie macie żadnych konkretnych argumentów ,wyprane mózgi. Tak was przekonano że na Orlenie dumnie nie tankujecie . Za dużo wam Polski w Polsce .
   To nie Kurki nie PiS to wasza wina że ulegacie tym mediom anty polskim. Obudźcie się

 • Gość pisze:

  Mów za siebie. Mnie oburza szambo wylewające się z TVP. I jeszcze takie pieniądze podatnika na to idzie. Tfu.

 • Gość pisze:

  TVN najlepsze

 • Mick pisze:

  Bo to prawda.TVNowskie gòw.o..!!!ludzie są oburzeni.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×