Gwiazdy pomagają zbierać karmę dla schroniska. Anna Samusionek, Sylwia Madeńska, Marietta Witkowska

Paczka dla zwierzaczka – akcja z gwiazdami

Paczka dla zwierzaczka – akcja z gwiazdami

10-11 kwietnia już po raz szósty odbędzie się akcja sąsiedzka Paczka dla Zwierzaczka. Inicjatorzy wydarzenia zaprosili do udziału gwiazdy. Sprawdź, kto wesprze szczytny cel.

W czasach, gdy niemal wszyscy skupiają się na trwającej pandemii koronawirusa, grupa ludzi o dobrym sercu po raz kolejny organizuje na Tarchominie i Białołęce w Warszawie akcję Paczka dla Zwierzaczka. Już po raz szósty wolontariusze będą zbierać karmę oraz inne środki dla podopiecznych z okolicznych schronisk.

Polscy celebryci bardzo lubią angażować się w akcje charytatywne. Wielu z nich ochoczo wspiera te, mające na celu pomóc potrzebującym zwierzętom. Gwiazdy nie zawiodły i tym razem. Mimo wielu przeciwności chętnie pozowały z pupilami w szczytnym celu.

Paczka dla Zwierzaczka. Gwiazdy zbierają karmę dla schroniska

W pierwszy weekend kwietnia po raz szósty odbędzie się akcja sąsiedzka – Paczka dla Zwierzaczka. Inicjatorami wydarzenia są działacze społeczni z warszawskiej Białołęki, w tym radna miasta Warszawy, Anna Auksel-Sekrutowicz.

Podczas akcji 10 i 11 kwietnia na Tarchominie i Białołęce w Warszawie wolontariusze będą zbierać karmę, zabawki, posłania, pościel, ręczniki, koce. W schroniskach nadal brakuje wyposażenia, dzięki któremu zwierzęta mogłyby przebywać w jak najlepszych warunkach.
Na tę chwilę akcja Paczka dla Zwierzaczka organizowana jest na terenie dwóch dużych osiedli w Warszawie, jednak Anna Auksel-Sekrutowicz nie ukrywa, że marzy o tym, aby miała ona zasięg ogólnopolski.
Chciałabym aby Paczka dla Zwierzaczka stała się akcją ogólnopolską. Zwierzęta w schroniskach potrzebują naszego wsparcia. Nie tylko od święta. Nasza grupa od 2018 roku wozi dary i wiemy, że każde takie wydarzenie jest oczekiwane i bardzo pomaga w codziennej pracy schroniskom – mówi Anna Auksel-Sekutowicz, podopieczna Aldony Wleklak.
W styczniu dzięki akcji do jednego z pobliskich schronisk trafiły 4 samochody pełne darów. Wraz z każdą kolejną edycją wydarzenia do potrzebujących zwierząt trafia coraz więcej wyposażenia i jedzenia.
Za każdym razem pobijamy ten rekord. Wierzę, że i tym razem uda nam się pobić kolejny – powiedziała Aleksandra Wnukowska z warszawskiego schroniska.

Do akcji przyłączyły się również gwiazdy, które przez miesiąc publikowały w social mediach nagrania ze swoimi pupilami oraz zdjęcia, którymi zachęcali do wsparcia akcji. W to zadanie musieli włożyć mnóstwo wysiłku, ponieważ ich zwierzaki nie zawsze chciały z nimi współpracować. Ten problem napotkała m.in. Anna Samusionek:

#PaczkaDlaZwierzaczka
10 kwietnia Tarchomin, 11 kwietnia Zielona Białołęka
Moja imienniczka @anna_auksel i całkiem bliska sąsiadka, która jest jednocześnie Radną Warszawy, wciągnęła mnie w tę zacną i potrzebną akcję, dotyczącą mojej dzielnicy, czyli Białołęki. Wspólnie możemy pomóc zwierzętom w schroniskach, które w tej pandemicznej sytuacji (trwającej już rok) są w bardzo trudnej sytuacji. Nasze psiaki ewidentnie nie chcą zostać gwiazdami Instagrama i odmawiały współpracy przy nagraniu filmiku, ale zapewne podzielą się „swoją miską”. DOŁĄCZCIE DO NAS.

W wydarzeniu udział biorą: Anna Samusionek, Lenka Kliment, Marcin Kwaśny, Adam Adamonis, Marietta Witkowska, Sylwia Madeńska, Ania Kobylarz, Madzia Wójcik, Karolina Piechota, Patryk Szwichtenberg, Ałbena Grabowska, siostry Szczepańskie, Sylwester Wilk, Laura Breszka, Magda Pyznar, Karolina Pilarczyk i Jakub Kucner.

Jeżeli są wśród naszych czytelników osoby chętne do zorganizowania podobnej akcji, inicjatorzy proszą o kontakt przez fanpage na Facebooku Paczka dla Zwierzaczka.


Anna Samusionek - Paczka dla Zwierzaczka

Anna Samusionek - Paczka dla Zwierzaczka

Ania Kobylarz - Paczka dla Zwierzaczka

Ania Kobylarz - Paczka dla Zwierzaczka

Magda Pyznar - Paczka dla Zwierzaczka

Magda Pyznar - Paczka dla Zwierzaczka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×