Znani dla służby zdrowia. Gwiazdy w akcji charytatywnej: Łukasz Karpiński, Majka Jeżowska, Anna Samusionek

Znani dla służby zdrowia

Znani dla służby zdrowia

Walka z pandemią koronawirusa cały czas trwa. Polskie gwiazdy postanowiły wspomóc służbę w tym ciężkim czasie. Akcja Znani dla służby zdrowia spotkała się z ogromnym zaangażowaniem. Jak celebryci pomagają medykom?

Pandemia koronawirusa cały czas przybiera na sile. Wirus trafił do Polski w marcu tego roku. To właśnie wtedy poinformowano o pierwszej osobie, która została zarażona Covid-19. W kraju wprowadzono szereg restrykcji, który miał zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Zamknięto szkoły, galerie handlowe, ośrodki kultury, oraz wiele innych miejsc, w których może gromadzić się większa liczba osób. Każdego dnia zaczęło przybywać kolejnych chorych. Wraz z nadejściem jesieni sytuacja stała się wyjątkowo trudna.

Od kilku tygodni pandemia zdecydowanie przybrała na sile. Codziennie notuje się ponad 20 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Liczba zgonów sięga już niemal 13 tysięcy osób. Kolejne dane o zachorowaniach, które podaje Ministerstwo Zdrowia, są wręcz zatrważające. Na pierwszej linii frontu walki z chorobą są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, oraz wszyscy inni pracownicy służby zdrowia. To oni codziennie narażają swoje zdrowie, a nawet życie, żeby ratować kolejnych pacjentów. Potrzebne jest im zatem szczególne wsparcie.

Znani dla służby zdrowia. Gwiazdy wspierają medyków

Menadżerka gwiazd, Aldona Wleklak, jest inicjatorką akcji #znanidlasłużbyzdrowia. Wszystko zaczęło się od jednego z restauratorów, Bogdana Gałązki, który własnoręcznie przygotowywał naleśniki z serem i kanapki i zawoził je do okolicznych szpitali. Dołączyło do niego wiele gwiazd, które również chcą wspierać medyków w tym trudnym czasie.

Udział w akcji wzięli już m.in.: Ola Kot, Majka Jeżowska, Julia Wróblewska, Anna Samusionek, Laura Breszka, Sylwester Wilk, Eliza Trybała, Angelika Głaczkowska, Igor Jakubowski, Marietta Witkowska, Siostry Szczepańskie, Paulina Koziejowska, Justyna Sekunda, Paweł Tur, Norbert Dąbek, Julia Karina Skrodzka, Anna Auksel-Sekutowicz.

Również redakcja Jastrząb Post wsparła projekt charytatywny, w który razem z nami zaangażował się Łukasz Karpiński – finalista drugiej edycji Hotelu Paradise.

Gwiazdy chętnie włączyły się w akcję i nie tylko przygotowując domowe posiłki, ale także wpierając lokalne biznesy. Chętnie kupują w okolicznych cukierniach pyszne słodkie wypieki i dostarczają je na oddziały medyczne. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia znanych i lubianych, którzy czynnie wspierają polskich lekarzy.


Łukasz Karpiński – Znani dla służby zdrowia

Łukasz Karpiński – Znani dla służby zdrowia

Bogdan Gałązka - Znani dla służby zdrowia

Bogdan Gałązka - Znani dla służby zdrowia

Angelika Głaczkowska- Znani dla służby zdrowia

Angelika Głaczkowska - Znani dla służby zdrowia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×