Oto 25 najpiękniejszych kreacji ze Złotych Globów. Wśród nich słynna suknia Bachledy-Curuś. Kto dzisiaj dołączy do grona najpiękniejszych?

Złote Globy – kreacje wszech czasów

Złote Globy – kreacje wszech czasów

Złote Globy – kreacje wszech czasów. Wybraliśmy najpiękniejsze i najbardziej ikoniczne suknie, w jakich mogliśmy podziwiać gwiazdy na czerwonym dywanie. Kto w tym roku dołączy do Angeliny Jolie, Lady Gagi, Beyonce czy Alicji Bachledy-Curuś?

Już 28 lutego w Beverly Hills po raz 78. rozdane zostaną Złote Globy. Nagrody filmowe uważane są za najważniejsze w świecie kinematografii, zaraz obok Oscarów. Nieoficjalnie mówi się, że nagrodzeni słynnymi Golden Globes są faworytami w walce o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, które w tym roku zostaną wręczone 25 kwietnia, już 93 raz w historii.

Złote Globy to nie tylko wyróżnienia dla najlepszych produkcji, aktorów i aktorek minionego roku, to także rewia mody na czerwonym dywanie. Gwiazdy na kilka miesięcy przed wielką galą szykują swoje spektakularne kreacje.

O pojawienie się na czerwonym dywanie zabiegają najwięksi projektanci ze świata mody, którzy wysyłają swoje propozycje do najbardziej pożądanych aktorek. Zjawiskowa kreacja potrafi wywindować na sam szczyt nawet najmniej znanych designerów.

Złote Globy: kreacje wszech czasów

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami gali, przypominamy kreacje ze Złotych Globów, które naszym zdaniem przeszły do historii plebiscytu i mody. Wiele z nich zostało wyróżnionych przez najbardziej prestiżowe magazyny wyznaczające trendy, takie jak Vogue, Glamour czy Harper’s Bazaar.

W galerii zebraliśmy 25 najbardziej spektakularnych stylizacji wszech czasów. W subiektywnym przeglądzie naszej redakcji, wśród najlepiej ubranych gwiazd nie zabrakło Alicji Bachledy-Curuś, która w 2009 roku oczarowała krytyków mody pojawiając się na czerwonym dywanie jako partnerka Collina Farrella.

Alicja Bachleda-Curuś - Złote Globy 2009, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Alicja Bachleda-Curuś – Złote Globy 2009, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

W 2019 roku na Złotych Globach pojawiła się z kolei Joanna Kulig, która na czerwonym dywanie promowała film Zimna wojna. Aktorka była wówczas w zaawansowanej ciąży.

Joanna Kulig - Złote Globy 2019 after party

Joanna Kulig – Złote Globy 2019

Nie mogliśmy również pominąć Angeliny Jolie, absolutnej rekordzistki jeśli chodzi o najlepsze kreacje na Złotych Globach, a także Lady Gagi, Lupity Nyong’o, Amal Clooney, Zoe Saldany, Jennifer Lopez, Evy Mendes, Diane Kruger, Beyonce, Salmy Hayek oraz legend – Marilyn Monroe i Audrey Hepburn.


Emma Stone w sukni Valentino - Złote Globy 2017, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Emma Stone w sukni Valentino - Złote Globy 2017, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Lady Gaga w sukni Versace - Złote Globy 2016, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Lady Gaga w sukni Versace - Złote Globy 2016, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Jennifer Lawrence w sukni Dior - Złote Globy 2016, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Jennifer Lawrence w sukni Dior - Złote Globy 2016, najpiękniejsze kreacje wszech czasów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×