To oni reprezentowali nasz kraj podczas oscarowych imprez! Wybraliśmy najpiękniejsze kreacje polskich gwiazd!

Oscary - najpiękniejsze kreacje

Oscary - najpiękniejsze kreacje

Polskie gwiazdy na Oscarach

Podczas tegorocznej gali wręczenia Nagród Akademii Filmowej nie zabraknie polskich akcentów. To jednak nie pierwszy raz kiedy nasi rodacy pojawili się podczas gali. Jak się wówczas zaprezentowali?

Gala wręczenia Nagród Akademii Filmowej zbliża się wielkimi krokami. Na tegorocznej gali nie zabraknie polskich akcentów. Reprezentanci naszego kraju mają szansę na trzy statuetki za film Zimna Wojna: Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser i Najlepsze zdjęcia.

Na gali pojawi się nie tylko reżyser Paweł Pawlikowski z żoną Małgorzatą Belą, ale jest duża szansa, że dołącząy do niego także Joanna Kulig, która kilka dni temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Wiadomo również, że na czerwonym dywanie przed Teatrem Dolby zobaczymy Borysa Szyca i Tomasza Kota.

Gwiazdy dołączą do grona polskich gwiazd, które uczestniczyły nie tylko podczas głównej ceremonii, ale też pojawiali się na wielu prestiżowych imprezach okolicznościowych błyszcząc na czerwonym dywanie. Które kreacje najbardziej zapadły w pamięć? Zerknijcie do naszego zestawienia.

Weronika Rosati – Oscary 2013

Weronika Rosati od wielu lat robi karierę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Aktorka zagrała u boku gwiazd takich jak Dustin Hoffman czy Nick Nolte. Nic więc dziwnego, że kilka lat temu przyleciała do Los Angeles, gdzie pojawiła się na balu organizowanym przez Elton John Foundation.

Z tej okazji ubrała się w kreację, która z pewnością była na światowym poziomie. Zdecydowała się na beżową długą suknię z tiulowym dołem i koronkowym gorsetem, przewiązaną w pasie błyszczącym paskiem. Jako dodatek postawiła na błyszczące kolczyki oraz bransoletkę.

Weronika Rosati - Oscary 2013, impreza fundacji Eltona Johna (Polacy na Oscarach)

Weronika Rosati – Oscary 2013, impreza fundacji Eltona Johna (Polacy na Oscarach)

Kasia Sowińska – Oscary 2014

Kasia Sowińska, chociaż nie udało się jej dostać na główną galę, w 2014 roku uczestniczyła w konferencji prasowej dla mediów. Przez moment miała więc okazję przyjrzeć się, jak wygląda organizacja tak prestiżowego wdarzenia od kuchni. Z okazji tej skorzystała w 100% relacjonując swój pobyt w social mediach.Ubrana w czarną marynarkę i kolorystycznie dopasowaną bluzkę doskonale wpisała się w klimat tego miejsca.

Kasia Sowińska - Oscary 2013 (Polacy na Oscarach)

Kasia Sowińska – Oscary 2014 (Polacy na Oscarach)

Joanna Krupa – Oscary 2014

Joanna Krupa od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że w 2014 roku była jednym z gości imprezy, która odbywała się tuż po wręczeniu prestiżowych statuetek. Krupa bawiła się w otoczeniu największych gwiazd na świecie, nic więc dziwnego, że musiała wybrać nietypową stylizację, w której główną rolę odegrał jej dekolt.

Joanna Krupa - Oscary 2014

Joanna Krupa – Oscary 2014

Agata Kulesza – Oscary 2015

Paweł Pawlikowski na swoim koncie ma już jednego Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Cztery lata temu to właśnie Ida, którą wyreżyserował, okazała się bezkonkurencyjna. Podczas gali wręczenia nagród Pawlikowskiemu towarzyszyły główne bohaterki filmowego hitu, wśród których była m.in. Agata Kulesza.

Aktora na tę okazję wybrała srebrną suknię projektu Macieja Zienia, która bez wątpienia wyróżniała się z tłumu i dorównywała poziomem kreacjom największych światowych projektantów. Agata postanowiła zestawić ją z jasnoszarymi obcasami i białą kopertówką. Dodatkowo dobrała do niej delikatne kolczyki, dzięki czemu prezentowała się przepięknie.

Dodajmy, że początkowo aktorka nie planowała pojawić się na gali. Transmisję nagród chciała oglądać w domu na kanapie. Na szczęście zmieniła zdanie, a cały świat mógł obejrzeć jej piękną kreację.

Agata Kulesza w kreacji Macieja Zienia, Oscary 2015 (fot. ONS)

Agata Kulesza w kreacji Macieja Zienia, Oscary 2015 (fot. ONS)

Agata Trzebuchowska – Oscary 2015

Agata Trzebuchowska, kiedy zdecydowała się na rolę tytułowej Idy, z pewnością podjęła bardzo dobrą decyzję. Dzięki nominacji do Oscara mogła uczestniczyć w gali wręczenia tych prestiżowych statuetek.

Agata z tej okazji wybrała granatową suknię o długości do ziemi, która w pasie była przepleciona koronką. Dzięki temu figura aktorki została bardzo dobrze podkreślona. Dopasowała do niej czarną kopertówkę i kremowe buty, co okazało się dobrym połączeniem, a aktorka nawet z daleka przyciągała uwagę fotoreporterów.

Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski, Agata Kulesza - Oscary 2015 (Polacy na Oscarach)

Agata Trzebuchowska, Paweł Pawlikowski, Agata Kulesza – Oscary 2015 (Polacy na Oscarach)

Iza Miko – Oscary 2015

W roku, w którym Ida Pawła Pawlikowskiego otrzymała statuetkę dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu, do Los Angeles przyleciała także Izabella Miko. Aktorka w Stanach Zjednoczonych czuje się jak w drugim (albo nawet pierwszym) domu. Za oceanem zamieszkała już bowiem jako 15-latka. Najpierw uczyła się tańca, potem aktorstwa, a na końcu także foto modelingu.

Nic więc dziwnego, że w 2015 roku Izabella pojawiła się na corocznej imprezie organizowanej przez Eltona Johna. Z tej okazji postanowiła ubrać się w długą koronkową suknię o ogniście czerwonym kolorze.

Izabella Miko - Oscary 2015

Izabella Miko – Oscary 2015

 

Kinga Rusin – Oscary 2018

Kinga Rusin, jak sama wielokrotnie podkreślała, podczas Oscarów jest w pracy. To właśnie ona od kilku lat pojawia się na czerwonym dywanie, gdzie przygotowuje specjalny materiał z ceremonii dla widzów Dzień Dobry TVN. Gwiazda na tę okazję wybiera spektakularne kreacje.

Rok temu Kinga pojawiła się w sukni słynnego duetu Paprocki&Brzozowski. Czarna kreacja składała się z mocno wciętego w talii żakietu z odważnym dekoltem, na którym naszyte zostały złote, misterne aplikacje. Wyglądała pięknie, ale dół robił największe wrażenie – spodnie, które otaczał długi, zwiewny tren z tiulu były nie tylko niezwykle wygodne, ale również bardzo efektowne.

Kinga Rusin - Oscary 2018 kreacja: Paprocki&Brzozowski

Kinga Rusin – Oscary 2018
kreacja: Paprocki&Brzozowski

Borys Szyc wybiera się na Oscary 2019 do Los Angeles! Jak ocenia szanse „Zimnej Wojny”? [WIDEO]

Paweł Pawlikowski pierwszy raz o swoim małżeństwie z Małgorzatą Belą! Wzruszające słowa

Justyna Schneider pierwszy raz skomentowała ciążę Joanny Kulig! Wybrała już rodziców chrzestnych?


Weronika Rosati - Oscary 2013, impreza fundacji Eltona Johna (Polacy na Oscarach)

Weronika Rosati - Oscary 2013, impreza fundacji Eltona Johna (Polacy na Oscarach)

Joanna Krupa - Oscary 2014

Joanna Krupa - Oscary 2014

Izabella Miko - Oscary 2015

Izabella Miko - Oscary 2015

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×