Gwiazdy na premierze filmu „Gierek”: Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Krzysztof Ibisz

Gwiazdy na premierze filmu Gierek

Gwiazdy na premierze filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Krzysztof Ibisz, Antoni Pawlicki... Gwiazdy na premierze filmu Gierek. Zdjęcia.

We wtorek 18 stycznia miała miejsce uroczysta premiera filmu „Gierek”, w którym tytułową rolę zagrał Michał Koterski. Do obejrzenia produkcji na swoim Instagramie zachęcała Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w żonę głównego bohatera.

Dziś premiera GIERKA!!!
Gdyby czterdzieści parę lat temu ktoś powiedział małej Małgosi, że kiedyś będzie aktorką, która zagra Stasię Gierek- żonę Pierwszego Sekretarza KC, zrobiłaby wielkie oczy ze zdziwienia… Cóż życie jest piękne, bo robi nam czasem takie niespodzianki! PRL pamiętam bardzo dobrze, Stasię jak przez mgłę. Nie interesował mnie ten odległy świat polityki, ale dzięki zaangażowaniu rodziców wiedziałam po której jesteśmy stronie. Pamiętam wybór papieża Polaka i narodziny Solidarności, ogłoszenie stanu wojennego też. Żyliśmy skromnie, nie mieliśmy wielkich wymagań, rodzice starali się, żeby nam- dzieciom niczego nie brakowało. Byłam szczęśliwym dzieckiem! Marzyłam o tym, żeby móc kiedyś zwiedzać świat i być wolnym człowiekiem. W szóstej klasie powiedziałam rodzicom, że w przyszłości zostanę aktorką… – napisała aktorka.

Następnie krótko opisała parę, którą zagrali z Koterskim i ich relacje:

Małżeństwo Gierków przeżyło wspólnie 64 lata! Podobno bardzo się kochali i wspierali. Stasia dbała o męża, dom i dzieci. Czy przepadała za publicznymi występami, czy słynnego „koka” czesała w Paryżu? Czy korzystała z przywilejów, kiedy zwykli ludzie ledwo wiązali koniec z końcem? Czy chciała przenosić się z Katowic do Warszawy? Czy była dumna z męża? Czy była szczęśliwa? Próbowałam odpowiedzieć sobie na te i wiele innych pytań, nie na wszystkie znalazłam odpowiedź…

Zachęciła też do tego, żeby wybrać się na film:

Jeśli jesteście ciekawi tamtych czasów koniecznie zobaczcie ten film. To kawał naszej wspólnej historii, pretekst do wzruszeń, sentymentalna podróż, ale również spojrzenia na tę historię z dystansu minionych lat i doświadczeń. Gdzie i jacy jesteśmy dziś, jak zmienił się świat, a może jest coś, co wciąż pozostaje takie samo…

Premiera miała miejsce 18 stycznia. Nie zabrakło na niej Małgorzaty Kożuchowskiej. Kto jeszcze się pojawił?

Gwiazdy na premierze filmu Gierek. Kto się pojawił?

W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta premiera filmu Gierek. Główną rolę w produkcji zagrał Michał Koterski. W obsadzie znaleźli się także m.in. Antoni Pawlicki (generał Roztocki), Jan Frycz (prymas Stefan Wyszyński), Cezary Żak (Leonid Breżniew), Krzysztof Tyniec (generał KGB), Rafał Zawierucha (Filip), Agnieszka Więdłocha (Marzena) oraz Vienio (ambasador ZSRR). W roli żony Gierka, Stanisławy, wystąpiła wspomniana już Małgorzata Kożuchowska.

Fotoreporterom pozowali: Krzysztof Ibisz, Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Sebastian Stankiewicz.

Zdjęcia w naszej galerii.


Gwiazdy na premierze filmu Gierek

Gwiazdy na premierze filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu Gierek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×