Gwiazdy na premierze filmu „Mój dług”: Joanna Racewicz, Michał Wiśniewski, Piotr Stramowski, Olga Bołądź

Premiera filmu Mój dług

Premiera filmu Mój dług

Joanna Racewicz, Michał Wiśniewski, Piotr Stramowski, Olga Bołądź... Gwiazdy licznie stawiły się na premierze filmu Mój dług. Zdjęcia.

W poniedziałek wieczorem odbyła się uroczysta prapremiera filmu Mój dług w reżyserii Denisa Delica i Bogusława Joba. Produkcja przybliża historię Sławomira Sikory, który na początku lat 90. XX wieku ze wspólnikiem Arturem Brylińskim padli ofiarą dwóch bandytów, żyjących z wymuszania fikcyjnych długów. Prosili o pomoc policję, ale bez skutku. Doprowadzeni do ostateczności zamordowali swoich oprawców.

Najpierw historię Sikory zekranizował w 1999 r. Krzysztof Krauze w Długu.

To było arcydzieło, ten film pomógł Sikorze w ułaskawieniu – powiedział PAP Bogusław Job.

I dodał:

My ponad 20 lat później pokazujemy drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory. Musieliśmy zmieścić się w 95 minutach, więc trudno oczekiwać, że to będzie cały przekrój jego przeżyć. Pokazaliśmy tylko to, co jest możliwe do pokazania w filmie fabularnym, tak krótkim.

Ciekawostką jest, że w filmie zagrał Ryszard Kalisz. Jako były szef kancelarii prezydenta RP uczestniczył w procesie ułaskawienia Sikory.

Zgodziłem się na zagranie samego siebie, bo trzeba ludziom otwierać oczy, że nie wolno iść za owczym pędem i dyskredytować ludzi – powiedział.

Nie zabrakło go też podczas poniedziałkowej premiery filmu. Kto jeszcze się pojawił?

Gwiazdy na premierze filmu Mój dług. Kto się pojawił?

Na premierze filmu Mój dług gwiazdy stawiły się niezwykle licznie. Fotoreporterom na ściance pozowali: Joanna Racewicz, Michał Wiśniewski, Pola Wiśniewska, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Małgorzata Potocka, Marianna Schreiber, Sylwia Gliwa, Edyta Herbuś, Ewelina Ruckgaber, Agnieszka Kawiorska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Agnieszka Mrozińska, Alex Mroziński, Marek Koterski, Małgorzata Bogdańska, Anna Karczmarczyk, Bartosz Sak, Maciej Orłoś, Ewa Ewart, Karolina Chapko, Sławomir Sikora. 

Zdjęcia w naszej galerii.

O czym jest film Mój dług?

O czym jest film w reżyserii Denisa Delica i Bogusława Joba?

Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej (Piotr Stramowski) oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka (Olga Bołądź), Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami… – czytamy na Filmweb.

W rolach głównych występują: Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Anna Karczmarczyk, Piotr Polk. Film wyreżyserowali Denis Delic i Bogusław Job. Autorem scenariusza jest Andrzej Sobek, który współpracował ze Sławomirem Sikorą. Wybieracie się do kina? Premiera zaplanowana jest na 25 lutego.


Sławomir Sikora - Premiera filmu Mój dług

Sławomir Sikora - Premiera filmu Mój dług

Piotr Stramowski - Premiera filmu Mój dług

Piotr Stramowski - Premiera filmu Mój dług

Anna Karczmarczyk - Premiera filmu Mój dług

Anna Karczmarczyk - Premiera filmu Mój dług

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×