Dariusz Krupa wyszedł na wolność dzięki pomocy jednej osoby. Gdyby nie ona, nadal byłby za kratami

Dariusz Krupa

Dariusz Krupa

Dariusz Krupa, 6 lat temu spowodował wypadek, w wyniku którego doszło do potracenia starszej kobiety. Zmarła na skutek obrażeń. Były mąż Edyty Górniak odbywał karę więzienia, która zakończyła się przed terminem. Pomogła mu decyzja jednej osoby. 

Edyta Górniak była żoną Dariusza Krupy przez 5 lat. Para doczekał się wspólnego syna, Allana. Małżeństwo postanowiło rozwieźć się w lutym 2010 roku. Niestety 4 lata później miało miejsce zdarzenie, które na zawsze odmieniło losy rodziny.

Były mąż artystki jechał z nadmierną prędkością, przez co doprowadził do wypadku. Wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych i śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Badania toksykologiczne wykazały, że Krupa był pod wpływem kokainy. Mężczyzna został skazany na karę sześciu lat pozbawienia wolności.

Aktualnie Krupa odsiedział połowę wyroku, a w związku z orzeczeniem sądu mógł ubiegać się o wcześniejsze opuszczenie więzienia. W końcu stało się. Były mąż Edyty Górniak wyszedł na wolność. Na zawieszenie części kary zgodził się wydział penitencjarny Sądu Okręgowego w Łomży. Pomogła opinia jednej osoby:

To, że skazany jest osobą znaną, nie miało na to wpływu. Przeważyła pozytywna opinia dyrektora zakładu karnego, w którym przebywał – mówi w Fakcie sędzia Jan Leszczewski, rzecznik ds. karnych Sądu Okręgowego w Łomży.

Dariusz Krupa na wolności. Wstawił się za nim jeden człowiek

Już pod koniec marca Dariusz w porozumieniu z dyrektorem Zakładu Karnego w Grądach-Woniecko złożył wniosek o częściowe zawieszenie kary. Nie było to pierwsze pismo od skazanego w tej sprawie.

To nie był pierwszy wniosek w tej sprawie. Już wcześniej do tutejszego sądu wpłynęły dwa podobne: jeden w styczniu 2019 roku, a drugi w sierpniu 2019 roku. Oba złożył sam skazany – mówi Faktowi Leszczewski.

Oba wcześniejsze wnioski sąd odrzucił. Jednak 30 kwietnia wydział penitencjarny Sądu Okręgowego w Łomży postanowił przystać na czasowe, warunkowe zawieszenie reszty kary. Wszystko to za sprawą dobrej opinii wystawionej przez zakład karny.

Stanowisko wszystkich stron było zgodne z wnioskiem dyrektora Zakładu Karnego w Grądach-Woniecko. Decyzja sądu wynikała, z dobrej opinii z zakładu karnego, jaką miał skazany podczas 4,5-letniego pobytu w zakładzie karnym. To stwarza warunki do przypuszczenia, że będzie w przyszłości przestrzegał porządku prawnego – tłumaczył sędzia Leszczewski.

Jest to decyzja prawomocna, gdyż wniosek dyrektora poparł również obecny na posiedzeniu prokurator.

Jeżeli przykładowo prokurator, nie popiera wniosku, to postanowienie jest prawomocne dopiero po siedmiu dniach, jak prokurator nie składa zażalenia, a jak składa to dopiero po rozpoznaniu przez sąd apelacyjny – mówił sędzia w Fakcie.

Czy Dariusz Krupa może wrócić do więzienia?

Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie w przypadku, gdy nie dotrzyma warunków zwolnienia. Celebryta nie może nadużywać alkoholu i innych używek, a także podjąć się wykonywania pracy zarobkowej. Dodatkowo ma też dozór kuratora sądowego.


Panna Migotka/ONS

Panna Migotka/ONS

Edyta Górniak pozywa Dariusza Krupę
Edyta Górniak i Dariusz Krupa - TeleKamery 2008

Edyta Górniak i Dariusz Krupa - TeleKamery 2008

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×