Andrzej Bizoń nie żyje. Tragiczna śmierć aktora i Mistera Polski

Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń nie żyje. Zmarł Mister Polski 2000, który od siedmiu lat był sparaliżowany, a kilka dni temu całkowicie stracił wzrok. Miał tylko 44 lata.

Andrzej Bizoń w 2000 roku został Misterem Polski. Po udziale w konkursie wyruszył na podbój Mediolanu. Swoich sił próbował także w show-biznesie. Wziął udział w reality-show Dwa światy, wystąpił gościnnie w serialu Na Wspólnej.

Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała mu choroba. W 2010 roku u Bizonia zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Trzy lata później doszło do całkowitego paraliżu. W połowie maja tego roku model całkowicie stracił wzrok.

Kilka tygodni temu Bizoń rozpaczliwie prosił internautów o pomoc finansową. Andrzej nie był objęty żadną pomocą z tytułu świadczeń socjalnych, jego pracodawcy nie odprowadzali składek na ubezpieczenie zdrowotne ani emerytalne. Ruszyła więc zbiórka pieniędzy, która miałaby mu pomóc. Wspierała ją m.in. Maja Rutkowski która, chociaż nie znała go osobiście, była bardzo poruszona jego historią:

Nie poznałam nigdy Andrzeja osobiście, ale bardzo poruszyła mnie Jego przykra historia i straszna choroba. Życie jest okrutnie przewrotne !!! Kiedy jesteś młody, zdrowy, osiągasz sukcesy tłum ludzi dookoła Ciebie, a kiedy przychodzą gorsze dni okazuje się, że zostaje przy Tobie garstka osób – apelowała do internautów.

Andrzej Bizoń nie żyje. Zmarł Mister Polski 2000

Niestety pomimo woli walki, Andrzej Bizoń zmarł, o czym w mediach społecznościowych poinformował jego przyjaciel, Mariusz Połeć. Udostępnił wpis, w którym nie tylko potwierdził te smutne wiadomości, ale także zdradził przyczynę śmierci:

Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających.

Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z…

Opublikowany przez Mariusza Połecia Niedziela, 17 maja 2020

Informacja o śmierci Andrzeja poruszyła internautów. W mediach społecznościowych składają rodzinie kondolencje.

Pięknie było z Tobą pracować. Na zawsze zostaniesz w moim sercu przyjacielu ????❤️

Opublikowany przez Katarzynę Alicją Sobkowiak Poniedziałek, 18 maja 2020

Ho conosciuto la tua famiglia, tua madre, e le tue amate sorelle, di cui una la porto sempre nel mio ????. Ricordo ancora…

Opublikowany przez Alessandrona Farrisa Poniedziałek, 18 maja 2020

Kim był Andrzej Bizoń?

Andrzej Bizoń w 2000 zwyciężył w finale wyborów Mister Poland, a także komplementarne tytuły Mistera Publiczności i Mistera miesięcznika Gentleman. Reprezentował Polskę na konkursie Mr. Intercontinental w Hanowerze.

W 2001 roku wziął udział w reality show Dwa światy. Zagrał w filmie Pogoda na jutro, Dublerzy, a także w serialu Na Wspólnej.


Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń nie żyje

Andrzej Bizoń

Andrzej Bizoń

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×