Gwiazdy na Hubertusie w Gałkowie: Agnieszka Woźniak-Starak, Joanna Przetakiewicz, Lara Gessler, Natalia Klimas

Gwiazdy w Gałkowie

Gwiazdy w Gałkowie

20. Wielki Bieg Św. Huberta w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Licznie pojawiły się gwiazdy. Zobaczcie zdjęcia z imprezy plenerowej.

Bieg Świętego Huberta dla większości jeźdźców to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu. Organizowany jest w okolicy 3 listopada i jest to tradycyjny bieg myśliwski na cześć św. Huberta – patrona jeźdźców, leśników i myśliwych. Zwyczajowo rozpoczyna się wspólnym wyjazdem w teren zakończonym gonitwą za lisem. Lis, czyli doświadczony jeździec oznaczony lisią kitą, ucieka, klucząc po wyznaczonym terenie gonitwy. Osoba, która złapie lisa – czyli zerwie lisią kitę, zostaje lisem w następnym roku lub w następnej gonitwie. Zasady pogoni ustalane są wcześniej, a lis najczęściej ma możliwość schowania się w norze,  czyli ustalonym wcześniej miejscu, gdzie nie można zerwać kity.

W zależności od sprawności i stopnia zaawansowania uczestników, gonitwę można zamienić na szukanie lisa, czyli ukrytej kity. Taki bezpieczny Hubertus rozpoczyna się tradycyjnym wyjazdem w teren zakończonym na wyznaczonym miejscu, gdzie schowany jest lis.

Imprezę kończy biesiada przy ognisku i tradycyjnych daniach. W wielu stajniach organizowane są Hubertusy przebierane, urozmaicone zawodami lub grami zręcznościowymi. Taki pełen atrakcji bieg odbył się w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Pojawiły się na nim gwiazdy. Kto?

Gwiazdy na Hubertusie w Stadnie Koni Ferensteinów w Gałkowie

9 października w malowniczych mazurskich plenerach już po raz 20. odbył się Wielki Bieg Św. Huberta w stadninie w Gałkowie. Na uczestników czekała wyprawa wierzchem lub zaprzęgami po najbardziej niezwykłych zakątkach Puszczy Piskiej, cross, przeprawa przez rzekę Krutynię, pokazy jeździeckie, lunch na leśnej polanie, pogoń za lisem, toast za zdrowie konia, słodki poczęstunek w stadninie oraz wiele innych atrakcji.

Sami organizatorzy podkreślali, że całe wydarzenie ma dać poczucie przeniesienia się w czasie do świata pełnego elegancji, piękna, tradycji i legendarnej polskiej odwagi przypominającej wspaniałe szarże ułańskie.

Tego dnia w Gałkowie, oprócz gospodarzy, czyli Karoliny Ferenstein-Kraśko i Piotra Kraśki, pojawili się znani i lubiani: Agnieszka Woźniak-Starak, Dorota Weka, Natalia Klimas, Lara Gessler, Piotr Szeląg, Borys Szyc i Justyna Szyc-Nagłowska, Joanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens, Maja Bohosiewicz, Tomasz Kwaśniewski, Jarosław Bieniuk, Zuzanna Pactwa, Katarzyna Sokołowska.

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.


Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie

scena z: Agnieszka Woźniak-Starak, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Agnieszka Woźniak-Starak na

Agnieszka Woźniak-Starak na "Hubertusie" w Gałkowie

Agnieszka Woźniak-Starak na

Agnieszka Woźniak-Starak na "Hubertusie" w Gałkowie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×