Syn Zenka Martyniuka ma coraz poważniejsze problemy. Sąd podjął decyzję. Nie pomogły pieniądze ojca

Daniel Martyniuk i Zenek

Daniel Martyniuk i Zenek

Daniel Martyniuk, syn Zenka Martyniuka, przed Wielkanocą został aresztowany za łamanie zasad kwarantanny i prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień. Czy sąd zdecydował się uchylić areszt? Czy Daniel Martyniuk wyjdzie za kaucją?

Daniel Martyniuk w ostatnim czasie został niechlubnym bohaterem kolorowej prasy. Syn Zenka Martyniuka, po powrocie zza granicy nie stosował się do zasad nałożonej kwarantanny, którą miał odbywać aż do 19 kwietnia. Mężczyzna notorycznie opuszczał miejsce odosobnienia, o czym została powiadomiona policja.

Daniel w zeszłym roku został pozbawiony prawa jazdy i otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż na trzy lata. Podczas wyjścia z kwarantanny doszło również do złamania wcześniejszych postanowień sądu. O tym, że doszło do zatrzymania, poinformowała podlaska policja:

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który notorycznie łamał zasady kwarantanny i nie stosował się do wyroku sądu. Przebywa on w specjalnym areszcie dla osób z grupy ryzyka związanego z koronawirusem — mówi nadkom. Tomasz Krupa.

Daniel w rozmowie z Plejadą odniósł się do skandalicznego zdarzenia. Powiedział, że zasady są po to, by je łamać:

Ja się odnoszę do tego tak: zakazy są po to, żeby je łamać.

Syn Zenka i Danuty Martyniuków w celi spędził również święta wielkanocne. Tabloid Fakt donosił, że inspektorat sanitarny nałożył na niego karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych. Został także poddany badaniu na obecność koronawirusa.

Daniel Martyniuk: czy wyjdzie za kaucją?

Daniel Martyniuk od ponad tygodnia przebywa w białostockim areszcie, który opuści dopiero 8 maja. Jak donosi Super Express, rodzinie bardzo zależało na tym, żeby młody Martyniuk wrócił do domu jeszcze w kwietniu. Sąd jednak swoją decyzję o tymczasowym aresztowaniu podtrzymał i nie zgodził się na uchylenie aresztu po wpłaceniu kaucji. Istnieją obawy, że może dojść do mataczenia oraz utrudniania śledztwa przez zatrzymanego.

Sąd, który postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca, tj. do dnia 8 maja 2020 r., do godz. 14, uznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Nadto ustalił, że w sprawie zachodzi przesłanka szczególna zastosowania środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci obawy tzw. matactwa procesowego. W ocenie sądu istnieje uzasadniona obawa podejmowania przez podejrzanego działań zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej i podejmowania działań utrudniających postępowanie – poinformował koordynator Biura Prasowego Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Niestety próby uwolnienia z aresztu syna jednej z największych gwiazd disco-polo spełzły na niczym. O dalszych losach niepokornego mężczyzny będzie decydował sąd.


Daniel Martyniuk

Daniel Martyniuk

Daniel Martyniuk w rodzinnej miejscowości żony

Daniel Martyniuk w rodzinnej miejscowości żony

Syn Zenona Martyniuka - Daniel Martyniuk zamiast śpiewać z ojcem o miłości, serwuje golonkę i steki

Syn Zenona Martyniuka - Daniel Martyniuk zamiast śpiewać z ojcem o miłości, serwuje golonkę i steki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×